Wtorek 15.01.2019 21:15

Operator numeru 112 odebrał telefon z groźbami! "Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia"

Paweł Adamowicz nie żyje Paweł Adamowicz nożownik z Gdańska

Operator numeru 112 odebrał telefon z groźbami! "Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia"

Od niedzielnego wieczoru cała Polska żyje tragedią, jaka wydarzyła się na 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Tuż po odliczaniu do "światełka do nieba" na scenę wtargnął nożownik, który zadał kilka ciosów Pawłowi Adamowiczowi. Prezydent stracił przytomność i natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł kilkugodzinną operację. Niestety, obrażenia były zbyt rozległe i jego życia nie udało się uratować.

W żałobie pogrążeni są rodzina, współpracownicy, przyjaciele i znajomi prezydenta, a także gdańszczanie, którzy sześć razy wybierali go na urząd. Reszta Polaków także nie może wyjść z szoku. Trwają analizy tego, co się stało. Część komentatorów twierdzi, że winna jest atmosfera wrogości i nienawiści, regularnie podsycana przez większość stron sporu politycznego. Eksperci są zdania, że w takiej atmosferze u osób słabszych i zaburzonych psychicznie może dojść do eskalacji agresji, której efektem są tego typu desperackie działania.

Wiadomo, że napastnik był kryminalistą, który niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za napady z bronią w ręku. W trakcie odbywania kary zdiagnozowano u niego zaburzenia psychiczne. Mężczyzna przyjmował m.in. leki na schizofrenię.

Przypomnijmy: Paweł Adamowicz nie żyje. Jego zabójca miał schizofrenię i niedawno odstawił leki

Po ataku sprawca wyrwał jednemu z prowadzących mikrofon i krzyczał do zgromadzonego tłumu. Można było odnieść wrażenie, że jest dumny z tego, co zrobił. Co ciekawe, mimo że nożownik zamordował Adamowicza na oczach tłumu,... nie przyznaje się do winy. Znawcy kryminalistyki obawiają się, że mogą się pojawić naśladowcy szaleńca. We wtorek na Twitterze opublikowano niepokojące informacje o zatrzymaniu mężczyzny, który miał wejść z nożem do budynku Sądu Apelacyjnego.

Zobacz: Do Sądu Apelacyjnego w Gdańsku wtargnął mężczyzna przebrany za Rambo! Miał nóż

Teraz głośno jest o kolejnym incydencie. Jak podaje Express Ilustrowany, w poniedziałek około godziny 21 operator numeru alarmowego 112 odebrał telefon z groźbami.

Zginął Adamowicz, zginie Tusk, do widzenia. Dostanie kulką w łeb - powiedział anonimowy mężczyzna.

W sprawie śledztwo wszczęli już policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Policjanci z komendy miejskiej po odebranym zgłoszeniu zabezpieczyli nagranie z zarejestrowaną rozmową telefoniczną. W trakcie czynności funkcjonariusze przesłuchali pracownika Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o przyjęcie zawiadomienia oraz wniosku o ściganie od pokrzywdzonego. Nad sprawą pracują również kryminalni, którzy analizują zdobyte informacje, mając na celu jak najszybsze typowanie sprawcy oraz jego zatrzymanie. W związku ze zgłoszeniem policjanci z komendy miejskiej prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie kierowania gróźb karalnych - mówi asp. sztab. Mariusz Chrzanowski w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim.

Zdaniem ekspertów, nie wolno teraz bagatelizować żadnych niepokojących sygnałów.

Niestety, zjawisko naśladownictwa jest dobrze udowodnione. W tak dużym kraju jak Polska, istnieje ogromne niebezpieczeństwo wystąpienia naśladowców. Niektórym osobom nagłaśniane zdarzenia podsuwają gotowe pomysły na to, co mogliby zrobić - mówi dr Wiesław Baryła, psycholog społeczny Uniwersytetu SWPS.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (377)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 377
Odpowiedz
266 14
zgłoś
Gość 15.01.2019 21:17
Ludzie!!!!!! Nie zabijajmy się!!!!!!!
Odpowiedz
59 47
zgłoś
gość 15.01.2019 21:18
Pudel już jątrzy
Odpowiedz
99 43
zgłoś
Gość 15.01.2019 21:18
Nie zostawiaj nas Jerzy!! ¡
Odpowiedz
114 48
zgłoś
Gość 15.01.2019 21:18
Realia całej tej sprawy są zupełnie inne niż nam pokazują . My oglądamy teatr dla gojów.
Odpowiedz
50 2
zgłoś
Gość 15.01.2019 21:19
Masakra 😔
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 377