Czwartek 08.11.2018 15:00

Sekielski zrobi SERIAL o pedofilii w Kościele? "Tych historii jest tak dużo. Bez przerwy dostaję nowe zgłoszenia"

Tomasz Sekielski film Sekielskiego o pedofilii Kościół pedofilia w Kościele Katolickim

Sekielski zrobi SERIAL o pedofilii w Kościele? "Tych historii jest tak dużo. Bez przerwy dostaję nowe zgłoszenia"fot. ONS

Na początku roku Tomasz Sekielski ogłosił, że zbiera pieniądze na film dokumentalny o pedofilii w Kościele. Jego decyzja zbiegła się z filmem Wojciecha Smarzowskiego Kler, który pobił wszystkie kinowe rekordy ostatnich lat. Sekielski zapewnia, że jego produkcja nie będzie przypominać Kleru, bo opiera się na rozmowach z prawdziwymi ofiarami, a nie fantazji reżysera, która, choć szokująco rzeczywista, budzi czasem pewne wątpliwości.

Zobacz: Sekielski zdradza szczegóły swojego filmu: "Widzi się drżenie i łzy u dorosłych ludzi"

Sekielski zebrał już ponad 300 tysięcy z 450, których potrzebuje, by zrealizować produkcję. Tempo, w jakim przybywa wpłat (darczyńców jest ponad 1300), daje nadzieję na szybkie skończenie filmu. Co więcej, dziennikarz zastanawia się nad tym, czy nie wyprodukować od razu serialu.

Bez przerwy dostaję nowe zgłoszenia od osób, które są ofiarami księży pedofilów. Tego jest tak dużo, że jestem coraz bliżej decyzji, żeby zrobić serial dokumentalny, na przykład dla Netfliksa czy Showmaxa. Nie prowadziłem w tej sprawie żadnych rozmów, choć taki mamy pomysł. Tych historii jest po prosu tak dużo, że szkoda się ograniczać do jednego filmu - mówi Sekielski w rozmowie z WP.

Dziennikarz myśli o współpracy z platformami streamingowymi, bo żadna telewizja nie chciała wyłożyć pieniędzy na realizację jego dokumentu. Stąd pojawiła się konieczność internetowej zbiórki.

Sekielski opowiada, że spotyka się z różnymi reakcjami w trakcie tworzenia dokumentu. Niektórzy potrafią poszczuć go psami, inni - wręcz przeciwnie: otwierają się i opowiadają jeszcze więcej szokujących historii.

Wszystkie te historie są wstrząsające. Kiedy siadam z ofiarami twarzą w twarz, jest to przytłaczające - opisuje. Mam taką jedną historię, gdzie dziecko było wykorzystywane w domu. Rodzice siedzieli w pokoju obok, a ksiądz zamykał się z dzieckiem za drzwiami. I żaden z rodziców nie interweniował. I takich spotkań w tym domu było kilkadziesiąt. Tego nie jestem w stanie zrozumieć. Jak można najpierw pozwolić na to, a później o tym milczeć?

Przypomnijmy, że Telewizja Polska wyprodukowała własną fabułę opisującą represje ze strony władzy, jakich doświadczył Kościół w latach 70.: TVP produkuje odpowiedź na "Kler"? Zagrają Stenka, Fronczewski i Żmijewski...

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (199)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 199
Odpowiedz
447 25
zgłoś
gość 08.11.2018 15:01
Niech robi. Im wiecej sie mowi o takich przypadkach tym lepiej dla ogolu spoleczenstwa.
Odpowiedz
364 29
zgłoś
gość 08.11.2018 15:01
Bardzo dobrze, że w końcu mówi się głośno o przestępstwach KLERU!!!
Odpowiedz
308 28
zgłoś
Gość 08.11.2018 15:02
Bardzo dobrze! Koniec z tym zasciankiem!
Odpowiedz
49 8
zgłoś
Gość 08.11.2018 15:03
Kosciol katolicki jako instytucja to sabotaz chcescijanstwa
Odpowiedz
387 27
zgłoś
gość 08.11.2018 15:03
wreszcie się to społeczeństwo ogarnia, zauważa, że kler to zboczeńcy i co gorsza, pedofile. Kościół (nie mówię o wierze), to największa instytucja przestępcza na świecie!
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 199