Czwartek 10.01.2019 23:00

Ogórek miażdży Ostaszewską: "Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik"

Magdalena Ogórek Maja Ostaszewska

Ogórek miażdży Ostaszewską: "Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik"

Od kilku dni w Polsce trwa protest przeciwko masowemu odstrzałowi dzików, który zaplanował Główny Lekarz Weterynarii. Ma to związek z rzekomym rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń, a przynajmniej to oficjalna wersja podana przez Ministerstwo Środowisko. O cofnięcie decyzji apelowali początkowo naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, a do nich przyłączyli się celebryci. Ci sami, którzy zwykle protestują przy jakichkolwiek decyzjach rządu.

Zobacz: Celebryci walczą przeciw masowemu odstrzałowi dzików: "Nie dopuśćmy do RZEZI!"

Wśród protestujących znalazła się naczelna uczestniczka marszów i manifestacji, Maja Ostaszewska, która w ostatnim czasie pojawia się w mediach nie ze względu na zawodowe osiągnięcia, a głównie w kontekście działalności o zabarwieniu politycznym.

Jeszcze kilka miesięcy temu Maja walczyła o legalną aborcję podczas Czarnego Marszu, argumentując swoje stanowisko tym, że zarodek w łonie matki to tylko "zlepek komórek". W środę Ostaszewska stanęła w obronie dzików, tłumacząc poparcie dla protestu tym, że podczas masowego odstrzału zginą ciężarne lochy, które urodzą małe dziki i zapewnią utrzymanie populacji dzików.

Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików!!! Do końca lutego odstrzelonych ma być 210 000 z 229 000 żyjących w naszym kraju. W tym młode, ciężarne lochy oraz osobniki żyjące w Parkach Narodowych - napisała na Facebooku.

Zabranie przez nią głosu wywołało do tablicy byłą kandydatkę na urząd prezydenta, Magdalenę Ogórek, która postanowiła wytknąć aktorce hipokryzję. Na swoim profilu na Twitterze zwróciła uwagę Ostaszewskiej:

Nie oceniam sprawy zabijania dzików (nie znam się na ASF), ale wytłumaczcie mi proszę, jakim cudem locha nosi w sobie małego dzika, o którego życia należy walczyć, a kobieta w ciąży nosi "zlepek komórek"? Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik - pisze uszczypliwie Magda.

Myślicie, że Ostaszewska odpowie na jej zaczepkę?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1470)

Odpowiedz
15 21
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:19
Tepa dzida z tej Madzi, gdyby nie powalajaca uroda to mialaby naprawde ciezko w zyciu.
Odpowiedz
16 5
zgłoś
gość 10.01.2019 23:19
gość: Jaki sens ma wybijanie dzików skoro nadal jest sprowadzane mięso z Ukrainy ? Tam jest ognisko choroby nie u nas
ktoś będzie miliarderem ! 220 tys zwierząt to około 150 tys ton mięsa !!! taką ilość zutylizować ??? tylko spalarnie zakładać…..
Odpowiedz
9 14
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:20
Gość: Tepa dzida z tej Madzi, gdyby nie powalajaca uroda to mialaby naprawde ciezko w zyciu.
Przepraszam jaka? Powalająca??? No tak Zez Maji mnie powala od lat
Odpowiedz
20 9
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:20
Gość:
Justyna: Problem w tym, że dzik wychowuje młode na tym, co jest w lesie i obszarach zielonych. Kobieta, której nie stać na dziecko w żaden sposób nie jest w stanie sobie poradzić. Jeśli oleje ją ojciec dziecka i jej rodzina, to państwo nijak jej nie pomoże. Dlaczego ludzie walczą o dzieci do porodu a po porodzie mają gdzieś ich los i to jakie będą mieć życie? Dlaczego nikt nie dba o losy matek? Nikt nie martwi się co da dziecku jeść, w co je ubierze, za co opłaci leki w razie choroby? Chcą, żeby kobiety rodziły na siłę, a potem zostawiają je same sobie z problemem utrzymania siebie i dziecka.
Niech kobiety myslą glową a nie ciooopą! Mamy XXI wiek i mozna skutecznie stronic od niechcianej ciązy! Jestem kobietą, mam 30 lat, jestem zdrowa, regularnie wspolzyje i nie muszę stawac przed decyzją aborcji czy tez nie...mozna? Mozna! Ciemnogrod to wszyscy Ci, co gadają o wpadkach....
A może jesteś bezpłodna
Odpowiedz
14 8
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:20
Gość:
Gość: Jezu, Ostaszewskiej chodziło o to żeby kobiety mogły same decydować o sobie i swoim ciele, a dzik sam zadecydować nie może czy chce być odstrzelony czy nie
O swoim ciele? Dziecko nie jest naszym ciałem, to osobny organizm a my jesteśmy tylko "inkubatorem"....
Dzik jak najbardziej może, tylko człowiek mu nie pozwala i decyduje za niego. Dzik wybrałby życie i urodzenie potomka. Bo to jest zwierzę i taki ma instynkt. Tylko człowiek zabija z pobudek innych niż przetrwanie
Ładowanie komentarzy…