Maciej Stuhr o świadomości politycznej młodzieży: "Obejrzą dziesięć memów i "wiedzą", kto uratuje Polskę"

285
Podziel się

"Z pokolenia mojej córki nikogo nie widzę z gazetą" - twierdzi zrozpaczony aktor.

Maciej Stuhr o świadomości politycznej młodzieży: "Obejrzą dziesięć memów i "wiedzą", kto uratuje Polskę"

Maciej Stuhr nigdy nie ukrywał, że interesuje się polityką i nie zawsze rozumie wybory, jakich dokonują Polacy. Regularnie zresztą jest krytykowany za wygłaszanie własnych opinii na ten temat, zupełnie jakby aktor, w przeciwieństwie do reszty obywateli, nie miał prawa do własnego zdania.

Ostatnio swoje poglądy zaczął wyrażać cyklicznie, w autorskiej rubryce w magazynie Zwierciadło. W pierwszym felietonie, adresowanym do 18-letniej córki z pierwszego małżeństwa, wspominał, jak wyglądała Polska w 1993 roku, gdy on sam wkraczał w dorosłość.

No właśnie to nie były życzenia - wyjaśnia aktor w wywiadzie dla Vivy. Matylda w maju skończyła 18 lat, a ja od września rozpoczynam cykl listów do dorosłej córki. W pierwszym felietonie chciałem po prostu przypomnieć, jak było, gdy sam miałem 18 lat.

Zdaniem aktora, kłopot ze współczesną młodzieżą polega na tym, że swoje poglądy polityczne formułuje na podstawie przypadkowych informacji, a często też dezinformacji. Nie wiadomo tylko, dlaczego uznał, że najlepszym sposobem na podniesienie świadomości młodych Polaków będą felietony w Zwierciadle, mającym opinię magazynu dla dojrzałych kobiet.

Zresztą, jak martwi się Maciej, młodzież i tak nie czyta gazet. Tym razem jednak zadbał o to, by nikt nie zarzucił mu promowania konkretnej opcji politycznej. Jednym tchem wymienia Fakty TVN-u i Wiadomości TVP, a Magdalenę Środę sytuuje w tym samym zdaniu co Rafała Ziemkiewicza.

Z pokolenia mojej córki nikogo nie widzę z gazetą - ujawnia w Vivie. Mają YouTube, bekę, memy i kanał "Matura to bzdura". Może czytają w komórce? Ale chyba nie czytają, nie oglądają "Faktów", "Wiadomości", żadnych serwisów informacyjnych. Mają jakąś wiedzę wyniesioną z domu, od rodziców, od nauczycieli, z memów. Ona nie przeczyta felietonu profesora Hartmana, Magdaleny Środy czy Rafała Ziemkiewicza, tylko obejrzy dziesięć memów i "wie", z kogo się śmiać, a kto jest trochę fajniejszy, kto uratuje Polskę, a kto jej zaszkodzi. Czy na ten podstawie wybierze, na kogo zagłosować? O ile w ogóle pójdzie głosować. Mam nadzieję, że Jaki wygra, bo obiecał w dwa lata dwie następne linie metra.

Nie wszyscy zrozumieją, że to jest żart - podpowiedziała życzliwie dziennikarka.
Właśnie na tym nieszczęście polega - skomentował Maciej.

Zgadzacie się z jego słowami?

KOMENTARZE
(285)
Gość
rok temu
Pewno ma na myśli Wyborczą
gość
rok temu
on myslis ze jak czyta wyborcza to wie kto uratuje swiat? aha, ta wyborcza ktrora zachwyca się klerem zaprasza tez na festiwal z morderca Trynkiewicem, z calymi rodzinami!!! gdzie teraz jest lewica!!!>?>>
Gość
rok temu
W Polsce wszystkie gazety są niemieckie. Przynajmniej w Internecie można jeszcze znaleźć jakieś niezależne alternatywne źródło informacji
Gość
rok temu
Niestety ale racja. To co się dzieje z obecna młodzieżą przechodzi ludzie pojęcie. Nie z każdym wiadomo ale ogół jest porażający. Pokazać d**ę, zapolować z trawka i wszystko idzie live na ig czy fb
Gość
rok temu
Niestety ma racje... dla dziekszej młodzieży problemem jest brak Lajkow na insta czy fb a jeszcze gorasza tragedia to mało fallowersow.... szambo w głowie
Najnowsze komentarze (285)
fajny gość
rok temu
Młodzi ludzie nie oglądają Faktów bo media to Fejk Nius
Edytka
rok temu
Mój szwagier który ma 28 lat (ja też mam 28 lat ), właśnie bierze i czerpie informacje z memów. Pytamy z mężem (oboje jesteśmy za PiS), szwagra ma kogo głosoweś to taka mała miejscowość ale burmistrza maja, a on że na PO bo wyczytał że na PiS głosuje tylko ciemota. Więc nie tylko młodzież ale dorosły mężczyzna czerpie wiadomości z memów.
gość
rok temu
waliza i do swoich
gość
rok temu
słaby aktor i "mądry" inaczej
gość
rok temu
mam alergię na tego nabzdyczonego przemądrzałka o buzi pięciolatka ze świnką.
gość
rok temu
matko i córko jaki on jest srala madrala, sumienie narodu, mesjasz, wieszcz. LITOSCI.
Nika
rok temu
Racja , racja
Gość
rok temu
No tak Adam Michnik płacze że młodzież nie czyta jego manipulacji medialnych z gazety wyborczej . Ciężko na to pracował pijąc wódkę z Jerzym Urbanem. chciałby mieć RZĄD DUSZ ale mu jakoś nie wyszło. Tvp i tvn identycznie manipuluje i cieszę się że młodzi często są świadomi zagrywek PR i nie czytają nic za to obserwują bacznie swoje otoczenie, jak im się żyje w tym kraju bez słuchania s******i.
Fifi
rok temu
Ej serio każdy musi brać całą młodzież do jednego worka? Ok, większość nastolatków ma w d***e politykę itd. ale przecież są też tacy, którzy są w tym temacie i chyba trochę się interesują. Ja na przykład jak i jeszcze inni moi rówieśnicy nie siedzimy tylko w telefonie i na fb czy Insta. Osobiście ja z polityką jestem związana. Sami nie pozwalacie nam dochodzić.do głosu, nie możemy mieć własnej opinii bo zaraz będziecie wytykać i komentować, strasznie pouczac. Dziwić się potem że nikt z nas nie mowi o tym na glos no bo po co, skoro i tak wszyscy wokół będą wiedzieć lepiej i narzucać ci ich własne zdanie. Przestańcie gadac, ze "Och, ta mlodziez dzisiejsza to naprawdę..." Bo to gadanie jest juz męczące i trochę zalosne. To, ze nikt ze znanych wam nastolatkow nnie mowi o polityce to nie znaczy że nie siedzi w tym temacie. Może warto zagadac czy cos zamiast powierzchownie oceniac itp. Także no..
Ela blu
rok temu
A co to w ogóle za autorytet ten Stuhr. Synek tatusia i tyle też mi figura.
Ela blu
rok temu
A co to w ogóle za autorytet ten Stuhr. Synek tatusia i tyle też mi figura.
gość
rok temu
oj chyba jemu potrzebny lekarz ,kiedy ten aktorzyna dwóch filmów pogodzi sie z rzeczywistością ,bredzi w nienawiści jak potłuczony i uważa że zbija punkty na bycie na fali ,ogarnij sie chłopie ,puknij w pusty zawistny łeb może przestawią ci się klepki i przestaniesz zionąć jadem i nienawiścią MAMY CIĘ PO DZIURKI W NOSIE DZIADZIE.
Gość
rok temu
Ty lewacki p****u, ja traktujesz. Co za g**b
gość
rok temu
Ma facet rację. Ale ten problem nie dotyczy tylko mlodziezy. Wiele osob doroslych, już pracujacych, majacych rodzinę, nie obserwuja na bieżaco scenę polityczną, nie ogladaja na biezaco kanalow informacycjnych (czesto nie maja telewizora, jako przymiotu wszelkiego zła). Podejmuja decyzje na kogo glosowac lub formuluja poglady na podstawie szczatkowych informacji, czasami propagowanych przez znajomych, hejterow.
...
Następna strona