Kinga Rusin znów w natarciu: "Minister Kowalczyk nie wie, czym się różni emisja CO2 ludzi i bydła"

415
Podziel się

"Bezczelnie drwi z naukowców-ekologów" - ocenia dziennikarka w obszernym wpisie wypowiedź ministra środowiska. Ma rację?

Kinga Rusin znów w natarciu: "Minister Kowalczyk nie wie, czym się różni emisja CO2 ludzi i bydła"

Kinga Rusin jest naczelną strażniczką praw zwierząt i walki o ochronę środowiska wśród gwiazd i celebrytów. Dziennikarka zabierała głos między innymi na temat odstrzału łosi, promowania kosmetyków testowanych na zwierzętach przez Małgosię Rozenek, a także kłóciła się z poprzednim ministrem środowiska, Janem Szyszko o wycinkę puszczy i promowanie kłusownictwa.

Okazuje się, że bez względu na to, kto pełni funkcję ministra środowiska, Kinga Rusin ma z nim na pieńku. Podczas tegorocznego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach, gościem programu Kwadrans Polityczny był Henryk Kowalczyk, następca Jana Szyszki. W rozmowie z Michałem Rachoniem, Kowalczyk starał się zbić argumenty prowadzącego o gigantycznej produkcji gazów cieplarnianych przez producentów mięsa tym, że... człowiek, tak samo jak bydło, również oddycha:

O mięsie nie dyskutujemy dlatego, że zwierzęta oddychają i wydzielają dwutlenek węgla, więc jakby tak myśląc logicznie i konsekwentnie - człowieka też należałoby zlikwidować, bo człowiek, jak oddycha emituje, dwutlenek węgla. Taka jest logika tego myślenia, więc... może nie oddychajmy - mówił.

Następnie za emisję dwutlenku węgla Kowalczyk obarczył winą zjawiska naturalne, między innymi... gnijące drzewa Puszczy Białowieskiej:

To są choćby wybuchy wulkanów i wiele innych rzeczy, więc tak naprawdę trudno to ocenić. Ja na przykład obserwuje działania ekologów, takie, że mówią "proszę nie ruszać drzew w Puszczy Białowieskiej, niech one sobie tam leżą, umrą i zgniją". Właśnie podczas gnicia wydziela się metan i dwutlenek węgla, gazy cieplarniane. Trochę brak konsekwencji w tym myśleniu... - powiedział.

Z jego wypowiedziami nie zgadza się Kinga Rusin, która w sobotę wieczorem zamieściła obszerny wpis, w którym oskarża ministra o niekompetencję i arogancję:

Czytaliście już co wygadywał Kowalczyk w wywiadzie dla TVP (np. artykuł na rp.pl)!? Minister środowiska najwyraźniej udaje, że nie rozumie, iż istotą rezerwatów jest nieingerowanie w nie człowieka i nie wie, czym różni się emisja CO2 ludzi i bydła. Ale przede wszystkim bezczelnie drwi z naukowców-ekologów. Wyśmiewa tych, którzy walczą o to, co on konsekwentnie niszczy (wycinki w Puszczy). Kolejny jaskrawy przykład buty władzy, która ma w głębokim poważaniu dowody naukowców w kwestii katastrofalnych zmian klimatycznych. Idealnie wpisuje się za to w nostalgię po tradycyjnych żarówkach i miłość do węgla. Niekompetencja i arogancja ministra w tak ważnym dla nas obszarze, lekceważenie swoich statutowych obowiązków, do których należy ochrona rezerwatów, robienie żartów z ludzi walczących o ochronę środowiska to skandal! Czy naprawdę 38 milionowy kraj w centrum Europy ma mieć takiego ministra środowiska??? Co myślicie? Piszcie - zakończyła post i zachęciła swoich obserwatorów do dyskusji.

Zgadzacie się z nią?

KOMENTARZE
(415)
gość
rok temu
Nie mam nic do Pani Kingi, ale wszedłem na jej insta i poczytałem - troche mi to wszystko zalatuje ekoterroryzmem. Albo się z nią zgadzasz albo dowiesz się od komentujących, że jesteś t**y, albo chcesz się wybić - żal.
ELLa
rok temu
Najgorsze jak takie Proste Kałmuki chcą udawać inteligencję. Masakra. Nie cierpię tego Nadętego Babska. Dlaczego nie oglądam TVN-u.
Gość
rok temu
Tak samo Kinia chce uchodzcow w Europie. Bo tak jej ich zal. Szkoda ze to Polakow nie ma za grosz zyczliwosci, jak do Frytki na zywo w programie, czy do atakowania wygladu innych kobiet.
Gość
rok temu
Celny komentarz
XL
rok temu
Kolejna wypowiedź świadcząca, że z nią jest coś nie tego...
Najnowsze komentarze (415)
gość
rok temu
Rusin niech zacznie od siebie, niech zamieni samochód na mniejszy, będzie mniej spalin, bardziej ekologicznie
Gość
rok temu
Przynajmniej Odry nie roznosimy
gość
rok temu
dobrze jej sieę gada, jak kasy ma jak lodu, jezdzi po świecie, o nic sie nie martwi r
gość
rok temu
Popieram Rusin w 100%, powinnismy mieć ministra srodowiska ktory rzeczywiscie dba o srodowisko a najlepiej sam jest ekologiem.
gość
rok temu
Musze sie z nia zgodzic, to co pan minister wygaduje to brednie
gość
rok temu
Kinga jest marzycielką, której pudelek co chwilę podcina skrzydła
gość
rok temu
Być takim przyglupem i dostać się do rządu to naprawdę trzeba mieć sczęście. Zgadzam się z opinią Rusin
gość
rok temu
Pan minister dał niezłą plamę. Nie wiem czemu ludzie go bronią
gość
rok temu
Prawdą jest, że pan minister ma znikomą wiedzę o środowisku.
gość
rok temu
Oby Rusinowej udało się kiedyś zmienić swiat, tego jej zyczę :)
gość
rok temu
Sam jak uslyszalem co pan minister wygaduje to az mi rece opadly... Takich bredni dawno nie slyszalem!!!
gość
rok temu
Prawda jest taka, ze nasz rząd jest przepełniony takimi kretynami
gość
rok temu
Dobrze, ze są jeszcze na tym swiecie osoby ktore mowia co mysla
gość
rok temu
Kinga jednak daje świadectwo jako odważnej i niebojącej się kontrowersji kobiety. Imponuje mi taka sylwetka, ponieważ w dzisiejszych czasach konformizm jest nabanalniejszym z wyjść. Trzymam kciuki za to, zeby kiedys wam wszystkim pokazala!
...
Następna strona