Dzieci Leszka Lichoty nie chodzą do szkoły. "Pewne dzieci tracą czas i się nudzą"

322
Podziel się

Okazuje się, że aktor postawił na domową edukację. Pociech nie posyła też na religię.

Dzieci Leszka Lichoty nie chodzą do szkoły. "Pewne dzieci tracą czas i się nudzą"

Leszek Lichota i Ilona Wrońska poznali się na planie Na Wspólnej. Gdy zdecydowali się stworzyć związek, podjęli rzadką w show biznesie decyzję: Leszek zrezygnował z gry w serialu, by skupić się na rodzinie. Małżeństwo Lichoty i Wrońskiej w ogóle wymyka się gwiazdorskim standardom: obydwoje niezbyt często brylują na ściankach, poświęcając czas dzieciom. Na dodatek otwarcie mówią o tym, że wychowują je z dala od kościoła: Lichota ogłasza u Wojewódzkiego: "Moje dzieci nie mają chrztu, komunii i bierzmowania!"

Dzieci Lichoty i Wrońskiej nie chodzą też do szkoły, nawet takiej najlepszej, z czesnym w wysokości kilku tysięcy złotych miesięcznie. Aktorzy uczą ich sami w domu, a kiedy trzeba, posyłają do nauczycieli na testy wiedzy.

Ilona Wrońska bardzo sobie chwali takie rozwiązanie:

Dzieci w szkołach są obciążone dużą ilością zadań domowych, klasówek czy innych niepotrzebnych obowiązków - wyjaśnia w Fakcie. Wszystko się rozwleka, bo w klasach jest za dużo dzieci, które przecież przyswajają materiał w różnym tempie. Pewne rzeczy są non stop powtarzane i dzieci, które wcześniej się nauczyły, tracą czas i najzwyczajniej w świecie się nudzą.

Myślicie, że to dobry pomysł?

KOMENTARZE
(322)
ehehehe
rok temu
trochę ma racji. Pytanie tylko czy taka izolacja i brak codziennego kontaktu z rówieśnikami (a tym samym nabywanie umięjętności odnalezienia się w grupie/ społeczeństwie/różnych sytuacjach, z różnym ludźmi/charakterami/podejściem itp) im nie szkodzi?
Gość
rok temu
Ja w szkole najbardziej lubiłam przebywać z rówieśnikami. Także chyba sporo tracą te dzieciaki.
Gość
rok temu
Skoro im takie zycie odpowiada to co nam do tego
Gość
rok temu
BARDZO DOBRA DECYZJA ! szkoła to system tworzenia posłusznego obywatela, ślepego, posłusznego. Nauczyciele są pełno hejtu i często mają sami duże braki- szkoła to przeżytek. Jak mają pieniądze na naukę w domu to świetnie dla ich dzieci!
gość
rok temu
Trudno ocenić czy dobrze czy źle. Czas pokaże.
Najnowsze komentarze (322)
Rodzic
3 miesiące temu
Nie do końca popieram ich decyzje. Ale to oni i ich dzieci będą ponosić tego konsekwencje. Tylko chyba u nas w Polsce nauka w szkole jest obowiązkowa, chyba, ze indywidualne nauczanie z powodu choroby dziecka.
gość
rok temu
Szkoła nie uczy żadnych relacji społecznych, no chyba że patologicznych. Pamiętam jak niektórzy byli wyśmiewani, że mają gorsze ciuchy....dopiero na studiach ( i to normalnych studiach, nie jakiś pseudo edukacyjnych tworach ), człowiek oddycha i poznanie ludzie na poziomie...i zaczyna się prawdziwe życie,a za szkoła która to tęsknią tylko nieudacznicy życiowi
gość
rok temu
W szkole to może uczymy się czegoś przez 10% czasu. System jest niewydajny i ogłupiający. Ja na lekcjach głównie spałam, wszystkiego uczyłam się sama i to na ostatnią chwilę, same 5 miałam, a żadnym omnibusowe nie jestem. Nie wyobrażam sobie, że mamusia mnie uczyłam od momentu kiedy skończyłam 10 lat....
LOLA
rok temu
prymitywna i*****a, dzieci, będą tego później żałować, ponieważ , nie będą mieć odpowiedniej wiedzy, a tym samym , nie przyjmą ich do odpowiednich szkół, bo mają mało wiedzy, są ograniczone!patologia mamy xxi wiek!żenada!
gość
rok temu
aktorzyna na ślub też by zmarnął swój bezcenny czas
gość
rok temu
bufon sili sie na oryginalnść ,zapominając o relacjach , akie wywiązują się między rówieśnikami
Gość
rok temu
A obowiązek szkolny? Jak go obeszli?
gość
rok temu
ot ATEISTA
gość
rok temu
Zazdroszczę im z całego serca.. Niestety my z mężem nie będziemy mieli tej mozliwości. Nasza praca nam na to nie pozwala. Jednak zazdroszczę innym tej możliwości bo z pewnością bym skorzystała tej metody.. no niestety nie wszystko jest dla wszystkich.
gość
rok temu
tak to doskonały wzór edukacji. Szkoły z religią w programie powinny być zakazane i zamknięte
Gość
rok temu
Ma rację. Poślij teraz do szkoły dziecko a przyniesie ci i powiesi w pokoju plakaty żołnierzy wyklętych
gość
rok temu
Janusze i Grażyny, po gimnazjach i zawodówkach zaskoczeni! Jak można uczyć dzieci w domu? No jak Grażyna i Janusz mają czegokolwiek nauczyć swoich dzieci, jak sami ledwo piszą i czytają, a ich jedynym osiągnięciem w życiu, to spłodzenie/urodzenie dziecka, konto na FB i wypełnienie wniosku na 500+! Jak można uczyć dzieci? Można, jak się samemu jest wyedukowanym, to można! Ciemnogród tego nie zrozumie. Co do izolacji...myślę, że te dzieci mają więcej kontaktu z równie mądrymi dziećmi, co one same niż nie jeden dzieciak janusza i grażyny, który chodzi do szkoły, tylko po to, by odbębnić obowiązek szkolny!
Gość
rok temu
Z brakiem religii się zgadzam!
Gość
rok temu
Wariactwo i dziwactwa gwiazdy
...
Następna strona