Czwartek 08.11.2018 20:45

18-latka z zespołem Downa podpisała DOŻYWOTNI KONTRAKT z agencją modelek! (ZDJĘCIA)

Shumeez Scott Bahia Janodien

W ostatnich latach branża mody dynamicznie się zmieniła, a na wybiegach i w sesjach pojawiają się modelki o nietypowej urodzie i wymiarach, a nawet znacznych ułomnościach. Nie jest już rzadkością, że powstają agencje dla niepełnosprawnych modeli i modelek. Ostatnio głośno jest np. o Melanie Gaydos, która pomimo choroby genetycznej jest rozchwytywana przez fotografów i projektantów.

Do grona "nietypowych" modelek dołączyła właśnie Shumeez Scott z Kapsztadu, która cierpi na zespół Downa. Ostatnio jej mama, Bahia Janodien, zorganizowała pokaz mody, w którym wzięło udział 23 modeli z tą chorobą, w wieku od 18 do 38 lat.

To było cudowne. Nie mam słów, by opisać sukces tego wydarzenia. Modele byli po prostu fenomenalni - zachwyca się kobieta.

W trakcie pokazu 18-latkę spotkała niespodzianka - otrzymała dożywotni kontrakt z Ace Model - jedną z największych agencji modelek w kraju. Jej mama jest zachwycona. Ponadto Scott została uhonorowana tytułem Miss Magnificent Women Icon.

Shumeez wyrusza na podbój świata i wiemy, że jej się uda. Chciałaby dalej rozwijać naukę czytania i pisania, ale w tym celu musi uczęszczać do specjalnej szkoły, gdzie koszty czesnego są bardzo wysokie - mówi Bahia, dodając że kontrakt "umacnia pozycję dziewcząt takich jak Shumeez".

Aktualnie dziewczyna przechodzi intensywne szkolenia z pozowania, chodzenia po wybiegu i znajomości branży mody. Choć Shumeez już wcześniej współpracowała z Ace Models, dożywotni kontrakt jest wyjątkową rzadkością w branży.

Myślicie, że uda jej się zrobić karierę?

« Poprzednie 1/14

Shumeez Scott została modelką

2Shumeez Scott została modelką