Trwa ładowanie...
Przejdź na

Paweł Fajdek ostro o Włodarczyk: "Zbudowała całą swoją karierę na przyjaźni z Kamą, co było medialną pierdołą"

148
Podziel się:

Mistrz w rzucie młotem skrytykował postawę koleżanki po fachu po tym, jak nie zjawiła się ona na zawodach poświęconych pamięci Kamili Skolimowskiej przez konflikt z innym lekkoatletą.

Paweł Fajdek ostro o Włodarczyk: "Zbudowała całą swoją karierę na przyjaźni z Kamą, co było medialną pierdołą"

Anita Włodarczyk jest jedną z najbardziej utytułowanych kobiet w historii polskiego sportu, a do jej największych osiągnięć należą dwa złote medale wywalczone na igrzyskach olimpijskich kolejno w Londynie i Rio de Janeiro. Sportsmenka często dedykuje swoje sukcesy zmarłej Kamili Skolimowskiej, która zapoczątkowała sukcesy polskich młociarek na arenach międzynarodowych.

Skolimowska, złota medalista igrzysk w Sydney, zmarła 18 lutego 2009 roku w czasie zgrupowania polskich lekkoatletów w Portugalii. Przyczyną śmierci był zator tętnicy płucnej, który powstał w wyniku niezdiagnozowanej zakrzepicy. Mistrzyni odeszła w wieku 27 lat.

Co roku lekkoatleci, kibice i najbliżsi Kamili oddają jej hołd w zawodach sportowych: Memoriale Kamili Skolikowskiej oraz Festiwalu Rzutów w Cetniewie. Włodarczyk, która często wspominała jak bliska relacja łączyła ją z Kamilą, pojawiała się na nich regularnie. W tym roku zabrakło jej jednak na obu imprezach. Szybko jasne stało się, że stoi za tym jej konflikt z Konradem Bukowieckim, który specjalizuje się w pchnięciu kulą.

Sportowiec przez lipcowym festiwalem zamieścił na Instagramie zdjęcie plakatu promującego wydarzenie, na którym znalazła się Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Machałowski i on sam. Sylwetka mistrzyni, najpewniej celowo, została jednak zasłonięta ramką z napisem. To miało rozwścieczyć Anitę na tyle, że zadzwoniła do organizatorów imprezy z żądaniem usunięcia z listy zaproszonych Bukowieckiego - zagroziła, że nie wystartuje, jeśli tak się nie stanie. Ostatecznie nie wzięła udziału w żadnych z tegorocznych zawodów poświęconych pamięci Skolimowskiej.

Do sprawy w rozmowie z portalem Sportowe Fakty odniósł się teraz Paweł Fajdek, trzykrotny mistrz świata w rzucie młotem.

Ludzie mogli zobaczyć, jaka jest Anita. Po Konradzie Bukowieckim cały konflikt spłynął jak po kaczce - jest młodym zawodnikiem, a zyskał rozgłos, tymczasem Włodarczyk zawiodła kibiców, straciła zaufanie i wiarygodność. Zbudowała całą swoją karierę na przyjaźni z Kamą, co generalnie było medialną pierdołą, a teraz jestem przekonany, że od Berlina wszystkie medale dedykować będzie Irenie Szewińskiej, bo tak jest łatwiej - powiedział.

Sportowiec zaznaczył, że od samego początku znajomości z Włodarczyk, nie mieli szczególnie ciepłej relacji.

Toleruję ją. Jesteśmy w jednej grupie sportowej, reprezentujemy nasz kraj. Anita, że tak powiem - nie jest zbyt koleżeńska. Znałem ją jeszcze, zanim została mistrzynią, i miałem wyrobione zdanie, więc historia z tego roku z jej obrażeniem się na memoriał Kamili Skolimowskiej bardzo mnie rozbawił.

Postawa Włodarczyk bardzo rozczarowała ojca Kamilii Skolimowksiej, który zajmuje się organizacją Festiwalu Rzutów.

Anita jest olbrzymią gwiazdą sportową, dokonała niesamowitych rzeczy. Jest mistrzynią, wielką osobowością. Ale przecież trzeba też być normalnym człowiekiem. Ludzie jadą specjalnie dla niej, chcą ją zobaczyć, a ona zawodzi. Po co tyle mówi, że to jest honor, że to jest dla niej coś wspaniałego, coś wielkiego, że startuje dla Kamili, skoro nagle błaha sprawa prywatna, rzecz niezwiązana z naszą fundacją, kasuje wszystkie jej wypowiedzi? Niech ona już się o Kamili nie wypowiada - mówił w lipcu, kiedy Włodarczyl odwołała swój start w zawodach.

Zaskoczeni?

KOMENTARZE
(148)
Gość
4 lata temu
kiedyś jak się miało do kogoś problem, to się mówiło to w twarz. Teraz robi się to medialnie. Zero honoru i wstydu. Co się dzieje z wami ludzie?
gość
4 lata temu
w trunyh momentach zawsze wychodzi prawdziwa twarz... współczuje tym którzy przyszli dla pani włodarczyk i zostali odprawieni z kwitkiem . przyjaźń to przyjaźń , żadne konflikty nie powinny stanąć na drodz jeśli chodzi o memoriał kamili skolimowskiej . to pamięć i szacunek dla niej . takie moje zdanie
Gość
4 lata temu
Chciala się unieść honorem, a wyszło zupełnie odwrotnie. Zwykła niedojrzałość?
gość
4 lata temu
Nie znam ludzi osobiście , ale pisanie w mediach to porażka ,taki jesteświat odważny to idź i koleżance powiedz co myślisz, może ci wyjaśni dlaczego to robi, twoje zachowanie jest żałosne
Gość
4 lata temu
Ludzie nie kłóćmy się o wszystko życie jest takie marne .... Usmichjmy się częściej i bądźmy dla siebie dobrzy
Najnowsze komentarze (148)
gość
4 lata temu
Tak! Jestem zaskoczona! Ale.... ilością błędów w tym tekście!!!
Dorota
4 lata temu
Ty zadufany w sobie chłopczyku! Anita zbudowała swoją karierę na ciężkiej pracy, a nie znajomości z Kamilą. Tobie jeszcze do Niej bardzo daleko.
gość
4 lata temu
tłuste prymitywy
gość
4 lata temu
Pamietam jej minę w czasie wyboru sportowca roku -- w kierunku pani Stoch odbierającą nagrodę za męża ..Od tej pory mam wyrobione zdanie
Taxi
4 lata temu
Lepiej niech Fajdek opowie jak to było z jego medalem który zgubił w Taxi. Prawda jest taka że był tak pijany że nie wiedział ci się wokół niego dzieje i dlatego medal zgubił
Gość
4 lata temu
No Fajdek, dzentelmen z ciebie pelna geba. A jesli chodzi o budowanie kariery, to najpierw pobij rekord swiata, potem go popraw, a potem krytykuj Anite. Nie wiadomo do konca co nia powodowało ze nie przyjechala na zawody. A ty rzucasz na nia błoto i to w mediach. Wstydź sie gościu!
Gość
4 lata temu
Co ten Bukowiecki osiągnął, bo nie kojarzę? O "wyczynie" Pawła na IO pamiętamy, w gębie wielu jest mocnych.
Gość
4 lata temu
Zbudowała na kimś karierę. Czy to znaczy, że ktoś startował i pobijal rekordy za nią a ona zgarniala nagrody? W sumie nieladnie zrobił ten gość zasłaniając cała sylwetkę Włodarczyk. Ja w podstawówce tak robiłam na zdjęciu klasowych. Dziecinne. Z kolei ona takiego focha strzeliła że hej! Ale to ich cyrk, ich małpy. Tylko kibiców żal
Gość
4 lata temu
Wystarczy obejrzec kilka wywiadów z Włodarczyk, by wiedzieć, jak wysokie ma o sobie mniemanie. Pamiętam wywiad, w którym zalila się, ze wladze Warszawy nie przywitaly jej na lotnisku po jakichs zawodach. Inni zdobywcy medali nie mieli z tym problemu
Gość
4 lata temu
Wstrętne b****o i tyle gwiazda wielką z koziej wolki
Gość
4 lata temu
Anita Wlodarczak buduje swoją karierę na wynikach a nie na Skolimowskiej. A Fajdek to może jej ew. buty nosić. Pijaczyna. Nie chciała z nimi imprezowac na obozie to ja teraz obsmarowują.
gość
4 lata temu
To było takie małostkowe - zasłaniać zdjęcie osoby promującej memoriał, bo się jej nie lubi. No Bukowiecki, naprawdę? Taki z ciebie "facet"? :D Ona ma prawo czuć się skrzywdzona, skoro występuje tam ZA DARMO, a wszyscy po niej jadą jak po g*****e. Sorry, ale od lat tam startowała i wtedy ojciec Kamili jakoś ją lubił, a teraz??? Raz powiesz NIE i wszytskie poprzednie lata się nie liczą? Co z niego za ojciec....
Gość
4 lata temu
Sporo kompleksow ma ta Wlodarczyk. Bardzo nieladnie sie zachowala.
Gość
4 lata temu
Nawet jeśli na Kamili wypłynęła to wyniki są Jej.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie