Niedziela 02.12.2018 00:00

Premier Mateusz Morawiecki i śmietanka PiS-u świętują urodziny Radia Maryja (ZDJĘCIA)

Mateusz Morawiecki Tadeusz Rydzyk Radio Maryja

W Toruniu odbyły się uroczyste obchody 27. urodzin Radia Maryja. Na wezwanie redemptorysty Tadeusza Rydzyka stawiła się większość najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Życzenia z okazji jubileuszu osobiście złożyli: premier Mateusz Morawiecki, szef MSWiA Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Nie zabrakło, oczywiście,  Stanisława Piotrowicza, Antoniego Macierewicza oraz nieustannie zakochanych w Rydzyku posłanek Beaty Kempy i Anny Sobeckiej.

Prezydent Andrzej Duda przysłał na obchody swojego ministra Adama Kwiatkowskiego z listem, w którym głowa państwa nazwała Radio Maryja "przestrzenią otwartej, konstruktywnej dyskusji ludzi wiary i polskich patriotów". Żadnemu operatorowi nie udało się za to uchwycić prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Prawdopodobnie nie stawił się na jubileuszu.

Być może nie chciał słuchać połajanek ze strony arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, który zmył politykom głowy za to, że jeszcze nie kazali rodzić ciężko chorych i umierających dzieci.  O Polsko, co robisz z sercem? Ze swoim sercem otrzymanym od Chrystusa. Czemu zabijasz serce? Nie zabijajcie serc - apelował hierarcha. Słyszycie to, politycy polscy? Trzeba się zachwycić sercem już dzisiaj. 

« Poprzednie 1/15

Obchody 27. urodzin Radia Maryja

2Obchody 27. urodzin Radia Maryja

Fot. PAP