Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ksiądz doprowadził 13-latka do samobójstwa. Został skazany dopiero po 11 latach!

334
Podziel się:

Stanisław K., były proboszcz Hłudna, został skazany za znęcanie się nad nastoletnim chłopcem. Jak to możliwe, że jeszcze w tym roku pracował z dziećmi?

Ksiądz doprowadził 13-latka do samobójstwa. Został skazany dopiero po 11 latach!

Choć kościół katolicki w Polsce wciąż cieszy się niezwykle silną pozycją, to stopniowo instytucją wstrząsają kolejne kryzysy, niszczące jej zaufanie wśród wiernych. Pomimo wszelkich starań partii rządzącej, chcącej odwdzięczyć się klerowi za popchnięcie elektoratu w ich stronę np. nie umieszczając skazanych prawnie pedofilów w krajowym rejestrze, hierarchom kościelnym coraz ciężej jest tłumaczyć się ze zbrodni popełnianych przez ich podwładnych.

Po głośnej sprawie ze stycznia, kiedy to ofiara księdza-pedofila wygrała w sądzie odszkodowanie w wysokości miliona złotych, wczoraj doszło do kolejnego ważnego wyroku. Po 11 latach (!) od doprowadzenia do samobójstwa 13-letniego chłopca, skazano byłego proboszcza Hłudna, Stanisława K.

Jego ofiara powiesiła się w grudniu 2007 roku. Siostra zmarłego chłopca znalazła pozostawiony przez niego list, w którym 13-latek wyjaśnił przyczynę samobójstwa. Napisał w nim, że proboszcz bił, szarpał i krzyczał na nastolatka oraz bezpodstawnie oskarżył go o kradzież 480 złotych z plebanii. Ksiądz groził chłopcu nasłaniem na niego policji i przeszukanie jego domu, co miało być najbardziej istotnym powodem podjęcia decyzji samobójczej. Nastolatek napisał również, że "nie chce już być gwałcony przez tego pedofila", jednak zamazał tę informację.

Chłopiec nie był jednak jedyną ofiarą diabolicznego duchownego. Ksiądz odpowiadał bowiem przed sądem za znęcanie się jeszcze nad trzema dziewczynkami, bicie ich, ciągnięcie za włosy i uszy oraz przemoc słowną. Uczone przez niego dzieci bały się podobno uczęszczać na prowadzone przez niego zajęcia, jednak żaden z tych sygnałów nie spowodował wystarczającej reakcji jego przełożonych ani wymiaru sprawiedliwości.

Sprawa jest dodatkowo szokująca, ponieważ proboszcz oskarżony w przeszłości czterokrotnie, jeszcze przez 11 lat od samobójczej śmierci nastolatka pracował regularnie z dziećmi. Dopiero wyrok zapadły w Sądzie Okręgowym w Krośnie był prawomocny i skazał go na 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat.

KOMENTARZE
(334)
gość
4 lata temu
Na ile? Na 2 lata? To jakaś kpina !!!
Gość
4 lata temu
Zwykła czarna mafia
gość
4 lata temu
Ja p******e
Gość
4 lata temu
Tylko dwa lata w zawieszeniu!!Chłopak miał przed sobą całe życie....
Gość
4 lata temu
Ludzie obuzdzie się te czarne darmozjaday zarabiają na waszej naiwności płacie im a im odwala od dobrobytu
Najnowsze komentarze (334)
gość
4 lata temu
To są bestie w kieckach
gość
4 lata temu
To są bestie w kieckach
gość
4 lata temu
Alleluja i od tyłu
gość
4 lata temu
Alleluja i od tyłu
mmmm
4 lata temu
Kościół to g****o, pis powinno się wstydzić
realnie jak ...
4 lata temu
A co na to ojciec? normalny ojciec po prostu by z********il tego pastucha w czerni z koloratka i nagral wszystko na video zeby kazdy kolejny zbok wiedzial jak sie moze skonczyc bycie zbokiem. Nie wiem i nawet nie chce myslec ale mam jedno dziecko i jakby moje swiatlo zycia popelnilo samobojstwo przez takiego zboka to po prostu bym go obdral ze skory i wykastrowal LIVE a pozniej dal film na wszystkie portale ku przestrodze dla innych zbokow ....
Gość
4 lata temu
P******i same sobie te plagę wychodowali!
Gość
4 lata temu
G***o nie wyrok.wstyd
ged
4 lata temu
kk = zbrodnicza organizacja wysysająca z Polaków krwawicę i utrzymująca naród w ciemnocie...
gość
4 lata temu
To jakaś paranoja, ręce opadają
gość
4 lata temu
Właśnie dlatego nie chodzę do kościoła bo ja nie widzę tam księży tylko pedofili w czarbych sułtannach.
Gość
4 lata temu
Chore mam dosc przyzwolenia na pedofilie szczegolnie w kosciele... 2 lata... jak pis moze to akceptowac????????
Gość
4 lata temu
Ja p*****le!!!! Co to za kara???? I takim to sposobem NIC się nie zmieni😢
gość
4 lata temu
B***E !!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie