Czwartek 06.12.2018 16:15

"Zimna Wojna" bez szans na Złoty Glob. Film nie otrzymał nominacji

Zimna Wojna Joanna Kulig Tomasz Kot Paweł Pawlikowski

"Zimna Wojna" bez szans na Złoty Glob. Film nie otrzymał nominacjiPo wygraniu statuetki za najlepszą reżyserię w tegorocznym festiwalu w Cannes, wydawało się już, że nic nie może stanąć na przeszkodzie drużynie odpowiedzialnej za Zimną Wojnę w drodze po Oscara. Tomasz Kot zasypywany jest ofertami międzynarodowych kontraktów, natomiast Joanna Kulig, o której mówi się, że może liczyć nawet na zdobycie tytułu "najlepszej aktorki", zacieśnia przyjaźnie z pierwszoligowymi gwiazdami Hollywood podczas promocji filmu Pawlikowskiego w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz: Piękna Joanna Kulig eksponuje zaokrąglony brzuch na zdjęciu promującym "Zimną Wojnę" w Stanach Zjednoczonych (FOTO)

Entuzjazm i nadzieje wszystkich Polaków zostały jednak mocno ostudzone wraz z ogłoszeniem nominacji do przyszłorocznych Złotych Globów. Na próżno bowiem szukać Zimnej Wojny wśród obrazów wyselekcjonowanych do zdobycia tytułu najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Jest to na tyle znaczące, że wybory kapituły Złotych Globów często uważa się za prognozy nominacji do Oscarów.

Zaskakujące pominięcie polskiego dzieła nie oznacza jednak końca walki o najbardziej prestiżową statuetkę, zarówno dla aktorów jak i dla całego filmu. Złote Globy znane są z wybierania bardziej popularnych filmów. Wystarczy wspomnieć, że aż trzech nominacji doczekała się przyjęta umiarkowanie ciepło przez krytyków Czarna Pantera Marvela, która jednak zrobiła w Stanach sporo szumu, głównie ze względów politycznych.
W międzyczasie trzeba nam więc czekać do 22. stycznia, kiedy to zostaną ogłoszone nominacje do Oscarów.

Będziecie Kibicować Zimnej Wojnie w walce o statuetkę?

fot. ONSfot. ONS

 

fot. ONS

fot. ONSfot. ONS

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (168)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 151-168 z 168
Odpowiedz
3 0
zgłoś
Gość 07.12.2018 12:36
gość: ten film jest słaby, niestety aktorka psuje rolę. nie pasuje ta gruba dziewczyna o wiejskiej aparycji do tej roli. Za bardzo się zachłysnęliście, byle czym. Taka "Nana" Emila Zoli w wersji aktorskiej. Nie będzie kariery w hollywood, zwłaszcza, ze ona nie zna angielskiego a jej akcent jest ruski, straszny
Ona grała tam właśnie taką dziewczynę więc idąc twoim tokiem rozumowania pasuje jak ulał
Odpowiedz
1 1
zgłoś
Gość 07.12.2018 12:38
Gość: Jezu co jest z Polakami i nasza mentalnoscia,zawsze sie tak podniecamy wszystkim i obrastamy w piora a jak cia nie pojdzie najlepiej to nie potrafimy sie wspierac ,masakra jakas.Film jest ok ,muzyka beznadzieja- na sile wyszukane dziwne spiewki ,dlaczego nie prosta klasyczna?
O Boże, przecież to film o ludowej muzyce! To jaka ma tam być muzyka?
Odpowiedz
1 1
zgłoś
gość 07.12.2018 13:02
Czarna pantera z nominacją??? Koszmarna pomyłka...na filmie chyba ze 3 razy usnęłam...flaki z olejem...
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 07.12.2018 13:06
Gość: Bo my polacy mamy tendencje do ogłaszania czegoś za nim to jeszcze się wydarzło w sporcie, kinie itp.
Bo my mamy ,czyli Ty też czy tylko my ?
Odpowiedz
2 0
zgłoś
gość 07.12.2018 13:18
Nie ma złotego globu to nie będzie Oskara. Tak to działa.
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 151-168 z 168