Trwa ładowanie...
Przejdź na

Łepkowska komentuje gwałt Ronaldo. Stwierdziła, że... TO WINA KOBIETY?!

212
Podziel się

Scenarzystka była gościem programu "Fakty po faktach". "To niewyobrażalne, co ta kobieta wygaduje".

Łepkowska komentuje gwałt Ronaldo. Stwierdziła, że... TO WINA KOBIETY?!
bCGwqXVN

W Polsce co jakiś czas pod publiczną debatę wraca problem przemocy seksualnej kobiet, zwłaszcza w sytuacjach zależności służbowej lub małżeńskiej, chociaż nie tylko. Wtedy wiele kobiet odnajduje w sobie odwagę, by ujawnić, że same doświadczyły molestowania, po czym sprawę zamiata się pod dywan.

Poprzednia taka dyskusja odbyła się trzy lata temu, po ujawnieniu patologii panującej w redakcji Faktów za czasów Kamila Durczoka. Wiele celebrytek ujawniło wówczas, że doświadczyły niechcianych zalotów, obmacywania czy składanych wprost propozycji pracy za seks. Maryla Rodowicz wyznała, że nawet to lubiła.

Rok temu kwestia molestowania wróciła za sprawą afery Harveya Weinsteina, któremu udowodniono składanie obleśnych propozycji tak wielu kobietom, że sam się już w nich pogubił. Jak ujawniła amerykańska prasa, rozmowę z aktorkami rozpoczynał od pytania: "Czy ja czegoś z tobą nie próbowałem?".

bCGwqXVP

Znowu rzesze kobiet wyznały, że doświadczyły molestowania seksualnego, zresztą to wynika ze statystyk. Według nich 9 na 10 Polek po 15. roku życia przynajmniej raz spotkało się z molestowaniem seksualnym.

W tym roku problem molestowania seksualnego zyskał tragiczne oblicze dziecka skrzywdzonego przez pedofila, często pełniącego funkcję zaufania publicznego.

26 sierpnia po raz pierwszy na ogrodzeniach polskich kościołów zawisły dziecięce buciki, w ramach zapoczątkowanej przez Irlandię akcji Baby Shoes Remember, upamiętniającej ofiary pedofilii, a Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok poznańskiego Sądu Okręgowego, nakazujący Towarzystwu Chrystusowemu wypłatę miliona złotych odszkodowania i 800 złotych miesięcznej renty kobiecie, która jak trzynastolatka była regularnie gwałcona przez katechetę delegowanego przez zakon do pracy z dziećmi.

W tej sytuacji tym głośniej zabrzmiały opinie, wyrażane zresztą przez wielu postępowych duchownych, że konieczne jest nakreślenie nowych granic tego, co wolno, a czego nie oraz definicja "świadomej zgody".

bCGwqXVV

Na ten temat w niedzielę wieczorem dyskutowali w studiu programie Fakty po faktach w TVN24 prof. Tomasz Płudowski, Ilona Łepkowska i dominikanin o. Paweł Gużyński. Jak się okazało w toku rozmowy, zakonnik reprezentuje dużo bardziej otwarte poglądy niż Łepkowska.

Jeśli się okaże, że jakiś biskup krył pedofila, przenosił go do innej parafii, to tak, powinien płacić Kościół - stwierdził na wizji.

Sprawa jest skomplikowana o tyle, że większość ludzkich tragedii wychodzi na światło dzienne po latach, kiedy ofiara znajduje w sobie siłę, żeby o tym mówić, albo ośmielają ją podobne dramaty ujawnione przez inne ofiary po latach. Ale Ilonka jest twarda. Nie dopuści, by ktoś podejrzewał ją o współczucie wobec ofiar gwałtów.

Odnosząc się do najnowszej afery o gwałt, do którego doszło dziewięć lat temu, z którego sprawcą, jak twierdzi Cathryn Mayorgi, był Cristiano Ronaldo, scenarzystka stwierdziła, że jest za późno na takie żale. Jej zdaniem, skoro kobieta nie zgłosiła gwałtu dziewięć lat temu, to teraz swoimi wyznaniami sama sobie szkodzi.

bCGwqXVW

Jej opinia jakoś nie znalazła zrozumienia. Pozostali usiłowli wyjaśnić, że tak działa trauma i kobiety właśnie z jej powodu nie opowiadają o tragedii. Łepkowska była nieugięta, za co spotkała ją krytyka na Twitterze.

Czy ja oglądam Ilonę Łepkowską (chyba), która mówi, że to wina zgwałconej kobiety, że Ronaldo ją zgwałcił i tego wcześniej nie podała do informacji publicznej? - napisała na Twitterze jedna z osób, które miały pecha odlądać ten program.

Łepkowska po stwierdzeniu, że "jest różnica miedzy zgwałceniem 14-letniego ministranta a dorosłej kobiety" powinna jako ekspert komentować filmy pornograficzne - skomentował inny widz.

To niewyobrażalne, co ta kobieta wygaduje - napisała zbulwersowana internautka. Wystarczy pół godziny, żeby sie dowiedzieć, dlaczego ofiary gwałtów latami milczą. Ale po co? *Jak się jest gwiazdą, to można publicznie bredzić, co ślina na język przyniesie. *

bCGwqXVX

Co ciekawe, na stronie internetowej programu nie ma jeszcze nagrania ze studia, ale burwersujące wypowiedzi Łepkowskiej cytowane są już na Twitterze czy forach internetowych.

bCGwqXVY
bCGwqXWq
KOMENTARZE
(212)
Gość
2 lata temu
Ofiara NIGDY nie jest winna, to na gwałcicielu spoczywa wina!
Gość
2 lata temu
Jak się nie ma nic do powiedzenia to lepiej siedzieć w domu. Ofiara ma jeszcze przepraszać za to, ze się nie obnosiła z byciem zgwalcona. Serio?!
gość
2 lata temu
g****a w uj. w jej wieku powinno sie wiedziec, ze zanim cos sie powie, to nalezy sekunde pomyslec... seriale na takim samym poziomie intelektualnym robi, czyli poziom myslenia zaden
bCGwqXWr
gość
2 lata temu
Ma gotowy scenariusz na kolejny gniot.
Martin
2 lata temu
Ta kobieta jest naprawdę żałosna jak jej seriale
Najnowsze komentarze (212)
głupia baba
2 lata temu
no niezła debilka z niej, takiej idiotki nawet pies nie trąci
Gość
2 lata temu
Pani Łepkowska ma racje sama pchała się jemu do łóżka
Gość
2 lata temu
Obrzydliwa obronczyni g****icieli. W każdej chwili mam prawo odmówić kontynuowania stosunku bądź pieszczot. Nie muszę cierpieć w milczeniu i poddawać się woli faceta dlatego że on ma ochotę się na mnie wyżyć. To co prezentują takie Lepkowskie jest żywcem wyjęte z rzeczywistości głębokiego islamu. Zakrawa na kpine, ze ataki na ofiary gwałtów i udowadnianie jak bardzo Polacy nie rozumieją czym jest stosunek seksualny, zgoda, godność kobiety a czym gwałt odbywa się jednocześnie z kampanią przeciwko islamistom, którzy rozumuja w sposób dokładnie taki jak Łepkowska - nie uznają prawa kobiety do powiedzenia 'nie' a za warte potępienia uważają opowiedzenie o g****ie nie zaś sam gwałt. Ofiary gwałtów służą im jak oręż w walce z Afrykanami.
Gość
2 lata temu
Ludzie teraz nie dadzą jej spokoju, może niech zacznie myśleć zanim coś chlapnie.
Gość
2 lata temu
Przecież tą panią by nikt nie zgwałcił. Nie ma pojęcia co czuje ofiara.
Gość
2 lata temu
Łebkowska chyba jest zazdrosna i pierniczy takie bzdury bo żal jej d**e ściska że jej nikt nie chce p********ć. To i na ofiarach gwałtu się wyżywa
Hela
2 lata temu
może przydałoby się żeby ją ktoś wybolcował to by zmieniła tok myślenia
gość
2 lata temu
Od Łepkowskiej aż bije nienawiść do kobiet. Wali jej w dekiel bo pewnie żaden men od dawna nie chce jej p********ć.
bCGwqXWj
gość
2 lata temu
ona nie musi sie obawiac, z tym wygladem nikt jej na pewno nie zg****i
Gość
2 lata temu
Myslalem, ze to Korwin Mikke Xd
gość
2 lata temu
Słuchałam wypowiedzi z niedowierzaniem. Żałosna kobieta
Gość
2 lata temu
kobieto jeamsli mozna cie tak nazwac wiesz co to g***t??molestowanie??ja wiem wiec nie gadaj o tym jesli nie masz pojecia
gość
2 lata temu
ma chyba zal do facetow,ze zadna l***a jej nie zg****ila :( p******a baba...tlusta jak wieprzek
Gość
2 lata temu
Moze niech sie lepiej odezeia ktore nie byly molestowane jako nastolatki jesli takie sa ? To juz sa kpiny z tym molestowaniem.
...
Następna strona
bCGwqXWL