Trwa ładowanie...
Przejdź na

Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy. "Poczekamy, aż prezydent się zmieni"

993
Podziel się

Państwo Śleboda obchodzą w tym roku złote gody. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda postanowił uhonorować ich medalem za wieloletnie pożycie małżeńskie. Nie spodziewał się takiego obrotu sprawy…

Małżeństwo z Wałbrzycha nie przyjęło medalu od Andrzeja Dudy. "Poczekamy, aż prezydent się zmieni"
bCOeGgut

Mieszkający w Wałbrzychu państwo Śleboda w tym roku świętują 50-lecie małżeństwa. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda postanowił odznaczyć ich medalem za wieloletnie pożycie małżeńskie. Tego, co nastąpiło później, nikt w Kancelarii Prezydenta chyba się nie spodziewał…

Pan Daniel Śleboda w imieniu swoim i żony odmówił przyjęcia medalu i dokładnie wyjaśnił, dlaczego.

Otrzymaliśmy - żona i ja - powiadomienie z USC, że przeżyliśmy wspólnie 50 lat i w związku z tym możemy otrzymać pamiątkowe medale z Kancelarii Prezydenta. Nasza odpowiedź brzmi: poczekamy, aż prezydent się zmieni - napisał na Twitterze.

bCOeGguv

Pan Śleboda, który w Internecie sam siebie określa jako "najgorszy sort od urodzenia i dumny z tego", dał do zrozumienia, że wraz z małżonką chętnie wrócą do sprawy medalu, ale po najbliższych wyborach prezydenckich.

Nie chcemy mieć u siebie w domu dokumentu z podpisem Przedstawiciela tej KANCELARII PREZYDENTA. 2020 jest blisko, GORZEJ BYĆ NIE MOŻE - wyjaśnił jubilat.

To nie pierwszy tego rodzaju afront, którego doświadczył obecnie urzędujący prezydent. Jak przypomina Gazeta.pl, odznaczeń z jego rąk nie przyjęło czworo wykładowców akademickich: dr Piotr Kuropatwiński z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. Wojciech Bielecki i prof. Ludmiła Żylińska z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, oraz dr Andrzej Kompa, historyk z Uniwersytetu Łódzkiego. Zgodnie wyjaśnili, że przyjmowanie odznaczeń państwowych z rąk prezydenta, który łamie konstytucję, chociaż obiecywać stać na jej straży, nie jest żadnym honorem.

Podobnego zdania są państwo Śleboda.

bCOeGguB

To wielki smutek, że obywatele Polski muszą się wstydzić za decyzje prezydenta wybranego w demokratycznych wyborach - wyjaśnił pan Daniel w rozmowie z Wirtualną Polską. Trybunał Konstytucyjny, deforma sądownictwa, zakusy na Sąd Najwyższy. Długo bym musiał wymieniać działania prezydenta, które są niezgodne z konstytucją.

bCOeGguC
bCOeGguW
KOMENTARZE
(993)
Gość
2 lata temu
Nie no, prezydent z pewnością się przejął ich heroiczną decyzją i będzie gorzej spał tej nocy ¯\_(ツ)_/¯
Gość
2 lata temu
Temat godny okładki, jakieś małżeństwo nie przyjęło medalu okolicznościowego. Z tak samo istotnych informacji - na naszym osiedlu nie było dzisiaj natki pietruszki nigdzie, będzie dopiero jutro.
Gość
2 lata temu
Za dużo tu polityki
bCOeGguX
gość
2 lata temu
#drama
Gość
2 lata temu
Pewnie starzy komuniści, którym 7 tyś emerytury zabrali.
Najnowsze komentarze (993)
Wałbrzych
2 lata temu
To po co występowali o ten medal. Przymusu nie ma
ares
2 lata temu
Małżeństwo ma zryty łeb, tvn zrobił swoje
gość
2 lata temu
to niech se weznom od głupiego prostackiego kapusia w koszulce "PROSTYTUCJA", który nawet nie potrafi poprawnie napisać nazwy miasta, do którego się udaje. C****ł od cymbała medal z pewnością przyjmie, prawda, wałbrzyskie Janusze?
ssak5
2 lata temu
Pan SLepota najwyrazniej ni e dorisl intelektualnie do przyznanej nagroidy i bardzo doibrze ze jej ni e otrzymal mal si e opkteslil jako II sort i to potwierdził .G***i p******k
gość
2 lata temu
Konstytucja to taka książeczka, ktorą kiedyś wymyślili sobie ludzie Kwaśniewskiego. Nikt jej nie przestrzega ale aktualnie można całkiem skutecznie wycierać sobie nią mordę dla publiki. Ja niedawno podcieralem się tym syfem. Przyjdzie kolejny prezydent i od niego też jakies ogłupione pionki nie przyjmą nagrody. Kabaret.
gość
2 lata temu
ktoś dał więcej!
mm
2 lata temu
szkoda medalu dla kodziarzy
gość
2 lata temu
Czyli pan senior był w UB czy SB ?? Emeryturkę obcięli i obraza !!! A fuj !
bCOeGguP
gość
2 lata temu
a srał was pies
gość
2 lata temu
odznaczeń nie przyjęli byli esbeki, i nikt nie będzie z tego powodu płakał.
gosc
2 lata temu
A co to za patologia z Walbrzycha
gosc
2 lata temu
Prawdziwi Polacy są dumni z naszego Prezydenta a ty jesteś pewnie zwykłym ochlapusem jak byś dostał flachę to byś dyl zadowolony a po co ci medal
gość
2 lata temu
pisowskie trole w gotowości od rana
gosc
2 lata temu
jestem z Walbrzycha Sleboda to stary k****h
...
Następna strona
bCOeGgvr