Trwa ładowanie...
Przejdź na

Korwin o Korze molestowanej przez księdza: "Przypominam: "Co cię nie zabije, to CIĘ WZMOCNI!""

302
Podziel się:

"Pytam: czy to zmieniło Jej życie?" - zastanawia się Janusz z wrodzoną gracją.

Korwin o Korze molestowanej przez księdza: "Przypominam: "Co cię nie zabije, to CIĘ WZMOCNI!""

Traumatyczne dzieciństwo Kory nigdy nie stanowiło tajemnicy: artystka wielokrotnie opowiadała w wywiadach co przeszła jako dziecko. Nie dość, że na jakiś czas trafiła do domu dziecka prowadzonego przez siostry zakonne, to w placówce spotkała się z przemocą psychiczną i fizyczną. Zakonnice wyżywały się na dzieciach, biły je i stosowały nieadekwatne kary. Kora opowiadała także, że padła ofiarą księdza-pedofila.

W 2010 roku Kora napisała nawet na ten temat piosenkę pod tytułem Zabawa w chowanego.

Szliśmy powoli do domu cudnego, by jeść winogrona w sposób arcyśmiały. Z majteczek, z ust do ust i ust. Z rąk dziecinnych tak małych - śpiewała, by potem wyznać w tygodniku Wprost:

To tkwi głęboko. Wrosło w psychikę, jak tatuaż wrasta w skórę. Oczywiście nie myślę o tym obsesyjnie dzień i noc, ale to wciąż powraca. Pamiętam doskonale, jak strasznie się bałam, gdy wyszłam od księdza. Przez lata nie byłam w stanie nikomu o tym powiedzieć, nikomu się poskarżyć, bo byłam wychowywana w poczuciu, że kobieta jest grzesznym narzędziem, że to ta Ewa, to jabłko, że wina jest we mnie. Choć to przecież ja byłam ofiarą starego obrzydliwego księdza.

Ten, jak i wiele innych faktów został przypomniany po śmierci artystki. Zwrócił na niego uwagę także Janusz Korwin-Mikke, który we wpisie na Twitterze wyśmiał tragedię Jackowskiej. Janusz z wrodzoną gracją zakpił, że jeśli molestowanie przez księdza wywarło na niej jakieś piętno, powinna być co najmniej przeciętna artystką albo "pieśniarką katolicką".

Lewica biadoli, że "Kora" była w dzieciństwie "molestowana" przez księdza. Pytam: czy to zmieniło Jej życie? Jeśli TAK - to być może zamiast wybitnej piosenkarki wyrosłaby przeciętniaczka - albo (o zgrozo!) pieśniarka katolicka? "Co cię nie zabije, to cię wzmocni!" - przypominam - napisał.

Co ciekawe, polityk chyba "ugiął się" pod falą krytyki ze strony internautów, bo poświęcił temu problemowi kolejny wpis. Jak zwykle w swoim stylu: niby przeprosił, ale niesmak pozostał.

To nie chodzi o śp.Jackowską. Przypominam, że dokładnie to samo pisałem o śp.Ingmarze Bergmanie, który skarżył się, że ojciec źle Go traktował; gdyby podsuwał Mu cukierki to pewno nie wyrósłby zeń wielki reżyser. A pedofilowi ojciec ofiary powinien solidnie dać w mordę, to jasne! - wyjaśnił Korwin.

Czujecie się po tym lepiej?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(302)
Gość
4 lata temu
Ten chłop to straszny d***l, pasuje do naszej polityki
Gość
4 lata temu
Człowieku zamilcz
Gość
4 lata temu
Widzę, że empatia jest obca temu panu
Gość
4 lata temu
K****n i tyle
gość
4 lata temu
Czy takie wpisy nie powinny być karalne?? Wstyd Krowin... Wstyd...!
Najnowsze komentarze (302)
Gość
4 lata temu
Wsadzic tego dziada w rakiete i w kosmos z nim. Moze jego trzeba zg****ic, to zacznie madrze mowic. D***l.
Gość123
4 lata temu
Ręka rękę myje ...nic dodać nic ujac ... Może i on ma coś na sumieniu...
Plani
4 lata temu
Nie lubie go.
Gość
4 lata temu
Dobrze pisze
gość
4 lata temu
podstaw swoje córeczki i żonkę pod drzwi parafii. Moze bedą z nich artystki. Swoja d**ę tez podstaw może jakis wygłodniały księżulo się połasi ,może przez to będziesz miał wiecej w tej chorej główce obrzydliwy spaślaku
Gość
4 lata temu
Oblakany d***l
gość
4 lata temu
Niechby jego ktoś przemolestował choć raz a porządnie, żeby poczuł się wzmocniony! Aż słów brak...
gosciuwka
4 lata temu
hahaha.dobry jest.pozdrawiam k***inów
Gość
4 lata temu
Co on gada.
gość
4 lata temu
Niech ten człowiek już nic nie mowi.
gość
4 lata temu
Co za p***l, niech sie nastawi ksiedzu i zobaczymy jaki silny bedzie
Gość
4 lata temu
Korwin jest najlepszy...mowi co mysli i ma gdzies ta chora poprawnosc
gość
4 lata temu
demencja niejedno ma imię - brak samokontroli w tym co mówi i robi, infantylizacja - on ewidentnie na nią cierpi. Niech mu ktoś z tych jego wielu dzieci odetenie dostęp do sieci lepiej.
gość
4 lata temu
po takich stwierdzeniach aż się prosi żeby posprawdzać jego komputery na obecność dziecięcej pornografii itp. (gorszego wolę sobie nie wyobrażać). To typowe wypowiedzi dla dewiantów - bagatelizowanie tematu, usprawiedliwianie... Ma tyle dzieci i wnuków zapewne, niech ich pilnują przy takim "dziadku"...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie