Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anja Rubik NAPRAWDĘ wydaje podręcznik wychowania seksualnego. "Będzie we wrześniu w księgarniach za 19 złotych"

304
Podziel się:

Modelka przyznaje, że na swoim zaangażowaniu społecznym traci w Polsce wizerunkowo. "Ludzie piszą, że nie kupią produktu reklamowanego przez Rubik, bo ona namawia do zabijania dzieci".

Anja Rubik NAPRAWDĘ wydaje podręcznik wychowania seksualnego. "Będzie we wrześniu w księgarniach za 19 złotych"

Rok temu, z inicjatywy najsłynniejszej polskiej top modelki Anji Rubik, wystartowała w internecie akcja #SexEdPL, w ramach której znane osoby kręcą filmiki, w których przekonują o konieczności rozmowy o seksie, zwłaszcza z własnymi, dorastającymi dziećmi, stawianiu wyraźnych granic, stosowania antykoncepcji a także pożytków płynących z masturbacji.

Modelka od dawna nie ukrywa, że, jej zdaniem, świadomość seksualna Polaków powinna być wyższa. Tymczasem aktualna podstawa programowa Ministerstwa Edukacji Narodowej potępia antykoncepcję, utożsamiając ją z aborcją i sterylizacją, w masturbacji widzi zagrożenie pornofilią i uzależnieniem od seksu i, wbrew wiedzy medycznej, forsuje wiarę w to, że ciąża zaczyna się w chwili poczęcia, a nie implementacji zarodka w macicy, zaś Ministerstwo Zdrowa za wzór do naśladowania stawia Polakom króliki.

Zdaniem Anji, politycy Prawa i Sprawiedliwości tak się zapędzili w realizacji postulatów księży w edukacji młodzieży, że zapomnieli, że tu chodzi także o zdrowie.

Stuosiemdziesięciostronnicowy podręcznik, w którym słowo "seks" pojawia się kilka razy i to w negatywnym kontekście, a jedyną metodą antykoncepcji jest w nim kalendarzyk - krytykuje Rubik. Nie ma w tym podręczniku mowy o żadnych infekcjach przenoszonych drogą płciową. Tymczasem my, Polacy, jesteśmy liderem jeśli chodzi o niektóre z nich. Na przykład jeśli chodzi o HIV w tej najmłodszej grupie uprawiających seks, czyli dzieciaków. Powracają też choroby takie jak kiła czy rzeżączka, o których myślałam, że dawno już wyginęły. Dużo osób w Polsce myśli, że edukacja seksualna to pozycje, kamasutra. Nie! To kwestia zdrowia, tożsamości, bycia z innym człowiekiem. Na tolerancję, na otwartość, na podejście mężczyzn do kobiet, kobiet do mężczyzn, kobiet do kobiet i mężczyzn do mężczyzn.

Kłopot w tym, że minister edukacji oraz księża z reguły wypierają fakt, że "dzieciaki", o których wspomina Rubik, w ogóle uprawiają seks, bo przecież powinny zacząć dopiero po ślubie. Zaś choroby weneryczne, jak wiadomo, są karą Boską za rozwiązłość.

Ku zaskoczeniu wielu, Rubik nie poprzestała na zrobieniu zamieszania, tylko rzeczywiście postanowiła doprowadzić sprawę do końca. Jak się okazuje, przez ten cały czas zaangażowani przez nią edukatorzy seksualni pracowali nad podręcznikiem wychowania seksualnego, który z początkiem roku szkolnego trafi do księgarń.

Książka wychodzi we wrześniu. Mówię o niej: podręcznik, mimo że wiadomo, że do szkół nie trafi choć będziemy ją do nich wysyłać - zapowiada Anja. Liczę, że rodzice kupią ją swoim dzieciom. Przeprowadziłam wywiady z trzynastoma edukatorami seksualnymi, zadając im pytania takie, jakie by zadała młodzież. Pytałam też o to, czego sama byłam ciekawa. Są rozdziały o pierwszym razie, jak nie zajść w ciążę, jak się zabezpieczyć. Dowiedziałam się na przykład o chusteczce lateksowej, to jedna z metod zabezpieczających. Nigdy też nie słyszałam wcześniej o prezerwatywach dla kobiet. Książka jest robiona non profit, wydawnictwo na niej nie zarabia. Szukanie sponsorów było trudne, bo ludzie boją się tego tematu. W Polsce to temat, niestety, polityczny. Wiem, że do różnych firm przychodzą listy, których autorzy piszą, że nie kupią już tego produktu, bo reklamuje go Rubik, a ona namawia do zabijania dzieci.

KOMENTARZE
(304)
Gość
3 lata temu
Książka nonprofit! Szacunek!
Gość
3 lata temu
I bardzo dobrze. Ktoś w końcu musi się wziąć za edukację seksualną w Polsce. Póki co tu panuje ciemnogród i parafiańszczyzna. A wszystkie Polki zachęcam - zjednoczmy się i wypowiedzmy posłuszeństwo kościołowi - koniec dawania na tacę, koniec chodzenia do kościoła i masowe składanie apostazji. I koniec chrzczenia dzieci. Raz na zawsze upadnie kler i skończy się to patriarchalne piekło.
gość
3 lata temu
Świetna inicjatywa, brawo Anja Rubik!!!
Aga
3 lata temu
Już kupiona! :) potem trzeba rozdać do czytania komu tylko się da
gość
3 lata temu
Chodziłam na WDŻ za innych rządów i przez cały rok zajęcia były tylko jedne zajęcia o seksualności, w dodatku oddzielne dla chłopców i dziewczynek. PIS nie miał czego wycofywać ze szkół, edukacji seksualnej w Polsce nie było NIGDY...
Najnowsze komentarze (304)
gość
3 lata temu
jestem przed 40tką, z mojej klasy podstawowej może 3-4 dziewczyny rozpoczęły życie seksualne w wieku ok.14 lat. Jedna ciszyła się bo dostała misia pluszowego od ,,chłopaka", druga zaszła w ciążę w ósmej klasie, trzecia w wieku 18lat. Wszystkie były bardzo wyedukowane przez gazety typu Bravo Girls. Ja byłam z ciemnogrodu..i jakoś wyszło mi to na dobre. Swojej seksualności uczyłam się naturalnie, jak czegoś nie wiedziałam to czytałam.
Wielki
3 lata temu
Chrońmy środowisko a przy tym nasze zdrowie! Auta elektryczne to przyszłość!
shy
3 lata temu
Trzeba myśleć, co się robi Panie Trump! Teraz wszyscy mamy po głowie.
Jubel
3 lata temu
tylko na polskich stacjach paliwo drozeje wolniej, bo oni staja przeciw zydom i amerykanom co podnosza ceny
Camille
3 lata temu
ropa drożeje, paliwo na stacjach też. trzeba przeczekać. to wszystko zalezy od sytuacji geopolitycznej i ż***w
Gość
3 lata temu
Dobrze mówi fajnie że wyda taki podręcznik to bardzo ważna kwestia w życiu wiem to bardzo dobrze po swoim prywatnym tragicznym doświadczeniu. Tak trzymaj Anja
gość
3 lata temu
Co ten SZKIELETOR może wiedzieć o seksie!?!? To że była "materacem" dla wielu nie znaczy że jest dobra w te klocki. Jakoś mąż szybko od Niej spieprzył, czyli za dobra nie jest!!!
gość
3 lata temu
kupię na pewno jak tylko znajdę !
gość
3 lata temu
A może normalni ludzie nie mają nic przeciw kościołowi! Może to tylko "oświeconym, wyzwolonym latawicom" zależy żeby temat seksu był postrzegany jako "jedzenie kanapki". Wszyscy wiemy w jaki sposób autorka dorobiła się kasy... wzywacie do nie dawania na tacę i nie chrzczenia dzieci ale przecież nikt nikogo do tego nie zmusza. Jeśli nie chcesz to nie ochrzcisz i jeśli nie chcesz to nie dasz na tacę jednak są ludzie którzy mają wiarę, którzy idą do kościoła w wewnętrznej potrzeby i którzy znajdują tam ukojenie w wielu życiowych problemach. To Kościół pomaga biednym, ofiarom kataklizmów i misjonarzom którzy w przeciwieństwie do Rubik uczą mądrych rzeczy. Więc jak komuś nie pasuje Kościół to nie musi chodzić na Mszę, dawać na tacę i chrzcić dzieci.
Gość
3 lata temu
Ona jest taka aseksualna zwł.jak otworzy buzie ze moim zd.powinna byc ost.osoba ktora sie wypow.na temat seksu i wogole!
gość
3 lata temu
Polskę kojarzy się jako kur&wy i złodziei. Jak PIS dalej porządzi to bedziemy jeszcze mekką HIVa jak jakaś afryka.
gość
3 lata temu
Ciekawe kto to kupi...
gość
3 lata temu
ta kobyła jest pisarka to dopiero jaja no dno
Gość
3 lata temu
Zamówiłam już dla syna. Dzięki Ania!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie