Wtorek 28.08.2018 16:45

TVN wypowiada wojnę Vogule Poland. "Zaczynacie powoli ŁAMAĆ WOLNOŚĆ SŁOWA!"

TVN Vogule Poland #freevogulepoland

TVN wypowiada wojnę Vogule Poland. "Zaczynacie powoli ŁAMAĆ WOLNOŚĆ SŁOWA!"

Aż trudno uwierzyć, że w XXI wieku ktoś jeszcze wierzy, że jest w stanie ocenzurować Internet. Najwyraźniej jednak TVN uważa, że może to zrobić. W sumie nas to nie dziwi, biorąc pod uwagę jak stacja i jej gwiazdy traktują np. krytyczne teksty na Pudelku, ale jednak ich nowa batalia nawet nas wprowadziła w osłupienie.

TVN postanowił właśnie oskarżyć popularny profil satyryczny Vogule Poland o... No właśnie, nawet trudno powiedzieć o co, bo już na tym etapie wersje stacji się rozjeżdżają. Teoretycznie przyczyną usunięcia kilkuset memów z Facebooka oraz zablokowanie profilu na Instagramie, który miał 230 tysięcy obserwujących ma być łamanie praw autorskich. Prawnik, z którym rozmawialiśmy przekonuje, że można nagrywać telewizor we własnym domu, o ile nagranie jest krótkie, opatrzone autorskim komentarzem i widać telewizor w całości - to tzw. prawo cytatu. TVN uważa zaś, że to Vogule robiąc relacje na swoim Instastories łamie prawo kradnąc ich "własność intelektualną". Podobnie tłumaczy blokowanie np. memów (!) z Magdą Gessler.

Jakby ta wersja nie była dość absurdalna, teraz TVN wydał oświadczenie, w którym zmienia linię i twierdzi, że blokuje Vogule, bo strona ma charakter "hejterski", żeruje na ich popularności i obraża ludzi. Niestety, komentujący (zapewne ku zdziwieniu TVN) nie podchwycili tej narracji. Wypominają za to stacji jej własne programy - między innymi show Kuby Wojewódzkiego, który zawodowo obraża i wyśmiewa ludzi, program Na Językach, który pokazywał skandale rodzinne Dody, wyśmiewał jej kontuzję, a niedawno przegrał w sądzie z Katarzyną Zielińską, Magiel Towarzyski oparty w całości na mediach plotkarskich, czy w końcu Kamila Durczoka, który według publikacji Wprost przez lata molestował kobiety w miejscu pracy, pod okiem szefów stacji. Poniżej publikujemy w całości oświadczenie TVN, abyście sami ocenili te kuriozalne tłumaczenia.

Jest nam szalenie przykro, że mimo licznych prób ustalenia zasad współpracy pomiędzy TVN a Vogule Poland (korespondujemy już ponad 2 lata), portal ciągle łamie prawa autorskie. Serwis, pod pretekstem wolności słowa, pasożytuje na TVN, jest nastawiony na skandal i konfrontację. Wszystko po to, by budować zasięg i zarabiać. Vogule Poland ma charakter wyraźnie hejterski, bazuje na złośliwościach kierowanych pod adresem różnych osób, żeruje na wizerunku gwiazd, przez co przyczynia się do rozpowszechniania nienawiści i kreowania negatywnych społecznie wzorców. Przykładem tego może być chociażby upublicznienie prywatnych, intymnych zdjęć znanego aktora. Telewizja TVN nie chce być kojarzona z taką działalnością i nie ma w nas zgody na promowanie hejtu. Niestety, to nie jedyne uwagi, jakie mamy w stosunku do Vogule Poland. Notorycznie, bezprawnie wykorzystuje materiały TVN, łamie prawa autorskie i pokrewne (co także uznał Instagram, zamykając konto). Jako doświadczona, międzynarodowa organizacja medialna przywiązujemy dużą wagę do ochrony prawa i nie zgadzamy się na jego łamanie, a wszelkie naruszenia zgłaszamy do odpowiednich instytucji. Pozostajemy otwarci na negocjacje w kwestii legalnego wykorzystywania naszych materiałów.

Redakcja Pudelka też współtworzy show biznes i opinię publiczną, znając kilka redakcji różnych mediów w Polsce, także redakcję Vogule Poland. Też tworzymy memy, komentujemy programy i często żenujące zachowanie celebrytów, nie tylko tych z TVN-u. Od zawsze popieraliśmy Internet wolny od cenzury i mamy nadzieję, że medialni giganci zrozumieją w końcu, że w dobie mediów społecznościowych nie mogą zachowywać się jak rozkapryszone dziecko, któremu w piaskownicy ktoś zabrał łopatkę.

Rozumieją to także niektóre gwiazdy TVN-u. Vogule Poland poparła między innymi Małgorzata Rozenek.


Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (241)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 241
Odpowiedz
646 55
zgłoś
Gość 28.08.2018 16:47
#freevogule
Odpowiedz
950 67
zgłoś
Gość 28.08.2018 16:48
#freevogulepoland
Odpowiedz
36 33
zgłoś
Grazyna Gość 28.08.2018 16:48
W niedziele Michał szpak koncertował w Poddębicach. Pozdrawiam cieplutko wszystkich
Odpowiedz
617 54
zgłoś
gość 28.08.2018 16:49
wolność słowa i demokracja wg tvn i "postępowych"...
Odpowiedz
34 13
zgłoś
gość 28.08.2018 16:49
Jesteście wszyscy do du…….y
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 241