Piątek 02.11.2018 09:00

Maciej Stuhr o świadomości politycznej młodzieży: "Obejrzą dziesięć memów i "wiedzą", kto uratuje Polskę"

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr o świadomości politycznej młodzieży: "Obejrzą dziesięć memów i "wiedzą", kto uratuje Polskę"

Maciej Stuhr nigdy nie ukrywał, że interesuje się polityką i nie zawsze rozumie wybory, jakich dokonują Polacy. Regularnie zresztą jest krytykowany za wygłaszanie własnych opinii na ten temat, zupełnie jakby aktor, w przeciwieństwie do reszty obywateli, nie miał prawa do własnego zdania.

Ostatnio swoje poglądy zaczął wyrażać cyklicznie, w autorskiej rubryce w magazynie Zwierciadło. W pierwszym felietonie, adresowanym do 18-letniej córki z pierwszego małżeństwa, wspominał, jak wyglądała Polska w 1993 roku, gdy on sam wkraczał w dorosłość.

Zobacz: Maciej Stuhr składa życzenia urodzinowe córce: "Gdy ja miałem 18 lat, bracia Kaczyńscy byli KOMPLETNIE NIEISTOTNYMI POLITYKAMI"

No właśnie to nie były życzenia - wyjaśnia aktor w wywiadzie dla Vivy. Matylda w maju skończyła 18 lat, a ja od września rozpoczynam cykl listów do dorosłej córki. W pierwszym felietonie chciałem po prostu przypomnieć, jak było, gdy sam miałem 18 lat.

Zdaniem aktora, kłopot ze współczesną młodzieżą polega na tym, że swoje poglądy polityczne formułuje na podstawie przypadkowych informacji, a często też dezinformacji.   Nie wiadomo tylko, dlaczego uznał, że najlepszym sposobem na podniesienie świadomości młodych Polaków będą felietony w Zwierciadle, mającym opinię magazynu dla dojrzałych kobiet.

Zresztą, jak martwi się Maciej, młodzież i tak nie czyta gazet. Tym razem jednak zadbał o to, by nikt nie zarzucił mu promowania konkretnej opcji politycznej. Jednym tchem wymienia Fakty TVN-u i Wiadomości TVP, a Magdalenę Środę sytuuje w tym samym zdaniu co Rafała Ziemkiewicza.

Z pokolenia mojej córki nikogo nie widzę z gazetą - ujawnia w Vivie. Mają YouTube, bekę, memy i kanał "Matura to bzdura". Może czytają w komórce? Ale chyba nie czytają, nie oglądają "Faktów", "Wiadomości", żadnych serwisów informacyjnych. Mają jakąś wiedzę wyniesioną z domu, od rodziców, od nauczycieli, z memów. Ona nie przeczyta felietonu profesora Hartmana, Magdaleny Środy czy Rafała Ziemkiewicza, tylko obejrzy dziesięć memów i "wie", z kogo się śmiać, a kto jest trochę fajniejszy, kto uratuje Polskę, a kto jej zaszkodzi. Czy na ten podstawie wybierze, na kogo zagłosować? O ile w ogóle pójdzie głosować. Mam nadzieję, że Jaki wygra, bo obiecał w dwa lata dwie następne linie metra. 

Nie wszyscy zrozumieją, że to jest żart - podpowiedziała życzliwie dziennikarka.
Właśnie na tym nieszczęście polega - skomentował Maciej.

Zgadzacie się z jego słowami?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (385)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 385
Odpowiedz
367 167
zgłoś
Gość 02.11.2018 09:01
Niestety ma racje... dla dziekszej młodzieży problemem jest brak Lajkow na insta czy fb a jeszcze gorasza tragedia to mało fallowersow.... szambo w głowie
Odpowiedz
97 97
zgłoś
Gość 02.11.2018 09:02
Ma rację.
Odpowiedz
187 103
zgłoś
Gość 02.11.2018 09:02
Ten gosciu jest strasznie wypalony, smutny i zarozumiały
Odpowiedz
530 114
zgłoś
Gość 02.11.2018 09:02
Pewno ma na myśli Wyborczą
Odpowiedz
119 57
zgłoś
Gość 02.11.2018 09:02
I własnej córki ,tez!Jak ja nie cierpię tej świętej krowy,bufona naszych czasów!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 385