Trwa ładowanie...
Przejdź na

Rozenek wspiera in vitro: "Trzeba mówić, że nie ma w tym nic złego. Moi chłopcy to wiedzą"

300
Podziel się

Niedawno nowy Rzecznik Praw Dziecka stwierdził, że to... "niegodziwa metoda" zajścia w ciążę. "Kobieta mierzy się z poczuciem winy".

Rozenek wspiera in vitro: "Trzeba mówić, że nie ma w tym nic złego. Moi chłopcy to wiedzą"
bCySMcGJ

Co jakiś czas w mediach pojawia się dyskusja o in vitro, które z wielu powodów nie jest akceptowane przez obecny rząd. Kilka dni temu dosadnie o in vitro wypowiedział się Mikołaj Pawlak, nowy Rzecznik Praw Dziecka, który stwierdził, że sztuczne zapłodnienie jest "niegodziwe od strony prawno-moralnej". Faktycznie, jak na Rzecznika Praw Dziecka to wyśmienita wypowiedź.

Małgorzata Rozenek, która urodziła swoich synów właśnie dzięki in vitro, stała się niejako twarzą promocji tej metody zajścia w ciążę. Żona Radka Majdana za każdym razem podkreśla, że nie należy stygmatyzować kobiet czy dzieci, które przyszły na świat dzięki postępowi w medycynie. Same kobiety muszą też zrozumieć, że to nie ich wina, że nie mogą zajść w ciążę:

bCySMcGL

Pierwsza rzecz, z którą mierzy się kobieta, to poczucie winy, to łączy wszystkie kobiety. Padają pytania: co zrobiłam nie tak? I ważne jest, żeby pozbyć się tego poczucia winy. Później podejmowane są wszystkie próby i one nie wychodzą. To jest taki moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie będzie romantycznych wspomnień, tylko trzeba poprosić o pomoc lekarzy - mówiła w programie Czarno na białym emitowanym w TVN-ie.

Rozenek opowiedziała, że lata temu, gdy ona korzystała z in vitro, społeczna świadomość problemu była jeszcze mniejsza. Gwiazda jest zdania, że należy jak najgłośniej mówić o możliwościach medycyny.

Kiedy ja korzystałam z tej metody, to był czas, kiedy niespecjalnie się tym chwalono. Tym cenniejsze były wypowiedzi kobiet tak cenionych, lubianych i znanych na całym świecie jak Michelle Obama w oswajaniu tego tematu. Trzeba o tym mówić, żeby te kobiety, które muszą mierzyć się z ostracyzmem w swoich środowiskach, mogły powiedzieć: w tym nie ma nic złego.

Małgorzata poruszyła na antenie także prywatny wątek. Perfekcyjna zapewniła, że regularnie rozmawia z synami o tym, czym jest in vitro, dzięki czemu chłopcy nie czują się "odmienni" czy odrzucani przez rówieśników:

bCySMcGR

Chłopcy wiedzą, co to jest in vitro. Nigdy tego nie ukrywaliśmy. Nie mają z tym żadnego problemu. Nigdy nie spotkali się z żadnymi konsekwencjami, że powiedziałam o tym głośno. My żyjemy w środowisku, które akceptuje in vitro jako pomoc medyczną, ale chłopcy wiedzą, że są ludzie, którzy tego nie rozumieją - wyznała Gosia w TVN-ie.

bCySMcGS
bCySMcHm
KOMENTARZE
(300)
gość
rok temu
Zupełnie nie rozumiem jak można stwierdzić, że dzieci z in vitro są inne niż reszta. Człowiek jak każdy inny. Poza tym wielka szansa dla wielu rodzin.
Gość
rok temu
Co to za rzecznik - powinien byc odwolany za takie wypowiedzi. Swoje prywatne opinie niech zostawia w domu. W jakim kraju my zyjemy?! Co za ludzie,co za rzad!!!
Gość
rok temu
Takie zapłodnienie to wielka szansa, nie oceniajmy nikogo
bCySMcHn
Gość
rok temu
Tym razem ma rację
Mama Jasia
rok temu
Moje dziecko jest dzieckiem z "probówki" i nie różni sie niczym od innych dzieci poczętych naturalnie. Polsko obudz sié!!!! To jest rzecznik praw dziecka?! to znaczy że moje dziecko jest niegodne,niemoralne,niechciane? Powiniem przeprosič za te słowa. P*****k!!!
Najnowsze komentarze (300)
gość
rok temu
Powinno się mówić o in vitro bo ludzie potem powtarzają jakieś zabobony a cierpią ludzie którzy korzystali z in vitro bo nie mieli innego wyjścia
gość
rok temu
w tej kwestii ją popieram
gość
rok temu
przez takie podłe komentarze o dzieciach z in vitro ludzie nie mówią o tym głośno i odważnie
gość
rok temu
Powinno być więcej takich mądrych kobiet
gość
rok temu
Tylko ona spośród celebrytek odważyła się mówić o in vitro, żadna inna a korzuchowska dalej klepie o bzdury o naprotechnologii
gość
rok temu
To dobrze że o tym mówi głośno, popieram ją
Gość
rok temu
Zazdroszcze ci zycia w normalnym kraju.
Gość
rok temu
Jestem biologiem i naukowcem i uważam ze nie jest to nic dobrego. Oczywiście cześć naukowców powie, ze jest to dobre, bo robi na tym ogromne miliony, natomiast skoro kobieta nie może zajść naturalnie, nie powinna miec dzieci. Prawa natury.
bCySMcHf
Gość
rok temu
Wreszcie są mądrego z ust tej Pani brawo!!!
Ela
rok temu
Nie wierzę! Ten rzecznik to DNO i nieuk! Wstyd!
Gość
rok temu
Ale Ty durna jesteś . Choćbyś stanęła na rzęsach i tak nie zajdziesz w ciążę. Bóg wie co robi , Twoje życie to ciągłe show , dla ciebie nie ma granic wszystko jest na sprzedaż. Płytka , pusta marionetka.
Gość
rok temu
Zrobiłabym wszystko , gdybym naturalnie nie mogła zajść w ciążę .
gość
rok temu
dzieci jak dzieci ale takie fryzury wymodelowane????/ przeciec fajnie sie chłopcy obcinaja a Ci jak dziewczynki jakbym mojemu synowi taka fryzure zaproponowała to by mnie 12 latek wysmiał
Gość
rok temu
Majdan.M. ma racje.
...
Następna strona
bCySMcHH