Trwa ładowanie...
Przejdź na

Twórca Szlachetnej Paczki, ksiądz Jacek Stryczek znęcał się nad pracownikami? "Wrzeszczał: kim ty w ogóle jesteś?"

415
Podziel się:

"Ludzie bali się chodzić do księdza. Chowali głowy, gdy przechodził obok" - wspomina były kierownik działu HR w Stowarzyszeniu Wiosna.

Twórca Szlachetnej Paczki, ksiądz Jacek Stryczek znęcał się nad pracownikami? "Wrzeszczał: kim ty w ogóle jesteś?"

18 lat temu ksiądz Jacek Stryczek wpadł na pomysł zorganizowania świątecznej pomocy ubogim rodzinom. Początkowo akcja była prowadzona tylko na terenie Krakowa. W pierwszym roku działalności grupa studentów duszpasterstwa akademickiego, której opiekunem był ks. Stryczek przekazała dary 30 rodzinom. Obecnie świąteczną pomoc otrzymuje kilkadziesiąt tysięcy rodzin z całej Polski. Akcję wspiera między innymi para prezydencka oraz wielu celebrytów i sportowców. Stowarzyszenie na swojej oficjalnej stronie internetowej chwali się zdjęciami Anity Włodarczyk, Grzegorza Krychowiaka, Piotra Adamczyka, Tomasza Majewskiego, Kamila Stocha, Wojciecha Szczęsnego i Barbary Kurdej - Szatan.

Obecnie akcją Szlachetna Paczka zarządza powołane przez księdza Stryczka Stowarzyszenie Wiosna, którego ksiądz jest prezesem.
Niestety, wśród personelu stowarzyszenia panuje duża rotacja i właśnie wyjaśniło się, dlaczego.

21 byłych pracowników Stowarzyszenia Wiosna postanowiło ujawnić szokujące metody zarządzania, stosowane przez księdza Stryczka. W rozmowach z dziennikarzem Onetu wyjaśniają, że byli przez księdza regularnie zastraszani i upokarzani.

Ksiądz z pasją testuje na współpracownikach techniki mobbingowe - wyznał Łukasz Miszon, były wiceprezes Stowarzyszenia i szef akcji Szlachetna Paczka. Ludzie odchodzą z pracy wyczerpani, z samooceną poniżej poziomu morza.

W całej swojej karierze nie widziałem czegoś podobnego - ujawnia były szef HR, Krzysztof Lis. Strach był widoczny na pierwszy rzut oka. Ludzie bali się chodzić do księdza, chowali głowy, gdy przechodził obok.

Jedna z byłych pracownic opisała dokładnie jeden z biurowych "występów" duchownego.

Zostałam zwolniona pierwszego dnia po powrocie z L4 i urlopu spowodowanego trudną sytuacją - wspomina. Zapytałam o powód. Chodziła mu gula, trzęsły się głowa i ręce. Wrzeszczał: „Kim ty w ogóle jesteś, jak ty się do mnie odzywałaś! Każdemu twojemu nowemu pracodawcy będę mówił, jaka naprawdę jesteś”.

Dla zwolnionego pracownika taka groźba jest praktycznie pocałunkiem śmierci. Który pracodawca nie da wiary księdzu, słynącemu z działalności charytatywnej wspieranej przez tyle sławnych osób?

Ujawnienie szokującego zachowania duchownego już dzień po publikacji odbiło się szerokim echem. Celebryci, firmujący Szlachetną Paczkę swoimi twarzami, jeszcze się zastanawiają nad reakcją, za to krakowska kuria zażądała od księdza Stryczka wyjaśnień, a Partia Razem zapowiedziała skierowanie sprawy do prokuratury.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(415)
Gość
5 lata temu
Jeśli to prawda, to jest to smutne, bo przez takich księży ludzie odchodzą od Boga...
Gość
5 lata temu
Inicjatywa fajna i potrzebna ale znow ksiadz!!!!co sie z nimi dzieje??????
gość
5 lata temu
Wygląda na takiego apodyktycznego człowieka.
Gość
5 lata temu
Jak się nagle zatrzęsło na tym świeczniku..
gość
5 lata temu
Kiedyś zobaczyłam go w telewizji i oceniłam źle po wyglądzie twarzy i oczu
Najnowsze komentarze (415)
bebeto
3 lata temu
stryczek na stryczek taki żarcik psychopatyczny
bebeto
3 lata temu
stryczek na stryczek można żartobliwie powiedzieć
Pablo
4 lata temu
Takimi pomowieniami Bez Faktów usuwa się ludzi i przejmuje ich dorobek. Identyczne metody stosuje się w każdym korpo.
gość
5 lata temu
Kilkoro moich znajomych tam pracowało. Słyszałam o tym od dawna...
gość
5 lata temu
"Zostałam zwolniona po L4 z powodu trudnej sytaucji". Co to jest trudna sytuacja? Też mnie szlag trafia jak pracownik przynosi 2 miesięczne wypowiedzenie, a dnia następnego po podpisaniu nagle jest chory i znika na L4 zostawiając w lesie swoje obowiązki. L4 to zwolnienie chorobowe, kiedy człowiek przez chorobę jest niezdolny czasowo do pracy, a nie na "trudne sytuacje"!
gość
5 lata temu
Jeżeli tak traktuje ludzi to znaczy nie wierzy w Jezusa. 'Cokolwiek uczyniliście najmniejszemu z braci Moich, Mnie uczyniliście'. Stryczek, bój się Boga!
Gość
5 lata temu
Trudno powiedziec
gość
5 lata temu
mam ochotę nasrać i s********ć
gość
5 lata temu
zrobią mu szlachetną paczkę w d***e w p*****u
Niestety
5 lata temu
Pomagają tym co mają sporo 500+ i nie pracują, bo po co.
Niestety
5 lata temu
Szatan w koloratce.
niebieska
5 lata temu
Komu oni robią te paczki jak ponoć w tym kraju żyje się tak dobrze?
Gość
5 lata temu
Lewackie macki dosiegly juz Szlachetna Paczke uderzajac w jej najglowniejszy filar. Dziwnym trafem przez 18 lat nikt sie nie skarzyl, teraz znalazlo sie tyle poszkodowanych. Kler...i wszystko w temacie. Inteligentni inaczej nie zassaja.
Kluba
5 lata temu
Onet to hieny szukające sensacji na siłę aby ilość kliknięć się zgadzala więc te ich rewelacje są mocno podkolorowane.Nie mniej jednak trochę prawdy w tym może być
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie