Piątek 11.01.2019 11:15

Sprawa morderstwa sześcioletniej miss zostanie wyjaśniona? Pedofil przyznał się do zabójstwa JonBenet Ramsey po 23 LATACH!

JonBenet Ramsey

Sprawa morderstwa sześcioletniej miss zostanie wyjaśniona? Pedofil przyznał się do zabójstwa JonBenet Ramsey po 23 LATACH!

Nierozwiązane sprawy kryminalne fascynują wiele osób, z czego doskonale zdaje sobie sprawę platforma streamingowa Netflix, mocno eksploatująca w ostatnich latach gatunek "true crime". Na początku 2017 roku głośno było o filmie dokumentalnym Casting JonBenet, który opowiadał historię zabójstwa sześcioletniej uczestniczki konkursów miss dla dziewczynek.

Niezwykle zagadakowa sprawa do dziś nie jest wyjaśniona. W święta Bożego Narodzenia w 1996 roku roztrzęsiona matka JonBenet zgłosiła zaginięcie córki - znalazła na schodach list od "porywacza", w którym żądał on wpłacenia okupu. Kilka godzin później ojciec dziecka znalazł ciało dziewczynki w piwnicy. Początkowo o napisanie notki podejrzewano matkę JonBenet, Patsy, która miała w ten sposób upozorować porwanie i zatuszować morderstwo dokonane przez członka jej rodziny.

Tu teorii było kilka. Według pierwszej, zabójstwa miała dopuścić się matka, która ponoć zmuszała córkę do udziału w konkursach piękności wbrew jej woli. Rzekomo chciała sobie w ten sposób zrekompensować swoje niespełnione ambicje byłej miss i aspirującej aktorki. Podejrzenie padło również na starszego brata dziewczynki, ośmioletniego wówczas Burke'a, który miał się zdenerwować za to, że zjadła jego ulubioną przekąskę, i uderzyć ją w głowę latarką. Teorie o tym, że morderstwa dokonał któryś z domowników wspierał fakt, że nie znaleziono, przy użyciu dostępnych wówczas metod, prawie żadnych śladów włamania. 

Po latach nowe analizy wskazały na to, że mogło jednak do niego dojść - na ubraniu dziewczynki znaleziono DNA obcego meżczyzny. Podejrzenie już wcześniej padło na mieszkającego w okolicy pedofila Gary'ego Olivę, który aktualnie odsiaduje wyrok za posiadanie dziecięcej pornografii. Gdy został aresztowany w 2016 roku, w kompromitujących go materiałach znaleziono również fotografie JonBenet, w tym zdjęcia z autopsji.

Portal DailyMail dotarł do listów, które Oliva wysłał z więzienia do swojego kolegi z czasów licealnych, dziennikarza Michaela Vaila. Przyznał się w nich do zabójstwa. Twierdzi, że stało się to przez przypadek.

Nigdy nikogo nie kochałem tak, jak JonBenet. Jej głowa wyślizgnęła mi się z rąk i rozstrzaskała się na pół. Patrzyłem, jak umiera. To był wypadek, przysięgam.

Mężczyzna w innym liście przyznał, że dziewczynka "go odmieniła".

 Po jednym spojrzeniu na jej buzię wiedziałam, że zrobiłem źle krzywdząc inne dzieci - twierdził.

Departament Policji w mieście Boulder w stanie Kolorado zapewnia, że bada zaangażowanie 54-latka w sprawę już od dłuższego czasu. Śledczy nie chcą jednak zdradzać szczegółów dochodzenia. Oliva zasugerował, że w przeszłości dopuścił się innych zabójstw, jednak służby nie potwierdzają, że faktycznie do nich doszło.

 

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (204)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 181-204 z 204
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 12.01.2019 02:49
Uciac rece i nogi i niech zdycha
Odpowiedz
1 1
zgłoś
Gość 12.01.2019 07:08
gość: Te wybory miss to raj dla pedofilów. Seksualizacja dzieci
Gdyby dziecko było nie chciało występować to by powiedziało
Odpowiedz
0 0
zgłoś
Gość 12.01.2019 07:16
Wygląda jak karlica. :-/
Odpowiedz
0 0
zgłoś
wlad 12.01.2019 09:30
obrzydliwe.... dla kogo to świnstwo???
Odpowiedz
2 0
zgłoś
Gość 12.01.2019 10:05
Każdy kto interesuje się tą zbrodnią wie, że to przyznanie się jest kłamstwem pedofila, który miał obsesję na ponkcie jonbenet. Też mieliście gdzie o tym napisać...
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 181-204 z 204