Środa 05.12.2018 22:30

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Piotr Kraśko Wracajcie skąd przyszliście Kraśko nowy program

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Gdy wiosną TVN poinformował, że Piotr Kraśko zrealizował program o uchodźcach, posypały się negatywne opinie. Inni dziennikarze wątpili, by produkcja pod tytułem Wracajcie, skąd przyszliście, faktycznie pokazywała straszną rzeczywistość walczących o przeżycie uchodźców. Pojawiły się dosadne określenia, że będzie to raczej "celebrycka wycieczka pod nadzorem kamer", a nie wartościowy reportaż. Piotr Kraśko bronił pomysłu i opowiadał, że nagrania nie były naciągane.

Piotr Kraśko broni programu o uchodźcach: "Możemy próbować rozumieć ich doświadczenie, ale nie jest możliwe, byśmy żyli jak uchodźcy"

Publicyści masowo krytykują nowy program Kraśki: "JEST TO KU*ESTWO! Mydlenie oczu bzdurami o naprawianiu świata"

W środę wieczorem TVN wyemitował pierwszy odcinek programu Kraśki. Zaczął się od spotkania Piotra z sześciorgiem "zwykłych Polaków" - uczestników programu, których różni stosunek do uchodźców. W gronie telewizyjnych wybrańców znaleźli się zarówno sceptycy przyjmowania uchodźców, jak i entuzjaści otwarcia granic.

Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna, który biegnie z kamieniami i wszystko obrzuca - wyznała Agnieszka, która razem z mężem prowadzi firmę transportową. Mężczyzna przeżył w pracy wiele niebezpiecznych sytuacji, które wywoływali właśnie emigranci.

Piotr Kraśko zabrał uczestników do kilku miejsc związanych z uchodźcami. Po poznaniu różnych stron problemu, uczestnicy dyskutowali między sobą na temat tego, co zobaczyli. W programie zobaczyliśmy między innymi Polaka mieszkającego w Austrii, który jest przeciwnikiem pomagania uchodźcom, chociaż sam przed laty był w podobnej sytuacji. Z kolei Marcin, jeden z uczestników, oddał swoje pieniądze poznanej po drodze kobiecie pomagającej migrantom.

Widać, że w program Kraśki zainwestowano niemałe pieniądze, bo realizacja nie budzi zastrzeżeń. Widz może mieć jednak wrażenie chaosu, bo uczestnicy już w pierwszym odcinku zwiedzili pół Europy. Trudno też stwierdzić, co będzie działo się w kolejnych odcinkach. Uczestnicy programu wypowiadają się idealnie i bez potknięć, co może razić odbiorców oczekujących "naturalnych" zdjęć.

Można się domyślać, że programu Kraśki nie oglądała Krystyna Pawłowicz, która już w poniedziałek martwiła się na Twitterze, że dziennikarz "chce zmiękczyć nas wszystkich cierpieniem głodnych dzieci i biednych imigrantów".

A Wy oglądaliście?

fot. Facebookfot. Facebookfot. Facebook
fot. Facebook

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (713)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 713
Odpowiedz
18 92
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:30
Pierwszy pozdrów dla Kraśko myster boy
Odpowiedz
227 83
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:31
Kraśko won do logopedy , chirurga plastycznego i psychiatry.
Odpowiedz
125 60
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:32
A co ten zezun zobaczy tym swoim zezem?
Odpowiedz
464 62
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:33
Cała ta stacja to pseudodziennikarstwo
Odpowiedz
55 124
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:33
Gość: Manipulacja jak wszystkie programy tej stacji. Kto mieszka we Francji lub Niemczech wie jak jest.
To znaczy? Jak jest?
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 713