Maciej Stuhr składa życzenia urodzinowe córce: "Gdy ja miałem 18 lat, bracia Kaczyńscy byli KOMPLETNIE NIEISTOTNYMI POLITYKAMI"

603
Podziel się

Matylda właśnie osiągnęła pełnoletniość. Nie wystarczyłoby zwykłe "Wszystkiego najlepszego??

Maciej Stuhr składa życzenia urodzinowe córce: "Gdy ja miałem 18 lat, bracia Kaczyńscy byli KOMPLETNIE NIEISTOTNYMI POLITYKAMI"

Od kiedy rządy w Polsce sprawuje Prawo i Sprawiedliwość, niektórzy artyści poczuli się w moralnym obowiązku komentować rzeczywistość polityczną, regularnie ostrzegając, że nadchodzi koniec demokracji. Niektórzy, tak jak Krystyna Janda, narzekają przy tym, że borykają się z całkiem realnymi problemami takimi jak niemożność znalezienia dobrej gosposi. Inni, a wśród nich jest i Maciej Stuhr, martwią się, że już niedługo nic nie będzie im wolno: Maciej Stuhr znów krytykuje rząd: "Politycy próbują spieprzyć polskie kino"

Swoje obawy, nieco pod przykrywką, Maciej wyraził także w najnowszym felietonie dla magazynu Zwierciadło. Pretekstem do napisania tekstu okazał się fakt, że córka aktora, Matylda, właśnie skończyła 18 lat. Stuhr postanowił więc powspominać, jak to było, gdy on sam osiągał pełnoletniość. Oczywiście skupił się na wspomnieniach politycznych:

18 lat! Co za wiek! Gdy ja miałem tyle lat, był rok 1993. Z Polski wyjechał ostatni żołnierz rosyjski. Nie znałem Internetu ani telefonu komórkowego - zaczął sentymentalnie. Cieszyłem się, że mogę w końcu głosować, bo w tamtych czasach byliśmy młodzieżą bardzo rozpolitykowaną. Cieszyliśmy się nową demokracją i strasznie nas wkurzało, że suweren dobrowolnie w tym właśnie roku oddał władzę byłym komunistom.

Maciej Stuhr postanowił przywołać także postaci braci Kaczyńskich i Tadeusza Rydzyka:

Bracia Kaczyńscy byli wtedy kompletnie nieistotnymi, wiecznie awanturującymi się politykami, na których nikt nie zwracał uwagi, a Ojciec Dyrektor - obiektem kpinek z powodu swoich antysemickich wyskoków. Andrzej Duda, który dopiero co skończył moje liceum, pilnie i wnikliwie studiował prawo.

Maciej, jako troskliwy ojciec, martwi się, na kogo córka odda głos, posiadając już czynne prawo wyborcze. Nie pada żadna polityczna rada, bo Stuhr chce, by córka po prostu poszła na wybory:

Na jakiej podstawie wybierzesz, na kogo zagłosować? Bardzo mnie to ciekawi. A może będziesz w większości, która nasze wybory po prostu olewa? To byłoby najgorsze. (...) Nie oddawaj steru nikomu! Nie warto! Nie wolno! – przestrzega.

Nie wystarczyłoby napisanie zwykłego "Wszystkiego najlepszego"?

KOMENTARZE
(603)
Gość
rok temu
Panu to już doktora trzeba....
Gość
rok temu
No i po co ta polityka? Co za człowiek.
gość
rok temu
świetnie ze ma zdanie, ale czasem dla prywatności i uszanowania dziecka mógłby ją po prostu zabrać na lot balonem, albo bardziej celebrycko do louloustore. Potrzebujemy aktorów, a nie zacietrzewionych wojowników z niereformowalną głupotą. Szkoda czasu!
gość
rok temu
Nie wiem czemu,ale nie darzę go sympatią.
Zoe
rok temu
Chore
Najnowsze komentarze (603)
gość
rok temu
czy on jest zdrowy?
mania
rok temu
Stuhr jak ty się męczysz w swoim kraju chłopie trochę więcej optymizmu bo wcale nie musiałeś się urodzić jako syn aktora Sthura i kto by cię chłopie znał co byś robił aktorzył bys może w jakimś objazdowym teatrzyku w przedszkolach i domach pomocy za dużo mniejszy hajs przestań narzekać na swój los jak c***a fuj
ed
rok temu
chvuj ci w dvpę
gość
rok temu
jemu to już na głowę padło, ma obsesje na punkcie KACZYŃSKICH.
gość
rok temu
Jak ja mialem 18 lat to nazwisko Sthur kojarzylo sie z "AMATOREM " i pomimo lat nic sie nie zmienilo.......
gość
rok temu
spieprzyć polskie kino?,a który aktor to polak w tym waszym kinie ?opanowaliście politykę,kulturę ,a przede wszystkim finanse i teraz macie polaków w szachu.kredyty po 30 lat i cicho siedzieć.nawet hitlerowi sie to nie udało ,a wam tak.
Gość
rok temu
Mądre słowa do córki👍
gość
rok temu
Maciek daj spokój. Po co się cały czas w to mieszasz? Jesteś świetnym aktorem nie brnij w nieswoje podwórko bo nie ten poziom, niezależnie od ugrupowania......
gość
rok temu
a ja lubię obu panów
gość
rok temu
On tak często atakuje jadem PiS że chyba mu się w głowie poprzewracalo powinien zmienić zawód bo aktorów nie przystoi
gość
rok temu
nawet uposledzone dziecko wykorzysta do politykowania
gość
rok temu
"jego liceum" hahahaha
Gośćlo
rok temu
Pieszczoch komuny
gosc
rok temu
Ojciec psychiczny szkoda dziecka
...
Następna strona