Trwa ładowanie...
Przejdź na

Anja Rubik o celebrytach, którzy wsparli #SexedPL: "Bali się reakcji ludzi. Ich kariery zależą od widzimisię fanów"

142
Podziel się:

Rubik twierdzi, że jej samej wciąż nie traktuje się poważnie, bo... wybrała karierę modelki.

Anja Rubik o celebrytach, którzy wsparli #SexedPL: "Bali się reakcji ludzi. Ich kariery zależą od widzimisię fanów"
bETTiYrV

Anja Rubik, która do tej pory kojarzyła się większości Polaków głównie ze swojej pracy w branży mody, od niedawna coraz bardziej angażuje się w dużo poważniejszą tematykę. Poza walką z zanieczyszczeniem środowiska, supermodelka skupia się też na propagowaniu właściwej edukacji seksualnej, szczególnie młodzieży.

Ukoronowaniem zainicjowanej przez Rubik akcji #SexedPL była wydana niedawno książka pod tym samym tytułem, mająca pełnić rolę poradnika i podręcznika przygotowującego Polaków do otwartego rozmawiania o seksie, swoim ciele i jego potrzebach. Wcześniej Anja zaangażowała w kampanię promującą akcję kilkunastu polskich celebrytów.

bETTiYrX

Okazuje się jednak, że przekonanie gwiazd do udziału w projekcie nie było proste, a wielu celebrytów odmówiło modelce publicznego wsparcia kampanii.

Bali się reakcji i feedbacku, bali się też pewnie tego, jak zareagują ich menedżerowie i osoby, które dają im kontrakty. Wiadomo, że to jest temat, z którym jakaś tam część społeczeństwa nie będzie się - jak na razie - zgadzać. Jeżeli jakakolwiek osoba w Polsce weźmie tę książkę do ręki i ją przeczyta, będzie do niej pozytywnie ustosunkowana - przekonuje Anja Rubik w rozmowie z blogerem Piotrem Grabarczykiem. Ale jeśli ktoś będzie oceniał ją tylko na podstawie tego, że gdzieś przeczytał, że jest to książka rodem z piekła, to będzie negatywnie nastawiony do tego projektu i np. przestanie wspierać osoby, które się w niego zaangażowały. Być może stąd brał się ten strach celebrytów.

Zdaniem modelki, najprościej było jej przekonać do wsparcia #SexedPL aktorów. Przedstawiciele innych gałęzi show biznesu podchodzili do akcji z wiekszym dystansem:

bETTiYsd

Najodważniejsi byli aktorzy, a z innych medialnych profesji, które są bardziej uzależnione od fanów i ludzi, którzy przyjdą na koncert, kupią książkę albo płytę, był już większy problem.

Rubik twierdzi też, że ona sama miała duży problem z realizacją zaplanowanej akcji, bo... nie traktowano jej poważnie.

Każdy projekt, który robią, a który nie jest związany z modą, jest na początku bagatelizowany właśnie dlatego, że jestem modelką. Na szczęście, z racji tego, że mam już kilka takich projektów na koncie, jest coraz łatwiej. Trzeba to sobie wypracować i niestety, wciąż walczyć ze stereotypem, że jeśli modelka, blondynka albo ładna, to na pewno głupia. Na pewno jest modelką, bo nie miała wyboru, bo przecież nie dostałaby się na studia i tak dalej - tłumaczy Anja. Jak się wkracza w sferę biznesu albo np. konsultacji prawniczych, które miały też miejsce przy okazji pracy nad tą książką, to nadal i to nawet w Warszawie, jak jest kobieta w pokoju to trochę inaczej się ją traktuję.

Podoba się Wam zaangazowanie modelki w akcje o takiej tematyce?

bETTiYse
bETTiYsf
bETTiYsg
bETTiYsy
KOMENTARZE
(142)
gość
3 lata temu
Bardzo przyda się taka akcja, świetnie, że nie jest tylko modelką, a ma inne ciekawe projekty w zanadrzu :)
Gość
3 lata temu
I fajnie, ta akcja jest potrzebna. Brawo Anja!
Gość
3 lata temu
Ania ma wszystko, a ze tez jeszcze chce się jej w tym polskim bagnie babrać i to za darmo. Podziwiam!
bETTiYsz
Gość
3 lata temu
Brawo za odwagę w wyrażaniu własnych myśli!
gość
3 lata temu
Szacunek za to,że się zainteresowała i stworzyła taki projekt. Niestety ludzie lekceważą rolę sexu w społeczeństwie, choć z kapusty się nie wzięliśmy. Trzeba uświadamiać młodych.
Najnowsze komentarze (142)
Gość
3 lata temu
Wspaniale!!!
gość
3 lata temu
Troche zalosne,ze modelka musi wydac ksiazke o seksie dla nastolatkow, bo edukacja w szkole ze wstydu i z aprobata wladzy chowa temat seksu pod dywan. Edukacja seksualna powinna byc obowiazkowa np na lekcjach biologi. Tak bylo w moim przypadku, jak konczylam szkole za granica. Zeby bylo jasne, nie byly to lekcje z kamasutry, ale nabycie wiedzy o tym skad sie biora dzieci, jak sie zmienia cialo w okresie dojrzewania, jakie sa metody antykoncepcji, choroby przenoszone droga plciowa... Niby niewiele, ale wystarczylo, zeby wiedziec czym grozi przyadkowy seks, bez zabezpieczenia. Film o porodzie tez byl puszczony i powem,ze to byla najlepsza metoda antykoncepcji. Ze strachu przed porodem zawsze myslalam o zabezpieczeniu swoim i partnera. A ciazo fobie mam do dzis.
Gość
3 lata temu
Ona jest tak aseksualna ze moim zd.zaden z niej ekspert.a jeszcze ta wada wymowy
Gość
3 lata temu
Akcja jest super! Ale Rubik... Tragedia, nie dość że wygląda jak niedozywiona to jeszcze ma wadę wymowy.
gość
3 lata temu
Twarz portalu powiazanego z szemranymi organizacjami pozarzadowymi. Sprzedajna d$$ifka
gość
3 lata temu
Rozwiązłość na „zgniłym Zachodzie”powoli wkracza Rubik dobrze o tym wie ...
gość
3 lata temu
Młodzi są wystarczająco uświadomieni jeżeli chodzi o seks-chyba aż za bardzo,szczególnie kiedy oglądają takie”mądre”seriale jak: Szkoła ! Rzecz nie polega na uświadamianiu jakie stosować”gumki”
Gość
3 lata temu
Ania znajdź faceta wyjdź za mąż załóż rodzinę a później dyskutuje na temat praw kobiety :)
bETTiYsr
gość
3 lata temu
Ludzie pracujący umysłowo przede wszystkim mają wiedzę w swojej dziedzinie, we wszystkich innych są najczęściej równie zieloni co reszta. Więc jakie tak naprawdę ma znaczenie czym zarabiasz na życie. Moim zdaniem inteligencję bardziej widać po sposobie wypowiadania się, szerokich horyzontach myślowych, sprawnym radzeniu sobie w życiu. Dużo osób zdobywa jakąś specjalizację, a wcale nie jest jakoś szczególnie inteligentna, za to ego mają tak wielkie że mogliby nim obdzielić kilka osób.
Gość
3 lata temu
Kto to finasuje ??? Na pewno nie ona!!! Szemrany portal I szemrana fundacja?Fundator? Soros?
Konrad ze Sta...
3 lata temu
Bravo, jestem dumny z niej. Super odwaga. Chciałem coś napisać o tych wszystkich mądralach, ale szkoda się poniżać do ich poziomu.
M
3 lata temu
Świetna książka, dziękuję Pani Aniu!
gość
3 lata temu
pierdzieli jak potłuczona, zaraz powie, ze do więzienia miała pójść za książkę
Gość
3 lata temu
Brawo Ania! Kupię ta książkę swojej córce!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bETTiYtk
bETTiYtl
bETTiYtm
bETTiYtn
bETTiYto
bETTiYsT