Trwa ładowanie...
Przejdź na

Kolejna wpadka TVP! Na KANALE DLA DZIECI Cejrowski opowiadał o "BARA BARA i... wyciąganiu"

121
Podziel się

Centrum Informacji TVP poinformowało, że "osoba odpowiedzialna za dobór repertuaru poniosła już konsekwencje".

Kolejna wpadka TVP! Na KANALE DLA DZIECI Cejrowski opowiadał o "BARA BARA i... wyciąganiu"
bCxocnTp

Gdy po wygranej Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono nominację Jacka Kurskiego na nowego prezesa Telewizji Polskiej, mało kto wierzył, że polityk poradzi sobie z tak odpowiedzialną funkcją. Czas pokazał, że obawy były uzasadnione. Niekończące się pasmo wpadek na kanałach należących do spółki potwierdzają, że Kurski kompletnie nie panuje nad tym, co się dzieje w jego telewizji. W Wiadomościach co jakiś czas pojawiają się niesprawdzone lub zmanipulowane materiały. Dotyczy to także pasków informacyjnych, które niejednokrotnie miały wydźwięk propagandowy. Ostatnio głośno było też o konflikcie TVP Info ze Skibą oraz o pomyłce przy okazji relacji ze Święta Wojska Polskiego.

Teraz TVP ma kolejne problemy. W niedzielny wieczór na kanale dla dzieci TVP ABC wyemitowano odcinek programu Boso przez świat, Wojciecha Cejrowskiego. Nie jest tajemnicą, że kontrowersyjny podróżnik używa specyficznego, często dość wulgarnego języka, którego najmłodsi widzowie nie powinni się uczyć. W ubiegłym tygodniu inicjatorzy akcji #zSzacunkiemPrzezSwiat napisali nawet do niego list, w którym zaapelowali, aby "wziął większą odpowiedzialność za to, jak opowiada o swoich podróżach". To jednak nie wzmogło czujności osoby, która dopuściła materiał do emisji.

bCxocnTr

W odcinku zatytułowanym Miasto w dżungli Cejrowski pokazywał m.in. afrodyzjaki na straganie w peruwiańskim mieście Iquitos. Nazwę jednego z nich przetłumaczył jako... "siedem razy bez wyciągania". Prezentował też "przedmioty magiczne", np. świeczki, których używa się, gdy "chcemy, żeby baba poszła nam z serca".

Postaci stoją tyłem do świecy, która wcześniej oznaczała bara bara, a teraz oznacza: już cię nie chcę, idź se mała - opisywał podróżnik.

Do telewizji spłynęły skargi od oburzonych widzów. Jak podaje Press.pl, "Centrum Informacji TVP przyznało, że wyemitowany odcinek programu Boso przez świat zawierał treści nieodpowiednie dla formuły anteny TVP ABC". Poinformowano też, że w stosunku do osoby odpowiedzialnej za dobór repertuaru do wieczornego pasma poradnikowego "zostały wyciągnięte konsekwencje służbowe".

Czyli podobnie jak w przypadku "paskowego", który pomylił pomnik Piłsudskiego z jego... grobem. Nie podano jednak nazwiska osoby odpowiedzialnej za wpadkę, ani nie ujawniono, jakie "konsekwencje służbowe" poniosła.

bCxocnTx
bCxocnTy
bCxocnTS
KOMENTARZE
(121)
Gość
2 lata temu
Kto puszcza dzieciom Cejrowskiego ??? Zwariowali ?
gość
2 lata temu
Nie oglądam telewizji już kilka miesięcy i czuje się zdrowiej - po prostu.
Gość
2 lata temu
Nie lubię pisu
bCxocnTT
Gość
2 lata temu
Ja się pytam po co puszczają Cejrowskiego w telewizji dla dzieci. Nie lepiej puścić jakąś bajkę? Dzieci nie interesują takie programy !
Gość
2 lata temu
Taaa a księża pukajace prostytutki czy gwałcące dzieci są niewinni i bez grzechu...
Najnowsze komentarze (121)
gość
2 lata temu
i dlatego nie oglądam tvp i nie płacę za te pieprzenie
Irs
2 lata temu
Zlikwidowano dla dzieci Dobranocki ,bo były rzekomo ikoną komunizmu,a Cejro ski z bara,bara dobrą zmianą.Bez komentarza.
gość
2 lata temu
To stary duren.
Gość
2 lata temu
Prostactwo. Pisu.
Gość
2 lata temu
Teraz gdzie człowiek nie wejdzie czy to teledyski czy programy wszystko sie do jednego sprowadza ...
gość
2 lata temu
CEJROWSKI TO P****T
kilim ss
2 lata temu
przestańcie pisać o tym pedale to skończone zero
Gość
2 lata temu
Nie oglądam tego przeźartego pisem pajaca "czŁowiek to brzmi dumnie " ale nie u niego to jest p***c za nasz abonament dziwię się ze będąc w Stanach ma tu coś jeszcze do powiedzenia.
bCxocnTL
gość
2 lata temu
dokładnie! moim zdaniem papiez powinien zlikwidowac skrament spowiedzi, w dzisiejszych czasach, gdy księża słuchający spowiedzi mają więcej grzechów i gorszych od biednych ludków z drugiej strony kratki, traci sens i ośmiesza KK, jakim prawem grzeszna osoba może decydowac czy jakiś grzech odpuścić komuś czy nie...
Gość
2 lata temu
Przecież pan prezes zna się na wszystkim. Myślał, że na Cejrowskiego zrobi furorę. Ten pseudo dziennikarz nie powinien być ani minuty na antenie, a szczególnie w programach dla dzieci.
gość
2 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Cejrowski jest moim zdaniem osobą, którą powinno się gdzieś wsadzić, zapakować i wywieść w bardzo daleki i odległy busz, tak ażeby już zniknął na zawsze. Będzie sobie mógł chodzić boso ile chce, a my nie będziemy o nim ani słyszeli, ani wiedzieli cos robi i co mysli. Ekwador, Kenia, jakaś dzika Amazonia :)[/cytat]Popieram! (nie można lajkować ty g***i k****u!)
gość
2 lata temu
a na san escobar jeszcze nie był!
Gość
2 lata temu
Za to pasuje wam A.Rubik i Biedroń plus aborcjonistki.i żeby w szkole dzieci uczyć seksu.
Gość
2 lata temu
Cejrowski na kanale dla dzieci??? Ktoś upadł na głowę?
...
Następna strona
bCxocnUn