Cezary Pazura wyjaśnia, jak ciężko jest być ojcem: "Wujek Czarek coś wie na ten temat"

121
Podziel się

Przy okazji omawiania filmu "Tato" Cezaremu ulało się trochę prywatnej goryczy. Ma rację?

Cezary Pazura wyjaśnia, jak ciężko jest być ojcem: "Wujek Czarek coś wie na ten temat"

Cezary Pazura w 1995 roku zagrał w filmie Tato. Rok wcześniej zakończył burzliwy związek z pierwszą żoną, Żanetą Pazurą. Żaneta zniknęła z życia Czarka, pozostawiając mu pod opieką córkę Nastkę. Ten zbieg wydarzeń zainspirował ostatnio Cezarego do poświęcenia odcinka swojego vloga sprawom ojcostwa.

Omawiając w swoim vlogu ciekawostki z filmu, Cezary nie umiał powstrzymać się przed gorzkimi refleksjami i radami, które brzmią trochę autobiograficznie.

Popatrzyłem na siebie i od razu przeszedłem na stronę bohatera - myślę - matka jest beznadziejna - mówił wyraźnie poruszony sceną, gdzie bohater odkrywa ślady przemocy na plecach córeczki. Ten film pokazuje, że świat w relacjach dziecko-dorośli jest po stronie kobiet. Kobiety mają większe prawa do dzieci niż mężczyźni. A przecież oboje są rodzicami - zauważył Czarek z goryczą w spojrzeniu.

Jeśli macie takie problemy w życiu, pamiętajcie panowie - słuchajcie mecenasa! Bo w sądzie liczą się fakty, a nie dobre intencje - stwierdził tonem radcy prawnego i płynnie przeszedł do oskarżycielsko-kpiącego tonu wymierzonego w matki.

Matka w sądzie może powiedzieć, że też miała dobre intencje, a dziecko się tylko przewróciło i obiło plecki. Liczą się fakty - tłumaczył wyraźnie wzburzony.

Gorycz ulała mu się również przy scenie, w której sąd oddala dowód ojca w postaci recept na leki psychotropowe matki.

Jak można odrzucić dowód, bo jest pognieciony, jeśli dowód jest dowodem? No ale to jest pani sędzia, a nie pan. Ależ to będzie seksistowski odcinek, aż się sam boję - stwierdził nerwowo, pocierając kark, by uspokoić głęboko tłumione nerwy.

Cezary udzielał również "żartobliwych" porad jak grozić, by groźby nie okazały się dowodem w sądzie.

Zobaczysz, zakocham cię na śmierć - i ktoś nie może już powiedzieć, że mu groziłeś - wykpił się. To uwielbiam w tym filmie, bo on pokazuje to, co naprawdę jest. W momencie, kiedy wyrok zapada, dziecko zostaje z babcią, a matka idzie do psychiatryka. Powodem, dla którego dziecko zostaje z babcią, jest, że obecność dziecka przy matce pomoże matce szybciej się rehabilitować. Wyobrażacie sobie? - pytał z niedowierzaniem, zatracając trochę granicę pomiędzy rzeczywistością a filmem.

Ten film jest o niemożności faceta. Jeśli nie dojdzie do czegoś irracjonalnego, ten facet nie jest w stanie wygrać z wymiarem sprawiedliwości, który jest całkowicie po stronie matki - zauważał tonem, w którym trudno wyczuć, czy jeszcze mówił o filmie, czy już diagnozował rzeczywistość.

Uwielbiam tekst Bogusia, który pytany przez córkę o sąd ostateczny, odpowiada, że sędzia się tam nie myli, bo jest mężczyzną. Ten tekst nie przeszedłby dzisiaj. Wszystkie feministki wykupiłyby bilety do kina, żeby się czegoś nauczyć - podsumował z przekąsem, nie siląc się już na obiektywizm.

Zakończył zapowiedzią następnego odcinka "analizy filmu" ze swoim ulubionym fragmentem, gdzie mężczyzna zostaje sam z dzieckiem.

A wujek Czarek coś wie na ten temat - rzucił aluzję na koniec.

Według raportu Kancelarii Sejmu z 15 lutego 2016 roku autorstwa Jagody Tracz-Dal, w roku 2014 ojcowie otrzymali wyłączną opiekę nad dzieckiem w 4,5 procenta przypadków. Dla porównania matkom powierzano dzieci w blisko 61 procentach. Oboje rodziców sprawowało opiekę naprzemienną w 33,1 procentach przypadków.

KOMENTARZE
(121)
gość
rok temu
Tato to najsmutniejszy film o rodzinie. Ogladalam go jak bylam sraluchem i moi rodzice sie rozwodzili.
Samanta
rok temu
niech mu Ann doradzi...i sprzeda plakat
Gość
rok temu
To sobie pomysl o ojcu pracującym w biedronce
Gość
rok temu
No tak, on tak mówi bo jego pierwsza zona pila i cpala.
Gość
rok temu
Boże tłuku.. jego pierwsza żona ćpała i zostawiła go z maleńkim dzieckiem. Kto tu się wypowiada bez wiedzy..
Najnowsze komentarze (121)
Gość
rok temu
Nikomu nic nie ukradł jak zarobił to ma i nie zazdrośćcie !! I ma racje nie chodzi mu o to ze ciężko mu dzieci wychować czytajcie ze zrozumieniem !! Chodzi o dzieci które zostają z matka po rozwodzie bo sąd tak zarządzi a często to złe decyzje No niekiedy jest tak ze z ojcem miałoby naprawdę lepiej !! Jestem kobieta i tak uważam ze ojciec nie jest gorszy i tak samo kocha dzieci jak matka !!
Gość
rok temu
Bardzo dobre podsumowanie, zwłaszcza z tym sraniem.
Czaruś
rok temu
Gdzie tu się spieszyć
Gość
rok temu
Chyba się rozwiode. Mój mąż tylko z kolegami siedzi. Nie zwraca uwagi na mnie i syna. Nie chce dłużej takiego zycia
Anka
rok temu
Toto... Oglądałam w kwietnii 1997, po rozprawie sądowej na której ograniczono mojej matce praw rodzicielskie, za znęcanie się psychiczne i maltretowanie. Dzisiaj za to co robiła, siedziałaby w więzieniu.
Gość
rok temu
A ja znam przypadek kiedy to niesłusznie sąd przyznał opiekę ojcu który podrzucił swojej żonie psychotropy i zadzwonił po policję żeby znaleźli ją nieprzytomną obok małego dziecka i butelki wódki. Chciał się zemścić za to ze chciała rozwodu. On - a właściwie jego mama wychowuje dziecko bo on ma to gdzieś i korzysta z życia. Tacy Ci ojcowie pokrzywdzeni
gość
rok temu
Ale REKLAMA kanału !!!!
Gość
rok temu
Ma rację.
Gość
rok temu
Boś ty Czaruś dziadek juz a nie tatuś
gość
rok temu
co to za ton "radcy prawnego"? Radca prawny to konkretny zawód i nie jest to DOradca. Obecnie uprawnienia równe z adwokatem - może być obrońcą w sprawach karnych, cywilnych, rodzinnych... To nie jest potoczne określenie kogoś, kto doradza w sprawach prawnych. Doradza też, ale nie tylko, tak jak adwokat...
Gość
rok temu
P******y ma sławę kasę i jeszcze będzie p*******ł śmieci !!
gość
rok temu
super facet,odczepic sie od niego.
Gość
rok temu
Prawdę mówiąc to matki są stworzone do opieki nad dzieckiem i rzeczywiście najczęściej właśnie ich dobro jest dla nich najważniejsze natomiast mężczyzna bardzo często i tak nie wychowuje sam dziecka tylko najczęściej jest z inną kobieta która nie rzadko jest zazdrosna o relacje ojca z dzieckiem a już na pewno nie zastąpi matki biologicznej
A.
rok temu
A w ilu wypadkach ojciec starał się o wyłączną opiekę? Może od tego należy liczyć procent tych, którzy ją otrzymali. Nie znam żadnego.
Gość
rok temu
Twarz Czarka przypomina powoli twarz zlosliwego trolla. Ponoc z wiekiem wylazi czlowiekowi jego charakter na twarzy.
gość
rok temu
najlepiej mu wychodzi robienie dzieci,
Gość
rok temu
Ale dobrze i fajnie gada, faceci w takiej sytuacji są z dyskryminowani.
gość
rok temu
Niech stary nie bawi się w ojca tylko dziadka
Gość
rok temu
Dobre podsumowanie ;) ja dodam jeszcze, ze nie znam zadnego tatusia ktoryby wstawal do dziecka z goraczka w nocy. W ogole jka dziecko rodzi sie chore to wiekszosc ojcow daje noge.
OLKA
rok temu
No... , a teraz ma za żonę ma pustaka. On tego nie widzi!!!!! Stary, a głupi🤢
Gość
rok temu
Leszczu Ale Cię wali na mózg
Gość
rok temu
Pazura, nikt cię nie lubi, tej twojej durnej zonki też, nie wysilaj się
Gość
rok temu
100% racji.
Gość
rok temu
Jestem kobietą po rozwodzie i uważam że to jest 100% racji
...
Następna strona