Niedziela 09.12.2018 00:20

Kinga Rusin znów w natarciu: "Minister Kowalczyk nie wie, czym się różni emisja CO2 ludzi i bydła"

Kinga Rusin Jan Szyszko Henryk Kowalczyk

Kinga Rusin znów w natarciu: "Minister Kowalczyk nie wie, czym się różni emisja CO2 ludzi i bydła"

Kinga Rusin jest naczelną strażniczką praw zwierząt i walki o ochronę środowiska wśród gwiazd i celebrytów. Dziennikarka zabierała głos między innymi na temat odstrzału łosi, promowania kosmetyków testowanych na zwierzętach przez Małgosię Rozenek, a także kłóciła się z poprzednim ministrem środowiska, Janem Szyszko o wycinkę puszczy i promowanie kłusownictwa.

Zobacz: Kinga Rusin o Szyszce: "Jan Szyszko jest MINISTREM ZAGŁADY ŚRODOWISKA!"

Okazuje się, że bez względu na to, kto pełni funkcję ministra środowiska, Kinga Rusin ma z nim na pieńku. Podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, gościem programu Kwadrans Polityczny był Henryk Kowalczyk, następca Jana Szyszki. W rozmowie z Michałem Rachoniem, Kowalczyk starał się zbić argumenty prowadzącego o gigantycznej produkcji gazów cieplarnianych przez producentów mięsa tym, że... człowiek, tak samo jak bydło, również oddycha:

O mięsie nie dyskutujemy dlatego, że zwierzęta oddychają i wydzielają dwutlenek węgla, więc jakby tak myśląc logicznie i konsekwentnie - człowieka też należałoby zlikwidować, bo człowiek, jak oddycha emituje, dwutlenek węgla. Taka jest logika tego myślenia, więc... może nie oddychajmy - mówił.

Następnie za emisję dwutlenku węgla Kowalczyk obarczył winą zjawiska naturalne, między innymi... gnijące drzewa Puszczy Białowieskiej:

To są choćby wybuchy wulkanów i wiele innych rzeczy, więc tak naprawdę trudno to ocenić. Ja na przykład obserwuje działania ekologów, takie, że mówią "proszę nie ruszać drzew w Puszczy Białowieskiej, niech one sobie tam leżą, umrą i zgniją". Właśnie podczas gnicia wydziela się metan i dwutlenek węgla, gazy cieplarniane. Trochę brak konsekwencji w tym myśleniu... - powiedział.

Z jego wypowiedziami nie zgadza się Kinga Rusin, która w sobotę wieczorem zamieściła obszerny wpis, w którym oskarża ministra o niekompetencję i arogancję:

Czytaliście już co wygadywał Kowalczyk w wywiadzie dla TVP (np. artykuł na rp.pl)!? Minister środowiska najwyraźniej udaje, że nie rozumie, iż istotą rezerwatów jest nieingerowanie w nie człowieka i nie wie, czym różni się emisja CO2 ludzi i bydła. Ale przede wszystkim bezczelnie drwi z naukowców-ekologów. Wyśmiewa tych, którzy walczą o to, co on konsekwentnie niszczy (wycinki w Puszczy). Kolejny jaskrawy przykład buty władzy, która ma w głębokim poważaniu dowody naukowców w kwestii katastrofalnych zmian klimatycznych. Idealnie wpisuje się za to w nostalgię po tradycyjnych żarówkach i miłość do węgla. Niekompetencja i arogancja ministra w tak ważnym dla nas obszarze, lekceważenie swoich statutowych obowiązków, do których należy ochrona rezerwatów, robienie żartów z ludzi walczących o ochronę środowiska to skandal! Czy naprawdę 38 milionowy kraj w centrum Europy ma mieć takiego ministra środowiska??? Co myślicie? Piszcie - zakończyła post i zachęciła swoich obserwatorów do dyskusji.

Zgadzacie się z nią?

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (497)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 497
Odpowiedz
137 154
zgłoś
Gość 09.12.2018 00:24
Tu akurat ma rację.
Odpowiedz
80 63
zgłoś
Gość 09.12.2018 00:26
Kinga z********a Pat&Rub.
Odpowiedz
134 96
zgłoś
gość 09.12.2018 00:26
KINIA to krwawa komunistka bez uczuć ludzkich.. Dla pieniędzy i kariery powie wszystko co partia karze..ludzie, zwierzęta , przyroda jej nie obchodzi..wrr i tfu...bogiem pieniądz..jakby mogła to by wszystkich osobiście udusiła..oczywiście tych "nieswoich "..prymityw emocjonalny...
Odpowiedz
92 48
zgłoś
Gość 09.12.2018 00:27
Mopsica oszalala
Odpowiedz
129 78
zgłoś
Gość 09.12.2018 00:27
gość: pani od wszystkiego czyli do niczego; czemu tacy ludzie myślą że jak mają pieniądze to są mądrzejsi niż inni i chcą nam narzucać swoje idiotyczne zdanie?
Tak samo Kinia chce uchodzcow w Europie. Bo tak jej ich zal. Szkoda ze to Polakow nie ma za grosz zyczliwosci, jak do Frytki na zywo w programie, czy do atakowania wygladu innych kobiet.
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 497