Środa 05.12.2018 22:30

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Piotr Kraśko Wracajcie skąd przyszliście Kraśko nowy program

Program Kraśki o uchodźcach zadebiutował w telewizji. "Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna!"

Gdy wiosną TVN poinformował, że Piotr Kraśko zrealizował program o uchodźcach, posypały się negatywne opinie. Inni dziennikarze wątpili, by produkcja pod tytułem Wracajcie, skąd przyszliście, faktycznie pokazywała straszną rzeczywistość walczących o przeżycie uchodźców. Pojawiły się dosadne określenia, że będzie to raczej "celebrycka wycieczka pod nadzorem kamer", a nie wartościowy reportaż. Piotr Kraśko bronił pomysłu i opowiadał, że nagrania nie były naciągane.

Piotr Kraśko broni programu o uchodźcach: "Możemy próbować rozumieć ich doświadczenie, ale nie jest możliwe, byśmy żyli jak uchodźcy"

Publicyści masowo krytykują nowy program Kraśki: "JEST TO KU*ESTWO! Mydlenie oczu bzdurami o naprawianiu świata"

W środę wieczorem TVN wyemitował pierwszy odcinek programu Kraśki. Zaczął się od spotkania Piotra z sześciorgiem "zwykłych Polaków" - uczestników programu, których różni stosunek do uchodźców. W gronie telewizyjnych wybrańców znaleźli się zarówno sceptycy przyjmowania uchodźców, jak i entuzjaści otwarcia granic.

Dla mnie uchodźca to rozwścieczony, czarny mężczyzna, który biegnie z kamieniami i wszystko obrzuca - wyznała Agnieszka, która razem z mężem prowadzi firmę transportową. Mężczyzna przeżył w pracy wiele niebezpiecznych sytuacji, które wywoływali właśnie emigranci.

Piotr Kraśko zabrał uczestników do kilku miejsc związanych z uchodźcami. Po poznaniu różnych stron problemu, uczestnicy dyskutowali między sobą na temat tego, co zobaczyli. W programie zobaczyliśmy między innymi Polaka mieszkającego w Austrii, który jest przeciwnikiem pomagania uchodźcom, chociaż sam przed laty był w podobnej sytuacji. Z kolei Marcin, jeden z uczestników, oddał swoje pieniądze poznanej po drodze kobiecie pomagającej migrantom.

Widać, że w program Kraśki zainwestowano niemałe pieniądze, bo realizacja nie budzi zastrzeżeń. Widz może mieć jednak wrażenie chaosu, bo uczestnicy już w pierwszym odcinku zwiedzili pół Europy. Trudno też stwierdzić, co będzie działo się w kolejnych odcinkach. Uczestnicy programu wypowiadają się idealnie i bez potknięć, co może razić odbiorców oczekujących "naturalnych" zdjęć.

Można się domyślać, że programu Kraśki nie oglądała Krystyna Pawłowicz, która już w poniedziałek martwiła się na Twitterze, że dziennikarz "chce zmiękczyć nas wszystkich cierpieniem głodnych dzieci i biednych imigrantów".

A Wy oglądaliście?

fot. Facebookfot. Facebookfot. Facebook
fot. Facebook

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (713)

Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 06.12.2018 20:10
Mis:
Gość:
Gość:
Gość:
Gość:
Gość:
Gość: Propaganda pro ciapacka
Może trochę szacunku do innych ras?
Pocałuj mnie w dupē .Pusciłas się z zamszowym ?
A jeśli ma takiego męża i mieszka z nim w Polsce, to CO? Może mają nawet trójkę dzieci i sami zbudowali sobie tu dom.
To na 99% jest idiotką. Wybacz ale mieszane związki zazwyczaj kończą się klęską.
Jeśli on jest idiotą, to zawsze kończą się klęską.
Islamista zawsze bedzie islamista.Każdy brudas taki sam.Tam nie ma mądrych,to dzicz
Ja nie gadam o "tam" tylko TU
Odpowiedz
3 0
zgłoś
gość 06.12.2018 20:13
Gość: Cholerna propaganda prowadzona przez oderwanych od rzeczywistości snobów z prywatną ochroną
zgadzam się ! chcą to niech swoje domy i mieszkania udostępnią ,niech podzielą się swoimi zasobami ,niech ich karmią,ubierają ,uczą ,dają pieniądze za nic nie robienie bo im się należy,a w zamian zniszczą im dom i życie........hmmm,ale zostaną znanymi celebrytami bo to ta sama liga co królowe życia
Odpowiedz
2 1
zgłoś
Gość 06.12.2018 20:13
gość: dlaczego pudel nie publikuje żadnych zdjęć, żadnego art z pogrzebu prezydenta busha?? czyżby dlatego, że musieliby pokazać kompromitujące zdjęcia wałęsy w golfie a tego im nie wolno???
Wszystko im wolno. Tobie też. Wszystko co chce może publikować każde dziecko
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 06.12.2018 20:26
Nie wstyd Ci K. Żenada. Wyjedź z Polski i wyluzuj. 😂
Odpowiedz
7 0
zgłoś
gość 06.12.2018 20:28
Mieszkam w Holandii nieopodal osrodka dla tych ludzi i powiem Polakom-nigdy nie dopusccie do tego, by ich przyjac! Program to typowa propaganda. W wiekszosci to mezczyzni, nie chca pracowac, narzucaja swoje tradycje, nie szanuja kobiet. Molestuja kobiety, napadaja na starsze osoby, panstwo ich utrzymuje, a oni wlocza sie calymi dniami rozesiani.
Ładowanie komentarzy…