Trwa ładowanie...
Przejdź na

Szyc komentuje "żarcik" Morawieckiego: "Proszę mnie nie mieszać do polityki w swoich błyskotliwych wystąpieniach"

274
Podziel się

Borys zdenerwował się, że premier wykorzystał jego nazwisko w przemówieniu dotyczącym Pracowniczych Planów Kapitałowych. Słusznie?

Szyc komentuje "żarcik" Morawieckiego: "Proszę mnie nie mieszać do polityki w swoich błyskotliwych wystąpieniach"
bCIdOlGt

Rządy Prawa i Sprawiedliwości od początku budzą ogromne kontrowersje, nie tylko w Polsce. Pomimo fali protestów w kraju i upomnień ze strony Unii Europejskiej, PiS konsekwentnie realizuje politykę "dobrej zmiany". Aktualnie głośnym tematem są Pracownicze Plany Kapitałowe. Rząd zapewnia, że to bezpieczny, dobrowolny sposób oszczędzania dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Główną zaletą ma być fakt, że oszczędzający mogą wystąpić z programu w każdym momencie, odzyskując zebrane środki.

We wtorek na Giełdzie Papierów Wartościowych odbyła się konferencja, na której Mateusz Morawiecki wygłosił przemówienie. Premier podkreślał, jak istotny jest program PPK. Zwrócił się też do osób, które porównują go do Otwartego Funduszu Emerytalnego.

PPK zbuduje siłę gospodarczą i zbuduje siłę społeczną, da lepsze perspektywy dla przyszłych emerytów. Jest to program kluczowy dla budowania długoterminowych oszczędności. Długoterminowe oszczędności są absolutnie fundamentalne dla rozwoju gospodarczego w dłuższym okresie - mówił Morawiecki.

bCIdOlGv

W pewnym momencie premier postanowił rozluźnić atmosferę "żarcikiem".

Niektórzy ekonomiści porównują Pracownicze Plany Kapitałowe do Otwartych Funduszy Emerytalnych, więc mam taki apel, żeby właśnie tego nie robić, bo to są bardzo różne programy. Porównywanie OFE do PPK to tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca. Paweł jest wyższy, dużo. No nie wiem, czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym "Bitwy Warszawskiej 1920" jakiś czas temu - zażartował.

Wspomniany Paweł Borys to prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, który jest zwolennikiem PPK. Na reakcję samego Szyca nie trzeba było długo czekać. Aktor odpowiedział premierowi na Twitterze.

Panie Premierze Morawiecki! Proszę mnie nie mieszać do polityki w swoich błyskotliwych wystąpieniach. Zwłaszcza w tak trywialny sposób. Wystarczy już nam recytacja fraszek. Pozdrawiam - napisał.

bCIdOlGB

W ten sposób Szyc wypomniał Morawieckiemu sytuację, gdy w 2017 roku jako wicepremier chciał przytoczyć fraszkę Jana Kochanowskiego "Na zdrowie" i... pomylił ją z inwokacją z "Pana Tadeusza".

Podoba Wam się odpowiedź Borysa?

bCIdOlGC
bCIdOlGW
KOMENTARZE
(274)
czarna
2 lata temu
Borys, szacun morawiecki to zenada
Gość
2 lata temu
Kiedy ten morawiecki zniknie jego facjata jest okropna
Gość
2 lata temu
Więcej nie wchodzę na Pudla, w komentarzach tu sam chlew jest i ściek!
bCIdOlGX
gość
2 lata temu
premier jak wszyscy z jego rasy to kłamliwy mosiek
gość
2 lata temu
premier to kłamliwy ż*d po którym tylko potop
Najnowsze komentarze (274)
Tadeusz
rok temu
Szyc nie ma za grosz dystansu, widac tu podzial. Szkoda, a co do PPK to bardzo dobry projekt i basta.
hasz
rok temu
Szyc, aktorzyno, daj sobie na wstrzymanie, bo nikt cię do polityki na dobrą sprawę nie miesza. Ogarniam, że twój czas jako aktora się już skończył, ale nie wariuj.
trully
rok temu
Premier i PIS to kozaki, bo realizują projekty, które wznoszą Polskę na wyższy poziom i dbają o ludzi. Ale zawsze musi pojawić się i****a pokroju Szyca który w głupkowaty sposób wtrąci swoje trzy grosze. Omijąc go szerokim łukiem.
pajacszyc
rok temu
Szyc na siłę próbuje się pokazać. Nikt go nie pcha do polityki. To on sam się pcha przez swoje wieśniackie komentarze.
Patrycja
rok temu
Szyc chyba pcha się do polityki, ale nigdy w niej nic nie osiągnie !!!! Jak można atakować Premiera gdy mówi o tak istotnych dla ludzi projektach. Ignorant pełną gębą.
Gutek
rok temu
Ten atencjusz zrobi wszystko byle zaistnieć !!!! Na szczęście Premier ma dobry plan i gderanie tej aktorzyny nie przeszkodzi w realizacji
paweł
rok temu
Szyc dorobił się na marnym aktorstwie i emeryturą się nie przejmuje. Na szczęście tacy pajace jak on nie decydują o niczym.
prawda
rok temu
Nie skomentuję tej błazenady Szyca !!! Wychodzi chamstwo z worka i tyle w temacie.
bCIdOlGP
góral
rok temu
Szyc powinien się cieszyć, że premier o nim wspomina, ale ten woli polowa na rozgłos głupimi zagraniami.
koronowski
rok temu
Szyc burak nie skumał żartu i wczuł się w rolę z wojny polsko ruskiej hahahah
szyctopajac
rok temu
Marny aktorzyna nie zrozumiał prostego żartu i ujada. Żenada !!!
niegość
rok temu
Tylko w Polsce można się oburzać, że premier wymienia Twoje nazwisko.... Wstyd Panie Szyc!
Gość
2 lata temu
Borys Szyc zrobił z siebie większego błazna niż s. Filmach, nie mając dystansu do siebie, brawo
szpic
2 lata temu
Pan Szyc to słaby aktor i jeszcze gorszy polityk. Plan Morawieckiego jest bardzo dobry ale teraz dzieki panu szycowi nikt nei zwroci na to uwagi.
...
Następna strona
bCIdOlHr