Niedziela 09.09.2018 10:15

Adamczyk zarobił milion w rok! W końcu zagrał za granicą...

Piotr Adamczyk zarobki gwiazd

Adamczyk zarobił milion w rok! W końcu zagrał za granicą...fot. ONS

Piotr Adamczyk osiągnął w Polsce praktycznie wszystko, co można było. W swojej karierze zdążył zagrać Chopina, Karola, który został papieżem i och-Karola, a także zostać gwiazdą komedii romantycznych. Polski show biznes przestał mu wystarczać już kilka lat temu, jednak do tej pory aktor jakoś nie miał szczęścia do zagranicznych castingów. Na szczęście los się odwrócił. Adamczyk, o czym sam z radością poinformował na Facebooku, dostał rolę w międzynarodowym serialu, opartym na słynnej powieści Umberto Eco Imię róży.

W postać Williama z Baskerville, mnicha, prowadzącego śledztwo w sprawie tajemniczych zabójstw w benedyktyńskim klasztorze wcielił się John Turturro. W adaptacji filmowej z 1986 roku tę rolę zagrał Sean Connery. Jako przeciwnik Williama, inkwizytor Bernardo Gui wystąpi Rupert Everett.

Adamczyk wcielił się w postać mnicha Severinusa i zagrał w siedmiu spośród ośmiu nakręconych odcinków.

Jak donosi Super Express, aktor mógł zarobić 30 tysięcy złotych za odcinek. Naszym zdaniem, biorąc pod uwagę zachodnie stawki, to jednak zaniżona kwota.

Na tym nie koniec międzynarodowych sukcesów Piotra. Zagrał także w czterech odcinkach amerykańskiego serialu Odpowiednik.

Zaczęło mu się też wieść na polskim rynku. Aktor, który jeszcze niedawno był uważany przez producentów za zbyt opatrzonego, znów dostaje kluczowe role.

Tylko w tym roku wcielił się w postać legendarnego dowódcy Dywizjonu 303, Wiktora Urbanowicza i zagrał jedną z głównych ról w komedii romantycznej Narzeczony na niby.

Producenci Dywizjonu 303 zapłacili mu ponoć 200 tysięcy złotych, a Narzeczonego na niby - 150 tysięcy. Do tego trzeba doliczyć 200 tysięcy za Całe szczęście, które trafi do kin jeszcze tej jesieni oraz 100 tysięcy, które dostał za produkcję telewizyjną Trzecia połowa. Chociaż serial został przez wielu widzów oceniony jako żenujący, to raczej wszyscy zgadzają się co do tego, że bez Adamczyka byłby jeszcze gorszy.

W tej kalkulacji jest sporo niewiadomych, jednak zdaniem tabloidu, Piotr może zamknąć ten rok zyskiem w wysokości miliona złotych, a może nawet przekroczyć tę kwotę.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (85)

Odpowiedz
3 0
zgłoś
Gość 09.09.2018 10:50
Myślałem ze więcej zarabiają
Odpowiedz
1 4
zgłoś
FFFFFFFF 09.09.2018 10:51
NIE ZNOSZĘ.
Odpowiedz
3 2
zgłoś
Grazyna T. 09.09.2018 10:52
Skoro znow ma miliony na koncie to niech chlopowina uwaz na niewyzyta seksualnie Rosati bo byc moze znow go bedzie chciala wyczyscic z kasy do zera,ona to potrafi
Odpowiedz
5 0
zgłoś
Gość 09.09.2018 10:55
Fajny jest, może nie jest taki charyzmatyczny jak kot ale nie wszyscy muszą być malkovichami
Odpowiedz
3 2
zgłoś
Gość 09.09.2018 10:56
gość:
Gość: On jest gejem mówicie co chcecie jak wojewódzki
Wątpię. Madzię Gessler ostro bzykał :)
Gessler płaci za bzyka nie, nie uwierzę że ktoś tą loche dobrowolnie tryka
Ładowanie komentarzy…