Trwa ładowanie...
Przejdź na

Ojciec Gigi i Belli Hadid buduje NIELEGALNĄ willę! "Ten dom jest realnym zagrożeniem"

134
Podziel się:

Mohamed Hadid postawił w Bel Air monstrualną rezydencję. Mieszkańcy pozwali go do sądu. Podejrzewają, że milioner przekupił urzędników.

Ojciec Gigi i Belli Hadid buduje NIELEGALNĄ willę! "Ten dom jest realnym zagrożeniem"

Ojciec słynnych sióstr Gigi i Belli Hadid jest potentatem luksusowych nieruchomości i właścicielem majątku szacowanego na ponad 100 milionów dolarów. Nie jest tajemnicą, że ogromna fortuna Mohameda ułatwiła jego córkom spełnienie marzeń o karierze w modelingu. Jak podaje Daily Mail, 69-letni biznesmen buduje aktualnie nową rezydencję w Bel Air. Mieszkańcy uważają jednak, że robi to niezgodnie z prawem, a willa zagraża ich bezpieczeństwu.

Sąsiedzi toczą sądową batalię z multimilionerem, odkąd siedem lat temu kupił teren i zaczął budowę gigantycznej willi bez odpowiednich uprawnień. Próbują zmusić go do zburzenia posiadłości, a na dowód przedstawiają zdjęcia z terenu budowy zrobione dronem. Sąsiad Hadida, Joe Horacek, którego dom znajduje się w pobliżu rezydencji bogacza twierdzi, że budynek jest "o wiele większy niż powinien" i jest "realnym zagrożeniem". Jego zdaniem fotografie z placu budowy nie pokrywają się z projektem atrakcyjnego, futurystycznego domu rodzinnego z basenem i tarasem.

Jest pięć lub sześć pięter - nie wiemy, odkąd przestano nas wpuszczać do środka. W oparciu o raporty inżynierów i geologów wiemy, że ten budynek jest o wiele większy niż powinien - mówi sąsiad.

Sprawą zainteresowało się FBI po tym, jak śledczy z Los Angeles odkrył, że inspektor budowlany rzekomo przyjmował łapówki w zamian za ignorowanie nielegalnej rozbudowy budynku.

Ten dom jest ogromny, a większość zbudowano nielegalnie. Nie ma takiej możliwości, żeby można go było tak rozbudować, gdyby nie przekupiono inspektora budowlanego - mówi Horacek

Jakim cudem ten ogromny, nielegalny projekt został zbudowany pod okiem inspektorów budownictwa miejskiego? - pyta z kolei prawnik George Soneff, który reprezentuje sąsiadów pozywających Hadida.

Kiedy kilka lat temu Hadid rozebrał dom, który pierwotnie znajdował się na działce i zaczął budować nową willę, sąsiedzi obserwowali jego działania z rosnącym niepokojem. Ignorując protesty mieszkańców i mając nadzieję na sprzedaż gigantycznej rezydencji za 100 milionów dolarów, Hadid kontynuował budowę. W grudniu 2015 roku miasto postanowiło bezprecedensowo oskarżyć milionera. Hadid nie wniósł sprzeciwu wobec trzech zarzutów karnych dotyczących nielegalnego budownictwa, a w lipcu 2017 roku sędzia Eric Harmon skazał go warunkowo na 180 dni pozbawienia wolności, jeżeli nie zmniejszy rozmiaru domu i nie doprowadzi jego stanu do zgodnego z obowiązującym prawem budowlanym. Ponadto biznesmen został ukarany grzywną w wysokości trzech tysięcy dolarów, a także miał zapłacić prawie 15 tysięcy dolarów na rzecz miasta i odpracować 200 godzin społecznie. Na zrealizowanie postanowień wyroku sąd dał Hadidowi trzy lata.

Nie zrobił tego, więc pogwałcił zasady warunku - mówi Horacek, sugerując że milioner jest "nietykalny" dzięki łapówkom.

Tymczasem Hadid zaprzecza wszelkim zarzutom dotyczącym przekupstwa, mówiąc: "Nigdy, przenigdy nie zapłaciłbym inspektorowi. Ani centa". Odgraża się też, że nie zburzy willi.

Ten dom będzie trwać wiecznie - mówi.

KOMENTARZE
(134)
Gość
3 lata temu
Czyli nie tylko u nas bogaci mogą więcej
Gość
3 lata temu
O co chodzi z Lewandowskimi?
Gość
3 lata temu
Pudełek usuwa komentarze. Usunęli mój o Lewandowskich!
.
3 lata temu
No i na co mu taka wielka chałupa?
Gość
3 lata temu
U nas stawiają pałace w rezerwatach i nikt się tak nie burzy
Najnowsze komentarze (134)
gość
3 lata temu
Oko były kochanek dzoany krupy
gość
3 lata temu
Kretyni za 100 milionów to on ma dom tylko w bevery hills, to najdroższa chata tam hehe :-)
Gość
3 lata temu
Po co komu taki dom, ja się pytam...
Gość
3 lata temu
A to bogaty padalec, współczuję tym ludziom. Bogaci jak zwykle mogą więcej, ale mam nadzieję że ktoś się weźmię za niego.
gość
3 lata temu
Haracek. Czyli że P******k? Wszystko jasne w temacie
gość
3 lata temu
Wygląda jak Bella przed operacjami.
gość
3 lata temu
Stary pomyleniec
gość
3 lata temu
Okropny facet...
Gość
3 lata temu
Pudel.on juz wybudowal.. 1 dwa pleciesz glupoty pudlu ze az zygac mi sie chce nie masz wogole spr faktow .. klamca pudel...
gość
3 lata temu
A co u nas sie dzieje z nielegalnym zamkiem na rzece ???
gość
3 lata temu
bogactwo wcale nie chroni by bć głupcem,córeczki ta samo walniete jak tatusiek.
gość
3 lata temu
dziad
ha ha ha
3 lata temu
modelki?
podatnik
3 lata temu
Pudelku zwolnij cenzora złap tego co kradnie komentarze?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie