Niedziela 07.10.2018 19:45

Ikona TVP, "najpiękniejsza spikerka z Woronicza". Bogumiła Wander kończy dziś 75 lat (ZDJĘCIA)

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander urodziła się w 1943 roku w Kaliszu. Popularność zdobyła jako spikerka i prezenterka Telewizji Polskiej, zajmowała się też reżyserią i produkcją telewizyjną oraz pracowała jako konferansjerka na festiwalach.

Wander ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Karierę zaczynała w latach 70. w łódzkim oddziale TVP. Jej uroda i profesjonalizm szybko zostały docenione i tak Wander trafiła do warszawskiego ośrodka TVP, gdzie na żywo zapowiadała programy. Mówiono o niej, że jest najpiękniejszą prezenterką z Woronicza. W 2003 roku zakończyła karierę w telewizji, ale nadal była aktywna zawodowo.

Prywatnie Wander jest żoną żeglarza Krzysztofa Baranowskiego, z którym często podróżuje po świecie. Ich miłość rodziła się w atmosferze kontrowersji, bo oboje byli wówczas w małżeństwach. W 2005 roku, po 30 latach bycia razem, zalegalizowali związek. W ostatnich latach pani Bogumiła często pojawia się na branżowych imprezach, gdzie zwraca uwagę niezbyt udanym makijażem: Bogumiła Wander na Balu Dziennikarzy (ZDJĘCIA)

Czego jej dziś życzycie?

« Poprzednie 1/15

Bogumiła Wander kończy dziś 75 lat

2Bogumiła Wander kończy dziś 75 lat

Fot. East News