MMC skopiowało sukienkę młodej projektantki?! Edyta Herbuś wystąpiła w niej w finale "World of Dance"...

171
Podziel się

Klaudia Markiewicz podkreśliła, że MMC znają jej projekty, a wiele z nich widzieli podczas pokazów.

MMC skopiowało sukienkę młodej projektantki?! Edyta Herbuś wystąpiła w niej w finale "World of Dance"...

Ostatnie lata nie są najłatwiejsze dla polskiej branży modowej, która ewidentnie przechodzi prawdziwy kryzys. Zaczęło się od Macieja Zienia, który nie wrócił do pracy z urlopu, a zamiast tego wyniósł z pieniądze, ubrania oraz projekty. Ostatecznie interweniowała policja.

Kiedy Maciej Zień w końcu zapowiedział huczny powrót, który wypromować w mediach miał nagi występ Kasi Warnke, na jaw wyszły żenujące kulisy pokazu.

W międzyczasie zdążył zbankrutować ulubieniec celebrytów, Łukasz Jemioł, który w swoim butiku przy ulicy Mokotowskiej gościł tym razem nie Hanię Lis, a komornika z kartonami.

Jemioł postanowił wykorzystać zamieszanie wokół swojej osoby i wypuścić linię koszulek, mającą być odpowiedzią na ostatnie wydarzenia z jego życia. Niestety, choć Łukasz mocno wierzył w swoją siłę, wyprodukował koszulki z błędem ortograficznym...

Jednak to nie koniec żenujących zdarzeń z polskich wybiegów. Podczas festiwalu filmowego w Wenecji wyszło na jaw, że suknia Anny Dereszowskiej zaprojektowana przez Violę Piekut specjalnie na tę okazję to niemal wierna kopia projektu haute couture z kolekcji ukraińskiej projektantki Ulyany Sergeenko.

W sobotę doszło do kolejnych wstydliwych zdarzeń w branży modowej. Młoda projektantka Klaudia Markiewicz oskarżyła jeden z najpopularniejszych duetów projektantów o plagiat. Chodzi o sukienkę, w której Edyta Herbuś wystąpiła podczas finałowego odcinka programu World of Dance:

Jestem zła i równocześnie jest mi ogromnie przykro. Nie spodziewałabym się czegoś takiego po MMC, bądź co bądź, topowego duetu projektantów w Polsce...
Jako młoda projektantka mam zdecydowanie mniejsze szanse na dotaracie do tak szerokiej grupy odbiorców i wykorzystanie tego jest totalnie nie fair.* Jestem zszokowana postawą MMC, zwłaszcza w czasach, kiedy tak wiele mówi się o zjawisku kopiowania projektów od "młodszych znajomych" z branży. Czy naprawde Rafał Michalak i Ilona Majer uważają, że wystarczy lekko zmienić podkrój dekoltu, żeby projekt stał się nowym i oryginalnym?*
Kolekcję, do której należy projekt prezentowałam podczas Fashion Week w Mediolanie, na KTW Fashion Week, na Fashion Week w Kazachstanie oraz jako gość specjalny podczas Złotej Nitki na Łódź Young Fashion.
I od razu najprawdopodobniejszych usprawiedliwień, że nie znają moich projektów niestety nie przyjmę - siedzieliśmy obok siebie w jury konkursu, nie raz oglądali mój pokaz na widowni oraz również nie raz ubieraliśmy tych samych celebrytów. Jest mi naprawdę ogromnie przykro - napisała Markiewicz na swoim profilu.

Widzicie podobieństwo?

KOMENTARZE
(171)
gość
rok temu
jedyna różnica to dekolt ,który dodaje tandety. Nieładnie ,czyste złodziejstwo.
Paweł K.
rok temu
Polska moda nie istnieje, to g****o które od wielu lat kopiuje wszystko z zachodu i Azji!
gość
rok temu
Wstyd- ale takich mamy projektantow. Albo jak Pilewicz zrzynają od innych albo szyja z dresu!
czerwony kapt...
rok temu
Sukienka mi się nie podoba, ale to kopia projektu Markiewicz
Gość
rok temu
No trochę bardzo się zainspirowali
Najnowsze komentarze (171)
gość
rok temu
tą sukienkę to ze 20 lat temu już widziałem
Projektant
rok temu
Nazwać ta sukienke projektem to już przesada, obie proste jak budowa cepa wiec gdzie tu projekt? Heh niektórym projektantom to ładnie wali na główkę.
Aaa
rok temu
Zapomniała skąd jej nogi wyrosły.
Gość
rok temu
Jakby ktoś papier kolorowy pocioł
Bat nadebil
rok temu
Absolutnie nie skopiowało w trzecim rzędzie od dołu a 7 pionowym od szwu w oryginale dzyndzel/ tasiemka / jest koloru zielonego a u Herbuś jest różowy , jasne ??
Lula
rok temu
Te kiecki jednak się różnią! Chodzi o plagiat,, materiału,,? To ja podam mojego murarza o plagiat cegłowek!!! Edyta super nie do przescigniecia!!!
Gość
rok temu
Oryginał jest zdecydowanie lepszy .Herbuś wygląda w tej sukni po k***w....u .
gość
rok temu
To jest tylko ten sam materiał. Nie zaprojektowany przez młoda projektantkę, tylko kupiony w tym samym sklepie, wiec niech nie przesadza...
gość
rok temu
Herbus nie ma sie czym chwalic wywala te cyce obwisle i z flaczale wstydu nie ma zachowuje sie i pokazuje jak prostytutka zero wstydu czy to pr***** sie nie widzi w lustrze wstyt i opciach troche oglady za co ona sie ma kazdy popuka ja i wmaliny puszcza szambo zsiebje robi
gość
rok temu
Aha , to jak ja kupię taki sam materiał i uszyję sukienkę z golfem, to będzie to plagiat? Wg mnie to już inny fason sukienki, ta młoda napisała,tak bo chodzi jej o darmową reklamę i rozgłos
Gość
rok temu
ten przykurcz Herbus to drama
Gość
rok temu
Kto w ogóle ogląda te bzdury?? Kogo to interesuje
gość
rok temu
No to teraz MMC powinien oskarzyc te lasencje o plagiat i wygra!
ola
rok temu
KURD**EL HERBUS na krotkich nożkach
...
Następna strona