Poniedziałek 10.09.2018

Niepełnosprawni z protestu w Sejmie startują w wyborach! "PiS nas UPOKORZYŁ I ZDEPTAŁ"

Grzegorz Schetyna Adrian Glinka Jakub Hartwich protest niepełnosprawnych niepełnosprawni Koalicja Obywatelska

Niepełnosprawni z protestu w Sejmie startują w wyborach! "PiS nas UPOKORZYŁ I ZDEPTAŁ"

Wiosną tego roku w Sejmie trwał protest niepełnosprawnych i ich opiekunów, którzy domagali się polepszenia warunków życiowych. Protestujący walczyli o kilkaset złotych zasiłku miesięcznie oraz zrównanie kwoty renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS-u. Dla rządzących ich postulaty okazały się jednak zbyt wygórowane. Skompromitowany poseł Stanisław Pięta chciał nawet wyrzucić niepełnosprawnych z Sejmu przy pomocy policji.

Przypomnijmy: Poseł Pięta chce rozpędzić niepełnosprawnych przy pomocy policji. "Straż marszałkowska powinna WYNIEŚĆ PROTESTUJĄCYCH i przekazać policji"

Ostatecznie protest zakończono po 40 dniach. Niepełnosprawnym udało się wywalczyć jedynie podniesienie kwoty renty socjalnej z 865,03 do 1029,80 złotych. Niestety rząd odmówił wypłacenia 500 złotych dodatku "rehabilitacyjnego" dla dorosłych osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

W proteście udział brali m.in. Adrian Glinka i Jakub Hartwich, którzy zapowiadają start w nadchodzących wyborach samorządowych. Glinka do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego, a Hartwich - na radnego Torunia. Obaj wystartują w barwach Koalicji Obywatelskiej. Informację podano podczas sobotniej konwencji koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Choć jestem osobą niezależną i nie należę do żadnej partii, to dziś kandyduję z list Koalicji Obywatelskiej do rady mojego miasta Torunia. Chciałbym wprowadzić nasz koronny postulat z Sejmu - 500 złotych dodatku dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji oraz poprawić infrastrukturę dla osób z niepełnosprawnościami, osób starszych oraz rodzin z małymi dziećmi. Wszyscy pamiętamy, jak podczas naszego 40-dniowego protestu PiS nie spełnił obietnic przedwyborczych, jak nas upokorzył, zdeptał, szarpano naszych rodziców, co było widać na filmikach. Powiem szczerze, że się na to nie zgadzam i chcę zmieniać Polskę dla osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Pomóżcie mi w tym i trzymajcie za mnie kciuki! - zaapelował Hartwich.

Walkę o równouprawnienie niepełnosprawnych zapowiedział także Glinka.

Będę walczył o godność i równouprawnienie takich osób jak ja, żeby nigdy nie miały pod górkę. Jesteśmy po to, aby osoby niepełnosprawne w końcu zostały zauważone - powiedział kandydat.

Na konwencji głos zabrał także Grzegorz Schetyna, którego zdaniem nadchodzące wybory będą przełomowe.

Zaczyna się walka o przyszłość Polski, cztery bitwy, które zdecydują, czy będziemy żyć na wschodzie, czy na zachodzie Europy, czy zwyciężymy i spełni się polski sen o wolności i dobrobycie, czy wygrają ci, którzy chcą zachęcić Polaków, aby sami odbudowali żelazną kurtynę - mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

PAP/Paweł SupernakPAP/Paweł SupernakPAP/Paweł Supernak

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (470)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 470
Odpowiedz
126 286
zgłoś
gość 10.09.2018 08:32
Dobrze,niech walczą o swoje.
Odpowiedz
127 274
zgłoś
Gość 10.09.2018 08:33
Popieram was całym sercem chłopcy 👍❤️
Odpowiedz
114 160
zgłoś
Gość 10.09.2018 08:33
a co, oni nie mogą? Każdy może startować w wyborach jeżeli ma ochotę i zbierze odpowiednią ilość podpisów
Odpowiedz
102 208
zgłoś
Gość 10.09.2018 08:33
Brawo !!! Pokazcie calemu swiatu
Odpowiedz
759 157
zgłoś
Gość 10.09.2018 08:34
Przecież od razu było widać, że oni zachowywali się jak politycy .
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 470