Nowy Rzecznik Praw Dziecka o in vitro: "To metoda MORALNIE NIEGODZIWA". Rozenek odpowiada: "Brak mi słów"

647
Podziel się

Mikołaj Pawlak zapowiedział też "czynny udział w dyskusji" o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych. Sprawdzi się w nowej roli?

Nowy Rzecznik Praw Dziecka o in vitro: "To metoda MORALNIE NIEGODZIWA". Rozenek odpowiada: "Brak mi słów"

Temat in vitro wywołuje w Polsce sporo emocji. Niestety, zamiast rzetelnych danych oraz opinii ekspertów coraz częściej przychodzi nam wysłuchiwać skandalicznych wypowiedzi Tomasza Terlikowskiego oraz przedstawicieli kościoła, uważających ten rodzaj walki z niepłodnością za grzech. Na drugim biegunie są na szczęście wyedukowani specjaliści i kobiety, które zostały matkami dzięki tej metodzie.

Należy do nich m.in. Małgorzata Rozenek-Majdan, która urodziła dwóch synów, Stasia i Tadeusza. Ostatnio Małgosię widziano pod kliniką leczenia niepłodności, co wywołało falę plotek na temat tego, że po raz kolejny poddaje się terapii, aby urodzić tym razem wymarzoną córkę.

Celebrytka wielokrotnie wypowiadała się w mediach na temat in vitro, podkreślając że "w przeciwieństwie do modlitwy i naprotechnologii, in vitro działa".

Teraz Gosia po raz kolejny staje w obroni in vitro. Powodem stały się słowa Mikołaja Pawlaka wybranego na nowego Rzecznika Praw Dziecka. Pawlak już zdążył zabłysnąć kontrowersyjnym poglądem, twierdząc, że "in vitro od strony prawno-moralnej to metoda niegodziwa". Nowy Rzecznik zapowiedział też, że "weźmie czynny udział w dyskusji" o zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych w Polsce.

Rozenek nie kryje oburzenia.

Gdy słyszę i czytam takie opinie, zastanawiam się, czy są one wynikiem ogromnej niewiedzy czy jeszcze większej głupoty? Brak mi już słów... - napisała na Facebooku.

Słowa Pawlaka wywołały oburzenie także w środowisku lekarzy. Doktor Monika Adamczyk-Popławska, która sama została mamą dzięki in vitro, w rozmowie z TVN24 daje upust emocjom.

Jestem tak oburzona, że trudno mi to wyrazić. Czy ten pan będzie dzielił dzieci na lepsze i gorsze, poczęte w sposób A i poczęte w sposób B? Co mają sobie pomyśleć dzieci, które zazwyczaj wiedzą, że są poczęte metodą in vitro? Czy ten pan rzeczywiście reprezentuje interesy wszystkich dzieci? - pyta kobieta.

Myślicie, że z takimi poglądami Pawlak sprawdzi się jako Rzecznik Praw Dziecka?

KOMENTARZE
(647)
brak słów
rok temu
Historia lubi się powtarzać - znowu jesteśmy w średniowieczu!
M38
rok temu
Kościół lubi takich baranów. Ograniczonych do granic możliwości.
Gość
rok temu
Naprotechnologia to tak ważna metoda jak życiologia... z medycznego punktu widzenia nie ma czegoś takiego!
gorszy sort
rok temu
Ciemność, widzę ciemność..."dziękuję" ciemnej masie za nie mniej prostego luda w postac***ana Pawlaka.
scoop
rok temu
D***l został RPD????
Najnowsze komentarze (647)
gość
rok temu
ach te kobity
puk
rok temu
rzecznik ale wygląda jak nied***bany przez buchaja :):):)
LADNY
rok temu
nieuki obejzyjcie caly wywiad to zobaczycie jak tutaj manipuluja a wy plujecie
takaprawda
rok temu
Oczywiście, że są dzieci lepsze i gorsze bo te z in vitro mają po prostu gorszy start. Poczęte jak ser albo mleko z kartonu w wyniku walenia konika
Wyskrobek
rok temu
Każde dziecko z in vitro ma kilku lub kilkudziesięciu braci i sióstr zamordowanych w rurach odpływowych kanalizacyjnych. Pochowanych bez pogrzebu i nie trafiających do nieba. To właśnie te dzieci będa was oskarżać na sądzie za zniszczone życie i szanse na życie...
Niewyskrobany
rok temu
Niewiedzy. Lecz pani Rozenek. Wszczep zapłodnionej w wyniku masturbacji nad gazetą pornograficzną w przychodni to nie sa godne warunki poczęcia. Dodatkowo dziecko zaczyna zycie w miejscu kaźni i zabójstwa innych zapłodnionych komórek zygot. Załóżmy, że będą ich 4. Dziecko poczęte niegodnie i nie intymnie - w probówce, najczęściej odcięte od Łaski sakramentu małżeństwa rośnie w umieralni. Często kobiety, która miała np. wcześniej założoną spiralę albo dokonywała wielu aborcji tabletką wczesnoporonną. Godne? nie. Ale jak ktoś wierzy w pochodzenie człowieka od małpy to sobie wszystko ułoży.
gość
rok temu
pan niedorzecznik wygląda jak wypierdek mamuta i jego wygląd w połączeniu z bluźnierstwami jakie wypowiedział wskazuje na pisowskiego dupoliza
gość
rok temu
A ja powiem niech Cie szlak trafo Ty holerny debilu...Moje dzieci sie staraja miec dziecko.Za wszystko placa ogromne pieniadze dzieki takim ludziom kliniki sie bogaca,A oni przezywaja koszmar a my razem z nimy,,,,,
franek..
rok temu
Ten pan to nieporozumienie, kolejna wpadka PIS -u.
gość
rok temu
Fajna rodzinka Majdanów.Super.
gość
rok temu
niegodziwym jest fakt, że ten gozdek z takimi poglądami jest rzecznikiem praw dziecka. skandal!!!
ddd
rok temu
Lubicie zamrożone siostry i braci, jest co wspominać np. "nasza Klarcia kosztowała 3 braciszków i dwie siostry" "poszli na kremy do francji"
ddd
rok temu
Lubicie zamrożone siostry i braci? potem idą na kremy francuskie. Naprawdę fajne to invitro.
gość
rok temu
Czesiu....najpierw zapytaj suwerena !!!
...
Następna strona