Wtorek 14.08.2018 23:00

Top of the Top Sopot Festival dzień pierwszy: playback, Lady Pank i polityczne aluzje (ZDJĘCIA)

Top of the Top Sopot Festival Top of the Top Sopot Festival pierwszy dzień Top of the Top Sopot Festival koncert Forever Young Małgorzata Rozenek Radosław Majdan Felicjan Andrzejczak Olivier Janiak Grażyna Torbicka

Zwykle największe stacje telewizyjne wręcz zabijały się o organizację kolejnych letnich festiwali. W tym roku jest póki co w miarę spokojnie. Pieniądze na dużą imprezę wyłożył póki co TVN, który od wtorku do czwartku w Operze Leśnej w Sopocie zorganizował Top of the Top Sopot Festival.

Dzień pierwszy festiwalu przebiegł pod znakiem największych przebojów lat 80. i 90. Zagraniczne gwiazdy, którymi tak chwaliła się stacja, jak zwykle zawiodły i zaśpiewały z playbacku. Na szczęście prym wiedli polscy wykonawcy na czele z Urszulą i Lady Pank.

Lady Pank świętował 35-lecie wydania pierwszej płyty i trzeba przyznać, że porwał sopocką publiczność. Z Panasewiczem i Borysewiczem wystąpili między innymi Maciej Maleńczuk i Tomasz Organek. Niestety, kiedy dinozaury rocka grały w pojedynkę, było słychać, w jakiej naprawdę są formie.

Cały koncert uświetnili dystyngowana Grażyna Torbicka i opalony na złoto Olivier Janiak, który błyskał do widzów perłowymi zębami. W ramach atrakcji koncert "Forever Young" przeplatano wspomnieniami z lat 80., głównie tymi politycznymi, co dało powód do aluzji o braku demokracji. Czyli w TVN-ie bez zmian.

Potem było dużo gorzej: współsponsorowany koncert #iLove prowadzili Gabi Drzewiecka i Filip Chajzer, którzy w porównaniu do Torbickiej i Janiaka wypadli jak nieśmieszny wujek na weselu. W sumie poziom artystyczny też był odpowiedni, zwłaszcza gdy Sarsa majtała rękami tak mocno, że prawie przewróciła mikrofon.

Zobaczcie zdjęcia z koncertu inaugurującego wielką imprezę TVN-u. Chcielibyście tam być?

« Poprzednie 1/16

Top of the Top Sopot Festival dzień pierwszy

2Top of the Top Sopot Festival dzień pierwszy

fot. ONS