Trwa ładowanie...
Przejdź na

Burza po wypowiedzi Roofiego w "World of Dance": "Sława Ukrainie!". Fani: "Brak szacunku, ucz się historii"

229
Podziel się

Widzom nie spodobała się reakcja Rafała Kamińskiego na jeden z zespołów tanecznych. "Wykazał się brakiem szacunku do historii".

Burza po wypowiedzi Roofiego w "World of Dance": "Sława Ukrainie!". Fani: "Brak szacunku, ucz się historii"
bCzliGOJ

Kolejne programy typu talent show lansujące nowych wokalistów, tancerzy czy po prostu celebrytów, zaczynają chyba nudzić widzów spragnionych kontrowersji, których źródłem są głównie reality shows. Mimo to Polsat zdecydował się na swoją wersję amerykańskiego formatu World of Dance, w którego jury zasiedli irytujący Michał Malitowski, ociekająca seksem Edyta Herbuś i znany fanom You Can Dance Rafał "Roofi" Kamiński.

Ten ostatni dopiero po latach od udziału w hicie TVN-u znalazł miejsce w show biznesie, więc ochoczo przyjął propozycję Polsatu. Kamińskiemu zależało, by wypaść merytorycznie w programie, niestety zaliczył już pierwszą wpadkę.

W ostatnim odcinku World of Dance na scenie zaprezentowała się ukraińska formacja, ktorej występ podekscytował Roofiego. Ten na widok zespołu zakrzyknąć miał: "Sława Ukrainie!", co nie spodobało się widzom. Zwrot ten wykorzystywany był przez banderowców dokonujących ludobójstwa na Wołyniu. Do dziś pozostaje odezwą ukraińskich nacjonalistów.

bCzliGOL

To skandaliczny zwrot jaki usłyszały setki tysięcy Polaków wymordowanych na Wołyniu przez ukraińskich banderowców!

Wykazał się brakiem szacunku do historii.

Ogarnij się człowieku. Ty głupolu! Ucz się historii - piszą internauci.

Na profilu Rafała pojawił się wpis odnoszący się prawdopodobnie do zarzutów widzów programu:

bCzliGOR

W World of Dance chodzi o taniec na najwyższym poziomie technicznym i artystycznym oraz wspieranie i docenianie tancerzy. Nie doszukuj się tam teorii spiskowych ani żadnych politycznych aspektów lub dawnych wydarzeń historycznych - czytamy.

Wybrnął?

bCzliGOS
bCzliGPm
KOMENTARZE
(229)
Gość
2 lata temu
W okrzyku" heil hitler "zapewne też nie widzialby nic niestosownego?
Gość
2 lata temu
D***l jakich mało!!! Oglądałam jeden odcinek, no pół.. bo dalej się nie dało!!! Mądrością nie grzeszy
Gość
2 lata temu
Po co używać słów, których znaczenia się nie rozumie? Może szukał poklasku u coraz większej ukraińskiej widowni - we Wrocławiu co dziesiąty to Ukrainiec...
bCzliGPn
gość
2 lata temu
Nie wybrnął. Pewnych haseł się nie mówi, bo są mocno zakorzenione w historii. Tak jak nie mówi się "Arbeit macht frei". Nie miał prawdopodobnie świadomości, co cytuje.
Miki
2 lata temu
Przecież w takim jury zasiadają zwykłe wioskowe buraki (nie obrażając wsi) Czego tu wymagać?
Najnowsze komentarze (229)
gość
2 lata temu
masakra
BG
2 lata temu
Najgorsze w tym wszystkim jest to, z jaką łatwością opluwamy innych... Nie szczędzimy gorzkich słów mówiąc o czyjejś ignorancji, wyglądzie etc. Najważniejsze jest rzucić jadem, obrzucić błotem... A może spójrzmy na swój kołnierzyk????
gość
2 lata temu
Nie wybrnął To krypto-ż*d!!
Gość
2 lata temu
Prosty c*p
gość
2 lata temu
nie czytałem artykułu... oglądnołem tylko zdjęcia i mąci mną furia zabijania...
gość
2 lata temu
Nie wybrnął. Są powiedzenia jak Heil Hitler cz Sława Ukrainie, których się nie używa i nie ma to nic wspólnego z polityką tylko z historią, z której ten pan dostaje pałę do kwadratu.
dudek
2 lata temu
Ponoć ożenił się z Ukrainką!Oby potraktowała go tak, jak kiedyś w 1943 traktowały swoich polskich mężów!Może olej w e łbie by się poruszył! Takie okrzyki to w domu sobie proszę wyrykiwać, w swojej ziemiance!
Gość
2 lata temu
Nie lubie ukraincow dzikusy.
bCzliGPf
Gość
2 lata temu
"dawnych wydarzeń historycznych"
gość
2 lata temu
Może i wpadka jest, ale miał raczej na myśli sława Ukrainie w kontekście uzdolnionych tanecznie ludzi. Raczej na pewno nie miał świadomości że zostanie to tak skojarzone. Może bardzo niefortunne stwierdzenie ale 100 razy gorszy jest premier Polski, który wychodzi i kłamie!!!!
gość
2 lata temu
"To skandaliczny zwrot jaki usłyszały setki tysięcy Polaków wymordowanych na Wołyniu przez ukraińskich banderowców!" - HMM, chyba nie usłyszeli bo zostali wymordowani. Dziennikarz też powinien się trochę pouczyć!
gość
2 lata temu
Niech idzie lasnowac sie ze swoimi celebrytami.
gość
2 lata temu
przecież prezes kaczyński też krzyczał "Sława Ukrainie" w 2013, dlaczego nikt się wtedy nie oburzał??
Gość
2 lata temu
Jeden znający się na historii podsłyszał, reszta hejterów podchwyciła i zrobili szum byle by kogoś zgnoić. Podejrzewam ze co 10 albo i lepiej osoba wie o co chodzi w tym sformułowaniu albo i to nie, ale hejt to każdy zna. Wybrnął, nie wybrnął tu nie o to chodzi. On wyrwził swoją opinie, że ktoś dobrze tańczy i pochodzi z Ukrainy, gdzie też można znaleźć talenty. Równie dobrze mógł krzyknąć sława Polsce, USA czy innemu, żeby podkreślić uznanie. Ale Polacy lubią wszystko i wszystkich hejtować zwłaszcza jak ktoś ma lepiej od nich. Gwarantuje, że jak wyjdziecie na ulicę i spytacie kogokolwiek o co chodzi z tym sformułowaniem nikt nie będzie tego wiedział...także ludzie hejtujecie i gnoicie to najpierw nauczcie się za co, a nie jeden powie a reszta nagle oburzona choć wcześniej bladego pojęcia o historii nie miała, a teraz wielcy znawcy eeeeehhhhh...
...
Następna strona
bCzliGPH