Środa 05.12.2018 22:30

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Piotr Kraśko Wracajcie skąd przyszliście Kraśko nowy program

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Gdy wiosną TVN poinformował, że Piotr Kraśko zrealizował program o uchodźcach, posypały się negatywne opinie. Inni dziennikarze wątpili, by produkcja pod tytułem Wracajcie, skąd przyszliście, faktycznie pokazywała straszną rzeczywistość walczących o przeżycie uchodźców. Pojawiły się dosadne określenia, że będzie to raczej "celebrycka wycieczka pod nadzorem kamer", a nie wartościowy reportaż. Piotr Kraśko bronił pomysłu i opowiadał, że nagrania nie były naciągane.

Piotr Kraśko broni programu o uchodźcach: "Możemy próbować rozumieć ich doświadczenie, ale nie jest możliwe, byśmy żyli jak uchodźcy"

Publicyści masowo krytykują nowy program Kraśki: "JEST TO KU*ESTWO! Mydlenie oczu bzdurami o naprawianiu świata"

W środę wieczorem TVN wyemitował pierwszy odcinek programu Kraśki. Zaczął się od spotkania Piotra z sześciorgiem "zwykłych Polaków" - uczestników programu, których różni stosunek do uchodźców. W gronie telewizyjnych wybrańców znaleźli się zarówno sceptycy przyjmowania uchodźców, jak i entuzjaści otwarcia granic.

Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna, który biegnie z kamieniami i wszystko obrzuca - wyznała Agnieszka, która razem z mężem prowadzi firmę transportową. Mężczyzna przeżył w pracy wiele niebezpiecznych sytuacji, które wywoływali właśnie emigranci.

Piotr Kraśko zabrał uczestników do kilku miejsc związanych z uchodźcami. Po poznaniu różnych stron problemu, uczestnicy dyskutowali między sobą na temat tego, co zobaczyli. W programie zobaczyliśmy między innymi Polaka mieszkającego w Austrii, który jest przeciwnikiem pomagania uchodźcom, chociaż sam przed laty był w podobnej sytuacji. Z kolei Marcin, jeden z uczestników, oddał swoje pieniądze poznanej po drodze kobiecie pomagającej migrantom.

Widać, że w program Kraśki zainwestowano niemałe pieniądze, bo realizacja nie budzi zastrzeżeń. Widz może mieć jednak wrażenie chaosu, bo uczestnicy już w pierwszym odcinku zwiedzili pół Europy. Trudno też stwierdzić, co będzie działo się w kolejnych odcinkach. Uczestnicy programu wypowiadają się idealnie i bez potknięć, co może razić odbiorców oczekujących "naturalnych" zdjęć.

Można się domyślać, że programu Kraśki nie oglądała Krystyna Pawłowicz, która już w poniedziałek martwiła się na Twitterze, że dziennikarz "chce zmiękczyć nas wszystkich cierpieniem głodnych dzieci i biednych imigrantów".

A Wy oglądaliście?

fot. Facebookfot. Facebookfot. Facebook
fot. Facebook

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (713)

Odpowiedz
21 3
zgłoś
gość 05.12.2018 22:42
Gość: Ja bym obejrzał show z Kraśko, Rozenkowa, Ferenstein, Majdanem i Rusin.
no to jeszcze Lis
Odpowiedz
46 2
zgłoś
gość 05.12.2018 22:42
a film sie zakonczy propaganda lzy w ozcach jak to bardzo mylili sie w sprwie uchodzcow, bo tacy biendy muzulmanie integryjacy sie i palajacy milsocia do kazdego hahaha
Odpowiedz
12 36
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:43
Potrzebujemy tej dyskusji dobrze ze są różne punkty widzenia!
Odpowiedz
79 3
zgłoś
Gość 05.12.2018 22:43
Gość:
Gość: Manipulacja jak wszystkie programy tej stacji. Kto mieszka we Francji lub Niemczech wie jak jest.
To znaczy? Jak jest?
Fatalnie! Imigranci chodzą grupami po ulicach i rzucają prowokacyjne spojrzenia mlaskając przy tym na młode kobiety, które mijają. Panoszą się w mieście i uważają, że im się wszystko należy, bo u nich w kraju jest wojna. Kiedyś znajoma poprosiła jednego mieszkającego w sąsiedztwie o pomoc w przeniesieniu jakiejś szafki, za którą oczywiście chciała zapłacić to usłyszała, że nie będzie on za 20€ zmieniał ubrania! Mogłabym mnożyć przykłady, bo akurat mieszkam w Niemczech, może i jestem imigrantką i mąż Niemiec tego nie zmieni, ale uczciwie pracuję i nie jestem pasożytem, który uciekł do lepszego życia i żyje z tego co Państwo mu daje tzn socjal itp....
Odpowiedz
38 1
zgłoś
gość 05.12.2018 22:43
Ensaf Haidar zamieściła zdjęcie kobiety z zasłoniętą twarzą i podpisała je: „Udostępnijcie, jeśli jesteście przeciwko noszeniu nikabu”. W reakcji na jej wpis zespół prawny Twittera powiadomił ją, że „złamała pakistańskie prawo.” Kiedy Haidar umieściła treść listu na Twitterze, działanie giganta mediów społecznościowych wywołało gniewne reakcje internautów. “Od kiedy to pakistańskie prawo stosuje się do reszty świata?” – napisała dziennikarka Nazrana Yousufzai. Haidar sama odpowiedziała: “Jack Dorsey [współzałożyciel i CEO Twittera] próbuje uciszyć każdego, kto mówi prawdę (…) podczas gdy jest ślepy na mowę nienawiści i antysemityzm w świecie arabskim!
Ładowanie komentarzy…