Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kaczyńska znów popisała się ignorancją w felietonie? Internauci szybko jej to wytknęli...

511
Podziel się

Kaczyńska ogłosiła, że "komunizm wymazał z pamięci Skłodowską-Curie". Na jej nieszczeście, internauci sprawdzili źródła.

Kaczyńska znów popisała się ignorancją w felietonie? Internauci szybko jej to wytknęli...
bEgkVJEB

Marta Kaczyńska, która właśnie wyszła za mąż po raz trzeci i urodziła trzecie dziecko, nie ma raczej wątpliwości co do tego, że zna się na wielu rzeczach i może uchodzić za specjalistkę w wielu dziedzinach. To dość powszechne przekonanie u celebrytów, również politycznych. Swoimi opiniami regularnie dzieli się z czytelnikami tygodnika Sieci gdzie ma swoją rubrykę.

W swoich felietonach próbuje kreować się na osobę wszechstronnie wykształconą i zajmowała już stanowisko w sprawach takich jak: wycinka Puszczy Białowieskiej, pielęgnacja psiej urody, ginekologia i położnictwo oraz antykoncepcja awaryjna. To od niej właśnie dowiedzieliśmy się, choć żadne statystyki tego nie potwierdzają, że polskie nastolatki łykały "pigułkę po” w cenie 150 złotych za sztukę, "jak cukierki". Czyli jednak żyjemy w dużo bogatszym państwie niż wszystkim się wydawało…

Ostatnio Marta zasłynęła jako specjalistka od mody plażowej, co akurat ma uzasadnienie, bo sama pół życia spędza na sopockiej plaży. Miała wprawdzie otworzyć własną kancelarię adwokacką, ale bądźmy sprawiedliwi - kto by miał to tego głowę między kolejnymi rozwodami, ślubami i porodami?

bEgkVJED

W swoim najnowszym felietonie bratanica prezesa PiS-u zachwyciła się zwycięstwem Marii Skłodowskiej-Curie w rankingu najbardziej wpływowych kobiet w dziejach świata przeprowadzonego przez BBC. Podwójna laureatka Nagrody Nobla, pokonując między innymi księżną Dianę i Margaret Thatcher, zajęła pierwsze miejsce.

Dokonania polskiej noblistki były przełomowe z punktu widzenia nauki, a także z perspektywy osiągnięć kobiet, które przez wieki były postrzegane niemal wyłącznie przez pryzmat domowego zacisza i obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci - napisała wzruszona Marta, co zabrzmiało niemal feministycznie

Skorzystała także z okazji, by podkreślić, że gdyby nie rządy partii jej stryja, za których w ogóle wszystko jest lepsze, to nikt by o Skłodowskiej-Curie w Polsce nie słyszał, bo komunizm "wymazał ją z pamięci".

Przez dziesięciolecia komunizmu stosowano inżynierię społeczną zmierzającą do wymazania z pamięci bohaterów narodowych i nie dbano odpowiednio o wiedzę na temat postaci wybitnie zasłużonych – idzie w zaparte Kaczyńska.

bEgkVJEJ

To wzbudziło niejakie zdziwienie czytelników, którzy, jak się okazało, zgłębili temat znacznie solidniej niż Marta. Jeden z nich zauważył na Twitterze, że sama Kaczyńska "wymazała z pamięci" kilka niewygodnych dla jej argumentacji faktów.

Kaczyńska pisze, że za komuny nie pamiętano o Skłodowskiej-Curie. Pierwsza książka wyszła w 1946 Ewy Curie pt. "Maria Curie" (13 wydań), Bobińskiej w 1949 (10 wydań), Złotowskiego w 1952 "Co nauka zawdzięcza Marii Skłodowskiej-Curie". Do 1989 wyszło jeszcze co najmniej 20 - przypomniał.

Wiemy, że Kaczyńska ma ostatnio sporo spraw na głowie. Może lepiej byłoby wziąć urlop zamiast pisać byle co na kolanie?

bEgkVJEK
bEgkVJEL
bEgkVJFe
KOMENTARZE
(511)
Gość
3 lata temu
To nie ignorancja - niestety. To celowe zakłamywanie faktów. Normalne dla pisowców.
Gość
3 lata temu
Pierwsza dziewica Rzeczypospolitej
Gość
3 lata temu
Niech zajmie się czymś na czym się zna. Tylko czym?
bEgkVJFf
Gość
3 lata temu
Jest taka infantylna...
Gość
3 lata temu
Wzór cnót i prawdziwa opiekunka domowego ogniska 😂
Najnowsze komentarze (511)
Gość
3 lata temu
Jestem feministka i staram się wspierać kobiety co automatycznie oznacza, ze wpieniaja mnie takie kreatury jak sierotka Kaczusia gloszace poglądy negatywnie oddzialujace na życie kobiet, a jednocześnie korzystające z dobrodziejstw feminizmu. A do tego Marta to klamczucha, która nawet takiej wybitnej postaci jak Sklodowska-Curie nie oszczedzi w politycznej walce o koryto.
Gość
3 lata temu
A 20000 starych zł ze Skłodowską-Curie.... No chyba, że M.K. widziała tylko dolary i marki....
lobbynndanga
3 lata temu
Czytam i nie wierzę. Za takie coś można hejtować kobietę? Przecież Marta nic takiego nie powiedziała.... Teraz to byłoby najlepiej milczeć według "kodowców:. A gdzie wolność słowa, o którą tak " walczą:. Co za o****a i fałsz " kodowco-powców"...Słów brak.
ryk
3 lata temu
WYGLĄDA JAK CZAROWNICA W DNIU SLUBU
a
3 lata temu
teraz tylko kaczki są znane i wszystko robią ok i robili, masakra....
gość
3 lata temu
Brak wiedzy a może i inteligencji, co za bzdury ta kobieta wypisuje.
Bobo
3 lata temu
Kto by pomyślał, że tak diametralnie może się zmienić cena paliwa na stacjach. Szok w oczy pali. Wszystkie zagraniczne podnosza ceny. tylko nasi staraja sie trzymac
Kaska
3 lata temu
Mogłem się tego spodziewać po Trumpie, po jego decyzji wysokie ceny zostaną z nami na dłużej.
bEgkVJEX
myszka
3 lata temu
te podwyzki cen paliw sa glownie przez ryzyko konfliktu w Zatoce perskiej.
gość
3 lata temu
Dajcie już spokój z "tą dziewicą sopocką".
gość
3 lata temu
bezwstydnica
gość
3 lata temu
Powinna napisać felieton "Jak przyprawić rogi mężowi" a co do jej adwokatury to nie otworzy żadnej kancelarii adwokackiej bo zmarł jej mentor czyli Adam Jedliński i teraz nie miałby kto poprowadzić jej po zawiłościach kodeksów. A ona może poprowadzić jedynie swoich czytelników i wielbicieli po łóżkach kolejnych facetów bo to zwykły wycieruch
Ja Jo
3 lata temu
Niestety jej stryj ma to samo: ignorancja, manipulacja, kłamstwo i przekonanie o swej nieomylności.
gość
3 lata temu
cnotliwa cudzołożnica z każdym i wszędzie - wzór katolickiego miru domowego i macierzyństwa z wieloma partnerami
...
Następna strona
bEgkVJFz