Trwa ładowanie...
Przejdź na

Holland ordynarnie do krytyków serialu "1983": "WY SIĘ BRANDZLUJECIE TYM HEJTEM"

356
Podziel się:

Reżyserka zareagowała wyjątkowo nerwowo na krytykę serialu Netfliksa.

Holland ordynarnie do krytyków serialu "1983": "WY SIĘ BRANDZLUJECIE TYM HEJTEM"

Długo oczekiwany serial 1983 miał swoją premierę 30 listopada. Niestety, pierwszy polska produkcja Netfliksa nie udźwignęła oczekiwań widowni i krytyków. Rażą przede wszystkim drewniane dialogi, które pierwotnie były napisane w języku angielskim, potem dopiero przetłumaczone na nasz rodzimy język. Recenzenci zwracają też uwagę na raczej mało porywający scenariusz.

Nie zachwycił też Maciej Musiał, który zagrał jedną z głównych ról. Maciek nie tylko pojawił się w serialu, ale jest też współtwórcą i współproducentem 1983. *Za reżyserię odpowiedzialna jest między innymi *Agnieszka Holland i to właśnie ona nie wytrzymała zmasowanej krytyki, którą oczywiście nazwała hejtem.

Dyskusja rozgorzała na facebookowym profilu Łukasza Najdera, który stwierdził: 1983? Cały czas suchutko. Pozostali komentujący przychylili się do zdania Najdera.

Odpuściłam po drugim odcinku, ale domęczyłam naprawdę mocno do drugiego, duże samozaparcie.
Ja męczę już siódmy epizod. Serial jeszcze się nie rozkręcił, a to przedostatni odcinek.

Ale żeby spie*dolić nawet Więckiewicza, który tu gra i mówi niczym bohater "Trudnych spraw", to trzeba się naprawdę postarać - pisali internauci.

Do dyskusji włączyła się…. sama Holland, która stwierdziła rozgorączkowana, że komentujący nie zrozumieli konwencji. Pochwaliła się też "zajebistymi" recenzjami amerykańskiej krytyki, niestety nie podała konkretów.

Wy się panowie i panie chyba brandzlujecie tym hejtem. Rozumiem, że się wam nie podoba i że nie rozumiecie konwencji, ale aż tak się tym rozkoszować? Amerykańskie krytyki są na szczęście zajebiste. No, ale oni się nie znają na serialach, prawda? To nie nasza słodka, hipsetrska banieczka, do której ktoś mnie przypadkiem nakierował. Pozdrawiam! Dobrych gier komputerowych - napisała w komentarzu.

Pani reżyser, dlaczego próbuje Pani być taka do przodu, cool i w ogóle, a zostawiła Pani fundamenty w głębokim poważaniu? Czy krytyka filmowa ma polegać tylko na zachwalaniu?

Smutne, jak znana reżyserka się obraża jak dziecko w przedszkolu - pisali w odpowiedzi internauci.

Ciężko nie przyznać racji komentującym zachowanie Holland, której po prostu nie przystoi taki język. Widzieliście już serial?

KOMENTARZE
(356)
Gość
3 lata temu
Ta kobieta nie budzi mojej sympatii, mimo swoich osiągnięć
Gość
3 lata temu
Dlaczego dziś glejtem nazywa się nawet konstruktywna, poparta argumentami krytykę? Każdy może mieć własne zdanie
Gość
3 lata temu
Krytyka boli.
Ania
3 lata temu
Brzydka, zaniedbana kobieta, która robi nudne i antypolskie filmy. Takie jest moje zdanie. To nie jest hejt.
gość
3 lata temu
Holland zjedz snikersa!
Najnowsze komentarze (356)
Kinomanka
rok temu
Fajna kobieta ale słaba reżyserka. Pokotu też się nie dało oglądać
Jusej
2 lata temu
Już nie pamiętam żadnego, dobrego jej filmu?
Gość
3 lata temu
Na prawo i lewo może najezdzac na Polskę i Polaków ale jak ja ktoś skrytykuje to hejt ciekawe
Gość
3 lata temu
Holland nie przyjmuje do wiadomości że tylko ona sama i jej corcia mają ja za geniusza nawet ci co jej nagrody przyznają w zamian za szkalowanie Polski i Polaków wiedzą że to m******a dlatego tyle wysiłku w jej promocje wkładać trzeba
Gość
3 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Jak dla mnie ten film to dramat. Wczoraj się z nim męczyłam i nie mogę pojąć jakim cudem w 1983 roku mieliśmy takie nowoczesne posterunki, szkło, nikiel, piękne wszystko, a polski orzeł wyglądał jakby był karykaturą niemieckiego. Nie ma tam Polski, tam jest dziwny świat, którego nie znam.[/cytat]Widać za mądry serial dla Ciebie skoro nie ogarniasz, że akcja dzieje się w 2003, czyli 20 lat po tytułowym 1983
Gość
3 lata temu
Oglądałam i serial faktycznie nie powala. Więckiewicz super.
Lilith
3 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Jak dla mnie ten film to dramat. Wczoraj się z nim męczyłam i nie mogę pojąć jakim cudem w 1983 roku mieliśmy takie nowoczesne posterunki, szkło, nikiel, piękne wszystko, a polski orzeł wyglądał jakby był karykaturą niemieckiego. Nie ma tam Polski, tam jest dziwny świat, którego nie znam.[/cytat]Ty tak na serio? Akcja dzieje się w 2003 roku, pokazując alternatywną rzeczywistość po wydarzeniach z 1983 roku... Zakłada, że dalej trwa zimna wojna i wszystko jest kontrolowane przez Państwo. Dlatego jesteśmy tak rozwinięci technologicznie (programy skanujące i inwigilujące obywateli, traszka), bo Państwo inwestuje w technologie i broń (jak Chiny dzisiaj), ale obywatele żyją na niskim poziomie (stare samochody np.) i tylko uprzywilejowanym ludziom żyje się lepiej.
Jancio wodnik
3 lata temu
Droga pani Holland.czy jak tam pani jest. Ja brandzluje się nad pani zdjęciami w tych tłustych nie umytych włosach
gość
3 lata temu
[cytat komentarz="" autor="gość"]Jak dla mnie ten film to dramat. Wczoraj się z nim męczyłam i nie mogę pojąć jakim cudem w 1983 roku mieliśmy takie nowoczesne posterunki, szkło, nikiel, piękne wszystko, a polski orzeł wyglądał jakby był karykaturą niemieckiego. Nie ma tam Polski, tam jest dziwny świat, którego nie znam.[/cytat]bo to alternatywna historia Polski ?
Gość
3 lata temu
Recenzje sa prawdziwe. Serial nie zachwyca. A szkoda. No ale to nie wina rezysera. Bardziej dopatrywalbym sie problemu w scenarzyscie. Amerykanin o Polsce? Sorry, to nie moglo sie udac...
magda
3 lata temu
jest zadufana w sobie i to co robi to w jej mniemaniu nie podlega krytyce okropny ,,b******l,,
magda
3 lata temu
jest zadufana w sobie i to co robi to w jej mniemaniu nie podlega krytyce okropny ,,b******l,,
gość
3 lata temu
serial nie jest najgorszy, ale jak czytam takie komentarze reżyserki to mi się odechciewa oglądać....ludziom ma prawo się podobać i ma prawo się nie podobać,zawsze tak było i zawsze tak będzie, a ta nieprzytomna, niech zejdzie na ziemię
gość
3 lata temu
O co jej chodzi z tymi grami komputerowymi? Intelektualnie to chyba jakaś debilka. To że gram w z******te gry komputerowe nie znaczy że wybitne kino przestanie być wybitnym kinem a m******a nie zostanie miernotą.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie