Trwa ładowanie...
Przejdź na

Pamięć Kory uhonorowana muralem. Będzie zmieniać się wraz z porami roku

115
Podziel się:

Legendarna wokalistka została uwieczniona w miejskim projekcie Bruno Althamera. Robi wrażenie?

Pamięć Kory uhonorowana muralem. Będzie zmieniać się wraz z porami roku
bESQwTFh

Choć od śmierci Kory minęło już kilka miesięcy, do dziś jej przedwczesne odejście to dla wielu szok i niezrozumiała pustka. Artystka była ucieleśnieniem wolności, jak również ikoną kobiecej siły i niezależności, wytaczającą nieprzetarte dotąd szlaki w popkulturze. Co więcej, jeszcze za życia wokalistka dała początek niezwykle istotnej debacie publicznej, mającej na celu rozważenie podejścia polskiej służby zdrowia do leczenia choroby nowotworowej, dając przyszłym pacjentom szansę na wybór własnej ścieżki leczenia.

Nic więc dziwnego, że Wysokie Obcasy postanowiły uwiecznić Korę w swoim projekcie murali portretujących kobiety, które wpłynęły na losy Polski. Zaprojektowany przez Bruno Althamera wizerunek Kory zostanie odsłonięty już w styczniu w Warszawie przy ulicy Nowy Świat 18/20. Obraz wokalistki różnić się jednak będzie od innych naściennych malowideł, które coraz częściej zdobią budynki w całej Polsce. Mural będzie bowiem reagować na zmieniające się pory roku, a to dzięki skomponowaniu z otaczającą go przyrodą.

Poszedłem na miejsce, gdzie powstanie mural, jesienią. Kasztanowce, odkąd zachorowały, wcześnie zrzucają liście. To było jedyne gołe drzewo w okolicy. Rośnie tak blisko ściany, że musiało stać się częścią tej pracy. Dzięki niemu mural będzie reagował na pory roku, zmieniał się wraz z nimi, podlegał temu naturalnemu zegarowi, który bliski był również Korze - opowiedział artysta w rozmowie z Wysokimi Obcasami.

bESQwTFj

Wybierzecie się go zobaczyć?

bESQwTFp
bESQwTFK
KOMENTARZE
(115)
gość
3 lata temu
Teksty piosenek Kory to mistrzostwo....i żadne Dody, Górniaki, czy inne ślimaki jej nie dorównają...Tyle w temacie. Wybitna artystka była.
Gość
3 lata temu
No i to jest ultra grafitti a nie te bohomazy co widzę na murach....
Gość
3 lata temu
Czy wy też macie dość lukrowanych zdjęć celebrytek, apartamentów chionek na pół chaty, swiatelek i polerowanych podłóg? Kurcze święta to masa roboty a nie siedzenie w kapciach z herbata i podziwianie choinki.
bESQwTFL
Gość
3 lata temu
Tysiące twarzy setki miraży .spieszcie się kochać ludzi tak szybko odchodzą😪😪
Gość
3 lata temu
Pracuje w sklepach, co niedzielę tłumy ludzi i nie tylko ze święta. W niedzielę mnóstwo ludzi robi zakupy. Od 2019 tylko jedna ma być handlowa. Czemu władza układa ludziom życie wg własnego widzimisię???????
Najnowsze komentarze (115)
Gość
3 lata temu
Cudowny ten mural
Gość Iza
3 lata temu
Kora była wyjątkowa i ten mural jest wyjątkowy!!! Jest naprawdę piękny!!!! Kora zawsze będzie z nami bez względu na porę roku!!!
Iza
3 lata temu
Kora była nie zastąpiona!! Jedyna w swoim rodzaju!! Ten mural jest tego dowodem!! Kora napewno byłaby zachwycona!!! Nigdy o niej nie zapominajcie!!! Kochajcie ją! Bo ona was kochała!!
Gość Iza
3 lata temu
Kora była cudowną osobą o złotym sercu!! Jedyna w swoim rodzaju!! Ten mural jest naprawdę piękny!! Kora byłaby zachwycona!!! Na zawsze pozostanie w naszych sercach.Nigdy o niej niezapominajcie!!! Kochajcie ją bo ona was kochała swoich fanów!!!
Gość
3 lata temu
Rozumiem że była świetna ale ludzie przestancie wystarczy pamięć a nie wyprawiać takie rzeczy po co to komu przecież dużo artystów odeszło i nie robią takiego cyrku np Zbigniew Wodecki to naprawdę był geniusz i mistrz no i kultura osobista czego nie można powiedzieć o ,Korze bo u niej z kulturą było na no dobra ?
jkm
3 lata temu
ale piękny ten mural!! Kora zasłużyła na takie upamiętnienie.
gość
3 lata temu
Mąż miał duże rogi
gość
3 lata temu
SUPER!!!
bESQwTFD
gość
3 lata temu
"Co więcej, jeszcze za życia wokalistka dała początek niezwykle istotnej debacie publicznej, mającej na celu rozważenie podejścia polskiej służby zdrowia do leczenia choroby nowotworowej, dając przyszłym pacjentom szansę na wybór własnej ścieżki leczenia." Jakby sam raka nie miała to by c**j ja tam obchodziło!
gość
3 lata temu
co to za baba po co to upamietniac juz wszyscy zapomnielo
gość
3 lata temu
Dlaczego pod tym muralem nie ma jeszcze pielgrzymek radia jedynie słusznego i katoli? Przecież Ona nie chciała księdza przed śmiercią! Tak nie postępuje prawdziwy Polak!!! :)
gość
3 lata temu
trudno wciaż uwierzyć ,że Jej nie ma!!!
Mirror
3 lata temu
Super teksty ,super dykcja w jej wykonaniu słyszało się każde "sz" "cz" no i orginalny sceniczny wizerunek , to sprawia że Korze nie dorówna żadna z polskich wokalistek .Kora była jedna i tylko jedna.
WYROBY Z KORY
3 lata temu
TANIO. ZADZWOŃ TERAZ.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
bESQwTGw
bESQwTGx
bESQwTGy
bESQwTGz
bESQwTGA
bESQwTGf