Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz Isakowicz-Zaleski beszta ministra kultury: "W imię jakich wartości opłacił pan film "Kler"?"

245
Podziel się:

Wicepremier Piotr Gliński natychmiast stanął na baczność i zapewnił, że nie miał pojęcia, że Wojciech Smarzowski kręci jakiś film o Kościele. "Kler" będzie miał premierę na Festiwal w Gdyni, gdzie minister jest... przewodniczącym komitetu honorowego.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski beszta ministra kultury: "W imię jakich wartości opłacił pan film "Kler"?"

Podczas gdy papież Franciszek zwołuje pierwszy w liczącej ponad dwa tysiące lat historii Kościoła Katolickiego szczyt przewodniczących episkopatów całego świata w sprawie pedofilii, przyznając tym samym, że problem jest ogólnoświatowy, polscy księża nie tylko nie zamierzają się z niczego tłumaczyć, ale jeszcze obrażają się na każdego, kto wytknie panujące w polskim Kościele patologie.

Wojciech Smarzowski od dawna zapowiadał, że zamierza poruszyć drażliwe dla duchownych sprawy w swoim najnowszym filmie, jednak ciężko było zgadnąć, na ile wystarczy mu odwagi.

Wyemitowany miesiąc temu trailer filmu Kler, w którym trzej pijani księża intonują "religijną" pieśń: "oto wielka tajemnica wiary: złoto i dolary", sugeruje, że będzie ostro.

Duchowni udają, że ich to nie rusza, ale o ich niepokoju może świadczyć pytanie, jakie oficjalnie zadał ministrowi kultury ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W zasadzie było to nie tyle pytanie, co bura.

*W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film"Kler”? *- beszta wicepremiera szeregowy ksiądz.

Z pytania wynika, że Isakowicz-Zaleski nie ma problemu z tym, że nie-katolicy finansują rydzykowe biznesy, budowę Świątyni Opatrzności Bożej i fundują księżom leczenie i emerytury. Po prostu nie lubi kiedy to działa w drugą stronę.

Minister Gliński zdenerwował się do szaleństwa. Wywołany do tablicy stanął na baczność, gorąco zapewnił na Twitterze: NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel i wyjaśnił, że pieniądze przyznały Smarzowskiemu dwie dyrektorki "gorszego sortu", czyli mianowane jeszcze za kadencji PO-PSL.

Najzabawniejsze jest to, że Kler będzie miał swoją premierę na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie minister Gliński pełni funkcję... przewodniczącego komitetu honorowego festiwalu. Zaś Jacek Kurski, jako prezes TVP jest współorganizatorem festiwalu.

Zresztą to nie pierwszy raz, gdy minister Gliński udowadnia, że nie za bardzo orientuje się, co dzieje się w jego resorcie. Dwa lata temu zapłacił rodzinie Czartoryskich pół miliarda złotych z kieszeni podatników za kolekcję, która i tak nie mogłaby nigdy opuścić Polski.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(245)
Gość
5 lata temu
Ojjjj prawda w oczy kole
Gość
5 lata temu
Boga niech każdy szuka w sercu, w kościele go nie ma.
Gość
5 lata temu
Skoro nie maja rzekomo nic na sumieniu to nie powinni się obrażać ;)
Gość
5 lata temu
Oj chyba odnalazł siebie w którymś bohaterów
Gość
5 lata temu
Ferenstein-Krasko, Krasko i Kinia Rusin to tak mali ludzie ze w głowie się nie mieści! Kinia wyzywa Gonie (nie jestem fanka, żeby nie było), między innymi od złodziejek mężów, a kiedy Krasko zakochał się w Ferenstein? JAK BYŁ ZONATY! przecież to oczywiste ze taki facet wykona podmianke ponownie i zainteresuje się kolejna babka! Ameryki nie odkryłam, wystarczy trochę poobserwować jak działają ludzie. Nie zmieniają się zbytnio. Nie wiem jak można się pisać na coś takiego
Najnowsze komentarze (245)
Gość
4 lata temu
Film jest świetny. Przecież pokazuje to co wszyscy wiedzą od dawna. Panowie księża czas skończyć z o****a,i nie zamiatac pod dywan.
szarik
4 lata temu
Nieprzypadkowo główną rolę zagrał aktorsk bęcwał ,pieszczoch komunizmu,całe życie grający jak w 4 pancernych
gość
4 lata temu
Izaaku nie wybielaj się tym pytaniem. Jesteś klechą karierowiczem.
hej
4 lata temu
panie isakowicz mialem dla pana troche szacunku, ale prosze mi pwoedziec w imie czego czerwono-czarni ciagna kase z ciezkiej pracy podatnikow?
Gość
4 lata temu
Panie Klecho Zalewski jak Pan śmie Prawda w oczy kole Dlaczego Pan nie oburza się jak kolega Pana R****k dostaje kolejne miliony i stale jemu mało w Państwie gdzie nie ma pieniedzy na leczenie ludzi.Jaka o****a
Ola
4 lata temu
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi "
gość
5 lata temu
przecież ksiądz Isakowicz Zaleski sam w swojej książce ( nie jednej) wyjawił wiele grzeszków księży, więc czym się teraz bulwersuje?
Evr
5 lata temu
Z takiej samej z jakiej ateiści opłacają KK:-)Zabolało czarnuszku że ktoś się nie bał odsłonić kościelny syf?
gość
5 lata temu
Boli, że pokazano jak pracujecie
gość
5 lata temu
w koncu!!!!! brawo!!!!!
gość
5 lata temu
Spalić na sztosie każdego s********a pedofila a tego w sutannie w szczególności
@@@
5 lata temu
w imię prawdy klecho !!!
starzec
5 lata temu
Wiara i kościół katolicki w POLSCE - NIE CHCE KŁAMSTWA !!! PRAWDA nas wyzwoli z dwulicowości kleru - ja stary człowiek ,głęboko wierzący w BOGA po doniesieniach- FAKTACH o pedofilii wśród duchownych w ŚWIECIE a w szczególności w POLSCE -ograniczyłem kontakt z klerem i msze święte przeżywam nie we wspólnocie kościelnej ale poprzez transmisję radiową , rzadko telewizyjną. Patrzenie na księży przebranych w sutanny , kapiących tłuszczem , bezczelnym uśmiechem, fałszem i obłudą-bardzo mnie stresuje i uniemożliwia modlitwę.
gość
5 lata temu
uważam ze minister wie co robi i sie dzieje w jego resorcie, tylko udaje
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie