Małgorzata Rozenek występuje w obronie karpi: "Kolacja wigilijna związana jest z konaniem!"

440
Podziel się

Celebrytka opublikowała na Instagramie przykre nagranie z duszącą się rybą. Ma rację?

Małgorzata Rozenek występuje w obronie karpi: "Kolacja wigilijna związana jest z konaniem!"

Temat kupowania żywych karpi i podawania ich później na wigilijnym stole co roku wraca na usta polskich celebrytów jak bumerang. Tym razem do publicznej dyskusji o względach etycznych zakupu ryb w supermarketach i zabijaniu ich na własną rękę zaangażowało się jeszcze więcej celebrytów niż zwykle: wśród gwiazd, które zabrały głos w sprawie domniemanego znęcania się nad zwierzętami znalazły się między innymi Kinga Rusin, Maja Ostaszewska, Magda Gessler i Ewa Wachowicz.

Kolejną sławą, która postanowiła wypowiedzieć się w kontrowersyjnej sprawie jest Małgorzata Rozenek. Żona Radka Majdana opublikowała na swoim koncie instagramowym przykre nagranie, na którym widać konająca rybę w wózku na zakupy.

Święta to czas miłości i radości - napisała Rozenek. Wielu z nas spędza je przy wigilijnym stole, jedząc karpia. Dziś dostałam od jednej z Was wstrząsający filmik, pokazujący umierające ryby, duszącej się w koszyku zakupowym. Zanim wybierzcie się na świąteczne zakupy, to zastanówcie się proszę, czy rzeczywiście Wasza kolacja wigilijna musi być związana z konaniem karpi. W dzisiejszych czasach, z racji na istniejące chłodnie, chęć zjedzenia smacznej ryby nie musi oznaczać wcześniejszego trzymania jej wiele godzin w basenie, bez dostępu do tlenu oraz głodzenia jej! Kupując żywe karpie dajecie przyzwolenie na cierpienia tych zwierząt.

Pod filmikiem pojawiło się wiele komentarzy, w których fani Małgosi przyznali jej rację, chwaląc 40-latkę za zabranie głosu w słusznej sprawie.

"Pani Małgosiu, ma Pani rację", "Przerażające. Jak można być tak nieczułym na cierpienie...", "Co za bezduszni ludzie", "Przeraża mnie ta znieczulica u ludzi, brak empatii, to straszne. Kiedy to się zmieni? - pisali.

KOMENTARZE
(440)
Gość
rok temu
Pozdrawiam pudelkowiczow ja swieta spędzę bez rodziców są to moje pierwsze takie swieta trzymajcie za mnie kciuki żebym dala radę. Oni niech spoczywają w pokoju
gość
rok temu
ma rację babka, nie znęcać się!
Anna z Legion...
rok temu
Zamiast karpia mama przyrządza na Wigilię zupełnie inne danie
Gość
rok temu
ale inne mięska na pozostałe kolacje w roku zjadać to już spoko?
gość
rok temu
Kobito! Stań lepiej w obronie botoksu i silikonu, wtedy będziesz wiarygodna.
Najnowsze komentarze (440)
Gość
rok temu
Sztuczny twór ma rację, ale jest mało wiarygodny
gość
rok temu
Matko i córko! to co ta Pani pojada. NIE ROZUMIEM. Pączuś ładnie wygląda i Pani Pinducha też. Może w następnym jakimś odcinku celebryckiego programu nam na to odpowie.Ponieważ jest Pani coraz więcej, to jak budyniu na deser. Robi mi się mdło.Rozumiem kasa to kasa,ale daj Kobieto odpocząć od Siebie i Twojego faceta ,który wspina się na Twoich plecach ,albo Ty na jego .Pozdrawiam.
gość
rok temu
Karpia się "głodzi", żeby oczyścić jego smak. To samo robi się z innymi rybami a także ślimakami, krabami, homarami itp. Inaczej mięso "śmierdzi mułem", ale tak na prawdę to jest taki detox oczyszczający a nie znęcanie się. Pani Rozenek sama pewnie takie oczyszczenie stosuje :) inna kwestia to kupowanie żywej ryby...
gość
rok temu
Kolejna pier@#dol$%nięta, oczywiście nie pochwalam znęcania się nad rybą, ale dlaczego nie protestują przeciwko rytualnym ubojom w Polsce ? Koszerny ubój, albo halal jest OK, czy t**a dzida o tym nie powie bo mogłaby się narazić pracodawcom.
gość
rok temu
czy nie lepiej zabić karpia już w sklepie, na przykład na zapleczu? Przez te biedne duszące się karpie, niedługo na Wigilię będziemy jedli groch z kapustą i to wszystko.
Gość
rok temu
Jakby nie miała co gara włożyć to by takich głupot nie pisała od wieków ludzie jedli karpie i inne ryby dzięki temu nie byli głodni dzis świat zwariował a ci pseudo gwiazdorzy żal patrzeć
Bob
rok temu
Ale jak ś****a kona dla ciebie na schabowe to wszystko w porządku.
OKO
rok temu
Hipokrytka, łososia na pewno je, inne mięska również. Tak ten świat już jest urządzony. Nie podoba mi się jak ludzie zaczynają przesadzać i porównywać zwierzęta do ludzi. Jeśli tak to trzeba z powrotem nam wleżć na drzewa, drogie małpki.
gość
rok temu
Nie kupuję karpi od kilkunastu lat , podczas kolacji wigilijnej jemy potrawy z ryby mrożonej . Nie wolno męczyć ryb .
gość
rok temu
akurat tut ją popieram, sprzedaż żywych karpi powinna być zakazana, kretyńska tradycja z PRLu, można kupić filety
gościówa
rok temu
bardzo dobrze, że zwraca uwagę na ten problem. acz zastanawia mnie bardzo czy to jej prawdziwe przemyślenia czy działania pod publiczkę - w programie Lady zachwycała się i opowiadała o tym jak jeść Foie gras, w którym przepyszne danie powstaje z męczonych kaczek, które są na siłę żywione i tuczone przez tuby wciskane im do dziobów. hmmm..
gość
rok temu
"chwaląc 40-latkę " :D
Bbb
rok temu
Karpie konały jak przeczytały kolejny inteligentny tekst pani Rozenek..
Gość
rok temu
Nie ma innego sposobu aby błyszczeć, to się do tradycji sra. Jutro zacznie pikiety po sklepikami zoologicznym.
...
Następna strona