Sekielski ujawnia, jak Kościół chroni księdza-pedofila! "To jest mój kolega. Biskup go tutaj schował"

267
Podziel się

Ksiądz Adam, który przyznał się do molestowania ministranta, nadal spowiada i odprawia msze, dzięki wsparciu kapelana więziennictwa, Adama Jabłońskiego. Ma też kontakt z dziećmi...

Sekielski ujawnia, jak Kościół chroni księdza-pedofila! "To jest mój kolega. Biskup go tutaj schował"

Problem pedofilii w Kościele przez lata był tematem tabu, nie tylko w Polsce. Ostatnio mówi się o nim głośniej, m.in. za sprawą filmu Wojciecha Smarzowskiego, Kler, choć dokładano wielu starań, by tak się nie stało.

Kolejną osobą, która nie boi się poruszać tego tematu, jest Tomasz Sekielski. Na początku tego roku dziennikarz rozpoczął pracę nad filmem dokumentalnym o pedofilii wśród księży. Oczywiście od początku napotykał na problemy. Nikt nie chciał wyłożyć pieniędzy na tego typu produkcję, bo poszczególne "osoby i firmy nie chciały się narazić".

Dziennikarz postanowił zebrać pieniądze poprzez platformę crowdfundingową i udało mu się zgromadzić część potrzebnej sumy, dzięki czemu mógł rozpocząć zdjęcia. Sekielski zapowiada, że film będzie dostępny w Internecie dla każdego. Do dziennikarza zgłosiło się kilkadziesiąt poszkodowanych przez duchownych osób. Ofiary, chcąc zachować wiarygodność historii, wystąpią bez zmienionych imion i nazwisk. Dziennikarz dodaje, że nieustannie otrzymuje nowe zgłoszenia, dlatego rozważa nakręcenie serialu dokumentalnego.

Prace nad filmem potrwają jeszcze kilka miesięcy, tymczasem Sekielski udostępnił fragment na Facebooku. Kilkuminutowe nagranie dotyczy sprawy księdza Adama, który przyznał się do molestowania ministranta. Aktualnie duchowny czeka na wyrok sądu i do tego czasu jest zawieszony w pracy kapłańskiej. Został też usunięty z parafii i odsunięty od kontaktów z dziećmi. Niestety, w rzeczywistości ksiądz nadal spowiada i odprawia msze, dzięki wsparciu ze strony kapelana więziennictwa, Adama Jabłońskiego.

W rozmowie z Sekielskim Jabłoński w dość wulgarny sposób tłumaczy, że na jego prywatnym terenie może robić, co chce.

Ma zakaz odprawiania w kaplicach publicznych. To jest moja prywatna kaplica. Przychodzą nasi znajomi - mówi duchowny,

Ksiądz Adam ma bardzo poważne zarzuty postawione, a (...) spowiada ludzi i ma kontakt z dziećmi - zauważa dziennikarz.

To jest mój dom prywatny. Moje rodzeństwo przyjeżdża tutaj z dziećmi i nigdy nie chowa dzieci przed księdzem Adamem. Powiem wam szczerze, bardziej bym przed wami schował. (...) Ja nie mówię, że on jest niewinny, on uczynił zło, ale od tego jest sąd i prokuratura. (...) ksiądz Adam to jest mój kolega. Biskup schował go tutaj, takie są procedury kościelne. Że wam się, ku*wa, chce całą niedzielę poświęcić na to, żeby Adama ścigać - dodał wyraźnie poirytowany kapelan.

Sekielski zaapelował na Facebooku o udostępnianie nagrania.

Mimo nacisków nie ustajemy w tropieniu pedofilów w sutannach. Tu kolejny: przyznał się do wykorzystywania małoletniego, ma ciężkie zarzuty prokuratorskie, zakaz od biskupa, jednak dalej odprawia msze, spowiada i ma kontakt z dziećmi. Właśnie tak wygląda kościelna walka z pedofilią. To my robimy w tej sprawie więcej od hierarchów. Wy możecie nam pomóc wspierając nasz film na: patronite.pl/sekielski. PODAJCIE DALEJ! - napisał dziennikarz.

Wesprzecie Sekielskiego w zbiórce, aby mógł ujawnić więcej tego typu przypadków?

KOMENTARZE
(267)
UNFUCKINBELIE...
rok temu
Brak slow po prostu. Zwyrodnialcy. Kler powinien dostawac wyzsze wyroki za takie czyny. Sa osobami zaufania i glosicielami slowa bozego.
Gość
rok temu
Antykoncepcja jest grzechem ale ukrywanie pedofilii to miłosierdzie
Gość
rok temu
Bardzo dobrze że mówi się coraz głośniej o pedofilii w śród księży, przykładem jest pedofil ksiądz Jankowski
MateuszT.
rok temu
Hipokryzję i obłudę należy ujawniać i tępić. Nie tylko w kościele! Ale taka instytucja oparta na "moralnym autorytecie" powinna być prześwietlona w pierwszej kolejności. Dlatego w 100% popieram działanie Pana Sekielskiego! Dla dobra pokrzywdzonych, dzieci, wiernych i samych księży.
Gość
rok temu
Tak zamierzam udostępnić. Już dawno nie wierzę w Kościół jako instytucje dla chwały i wiary w Boga. Kościół to banda złodziei pedofili i zboczencow innej maści oraz przestępców i kłamców.
Najnowsze komentarze (267)
Gość
rok temu
K***sy im poobcinać
gość
rok temu
groza. Brawo Tomasz za ujawnianie!
gość
rok temu
kosciół to mafia oszustów i pedofili i powinni byc zdelegalizowani i wydaleni na ksieżyc
pedoksionc
rok temu
Pedofile lepszego sortu są chronieni przez PIS!! PIS wspiera pedofilię nie rozliczając pedofilów w sukienkach. A g***i ludzie jeszcze będą im wyjawiać swoje intymności. Brawo cebulaczki p******i. Durne to i w bozie wierzy.. W Bożenę też? buahahaha
gość
rok temu
Czy pudelek wsadzi go do więzienia, czy poniesie dotkliwą karę, czy wydając pieniądze na film Kler , któreś dziecko przez to dostało odszkodowanie, -niestety NIE. Nie załatwi to sprawy , tylko będzie niszczyło kościół katolicki, bo tylko takim ludziom jak Sekielski na tym zależy. Widocznie bliższe im są inne wyznania, tylko czy nasz naród jest gotowy na ich przyjęcie, bo wcześniej , czy później ta fala przyjdzie do nas i łatwo wtedy nie będzie .
Gość
rok temu
Pudel i ten twój lizus von z mojego kraju jesteście brzydkimi ludźmi
gość
rok temu
Twój język adekwatny jest do twojej osoby . Chodzenie do kościoła nie nauczyło mnie takiego plugawego języka, nie spotkałem też takich księży, a tobie widocznie wyuzdanie wypaliło mózg. U twoich nauczycieli też pewnie nie brakuje zboków, tylko dobrze się rozejrzyj wokół siebie.
gość
rok temu
Sekielski walczy z kościołem katolickim, a dobro dzieci jest tak naprawdę dla niego mało ważne. Komuna też to robiła, i nie udało jej się tego dokonać. Powodzenia zrobienia porządku w swojej wierze z pedofilią.
Gość
rok temu
Ten kapelan sam wygląda jak z**********c. Kiedy Polacy zrozumieją, że ta ******** sekta wprowadzona terrorem i rozlewem krwi, zabiła w Nas to, z czego słynęliśmy w całej Europie? Najwspanialsze cechy bezgranicznej dobroci, bezinteresowności, szczodrości, wspaniałomyślności, męstwa, odwagi, godności...tylko My potrafiliśmy przyjąć pod swój dach najeźdźcę, to u Nas nie znano kradzieży, gwałtu bo to Wiasta- nie mylić z przekłamaną niewiastą, była cudem i darem, dającym życie. Ta śmieciowa, odjudaistyczna sekta zniszczyła dowody na Nasze istnienie przed tym ich chorym chrztem! Jak można brać udział w zlotach tych pok*******eńców?! My nie potrzebowaliśmy ich demona żeby być najdoskolalszymi istotami na ziemii! Tak, My, Polacy- Polachy-Polahy, jesteśmy potomkami Lahów- Panów. Grecy, Turcy, Irańczycy oraz ludy arabskie po dziś dzień określają Nas potomkami Laha, tak tego Laha- Pana, Al'laha- Wielkiego Pana, który ma korzenie w ich pogańskich wierzeniach a nie islamie, który wyprał im mózgi tak, jak Nam chrześcijaństwo a zwłaszcza katolicki odłam. Polacy i inni Słowianie wołali kiedyś Hvallah, Hvala, chwała. Hval'lah=Al'lah i nie ma to nic wspólnego z religią pokoju, pokroju islamu czy średniowiecznego chrześcijaństwa. Zresztą dzisiejsi szerzyciele 'demokracji' działają jak krzyżowcy i też są chrześcijanami.
gość
rok temu
A co z pedofilią u żydów
gość
rok temu
Celowa nagonka grubasa na KK przed wyborami. W cale nie zależy mu na skrzywdzonych dzieciach , tylko jak wzmocnić pozycję PO przed wyborami, niech zajmie się też molestowanymi dziećmi w swojej wierze
gość
rok temu
Ja bym ten kler jeszcze gorzej potraktował, a oni jeszcze ich za te pedofilstwo chronią - jak można, jak można - ja się pytam, to są biedne niewinne dzieci, i te pongwiny w kieckach za to w ogóle nie odpowiadają!
gosc
rok temu
Grubasie wstretny odczep sie od ksiezy .Nagonke robisz , po to zeby wiecej zarobic i wiecej zezrec , bo wygladasz jak tlusty potwor . Ja lubie ksiezy i chetnie chodze na msze do kosciola .
afrykaner
rok temu
kościół to zorganizowana grupa przestępcza tak jak sąd.
...
Następna strona