Czwartek 10.01.2019

Ogórek miażdży Ostaszewską: "Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik"

Magdalena Ogórek Maja Ostaszewska

Ogórek miażdży Ostaszewską: "Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik"

Od kilku dni w Polsce trwa protest przeciwko masowemu odstrzałowi dzików, który zaplanował Główny Lekarz Weterynarii. Ma to związek z rzekomym rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń, a przynajmniej to oficjalna wersja podana przez Ministerstwo Środowisko. O cofnięcie decyzji apelowali początkowo naukowcy z Polskiej Akademii Nauk, a do nich przyłączyli się celebryci. Ci sami, którzy zwykle protestują przy jakichkolwiek decyzjach rządu.

Zobacz: Celebryci walczą przeciw masowemu odstrzałowi dzików: "Nie dopuśćmy do RZEZI!"

Wśród protestujących znalazła się naczelna uczestniczka marszów i manifestacji, Maja Ostaszewska, która w ostatnim czasie pojawia się w mediach nie ze względu na zawodowe osiągnięcia, a głównie w kontekście działalności o zabarwieniu politycznym.

Jeszcze kilka miesięcy temu Maja walczyła o legalną aborcję podczas Czarnego Marszu, argumentując swoje stanowisko tym, że zarodek w łonie matki to tylko "zlepek komórek". W środę Ostaszewska stanęła w obronie dzików, tłumacząc poparcie dla protestu tym, że podczas masowego odstrzału zginą ciężarne lochy, które urodzą małe dziki i zapewnią utrzymanie populacji dzików.

Minister Środowiska jednym podpisem skazuje na zagładę niemalże całą populację dzików!!! Do końca lutego odstrzelonych ma być 210 000 z 229 000 żyjących w naszym kraju. W tym młode, ciężarne lochy oraz osobniki żyjące w Parkach Narodowych - napisała na Facebooku.

Zabranie przez nią głosu wywołało do tablicy byłą kandydatkę na urząd prezydenta, Magdalenę Ogórek, która postanowiła wytknąć aktorce hipokryzję. Na swoim profilu na Twitterze zwróciła uwagę Ostaszewskiej:

Nie oceniam sprawy zabijania dzików (nie znam się na ASF), ale wytłumaczcie mi proszę, jakim cudem locha nosi w sobie małego dzika, o którego życia należy walczyć, a kobieta w ciąży nosi "zlepek komórek"? Płód to nie człowiek, a dzik to od początku dzik - pisze uszczypliwie Magda.

Myślicie, że Ostaszewska odpowie na jej zaczepkę?

Pudelek.pl na Facebooku:

Komentarze (1459)

Odpowiedz
9 18
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:18
Patrzac na przeleciana przez pulk Ogorek robi mi sie niedobrze.Fuj!
Odpowiedz
24 24
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:18
Alez ta Ogorek jest glupia.
Odpowiedz
15 20
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:19
Tepa dzida z tej Madzi, gdyby nie powalajaca uroda to mialaby naprawde ciezko w zyciu.
Odpowiedz
16 5
zgłoś
gość 10.01.2019 23:19
gość: Jaki sens ma wybijanie dzików skoro nadal jest sprowadzane mięso z Ukrainy ? Tam jest ognisko choroby nie u nas
ktoś będzie miliarderem ! 220 tys zwierząt to około 150 tys ton mięsa !!! taką ilość zutylizować ??? tylko spalarnie zakładać…..
Odpowiedz
8 14
zgłoś
Gość 10.01.2019 23:20
Gość: Tepa dzida z tej Madzi, gdyby nie powalajaca uroda to mialaby naprawde ciezko w zyciu.
Przepraszam jaka? Powalająca??? No tak Zez Maji mnie powala od lat
Ładowanie komentarzy…