Paweł Adamowicz zostanie pochowany w sobotę. Rodzina apeluje o datki na WOŚP zamiast kwiatów

194
Podziel się

"Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża" - mówi Magdalena Adamowicz.

Paweł Adamowicz zostanie pochowany w sobotę. Rodzina apeluje o datki na WOŚP zamiast kwiatów

Śmierć prezydenta Gdańska z rąk nożownika wstrzasnęła Polską i przypomniała, że nawet najpiękniejsze momenty potrafią być zniszczone przez złych ludzi. Paweł Adamowicz przez lata wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy nie tylko jako urzędnik, ale też jako wolontariusz. Jego śmierć spowodowała, że część Polaków jeszcze mocniej zrozumiała, jak ważne jest przesłanie Orkiestry.

Do publicznej informacji podano, że pogrzeb Adamowicza odbędzie się w sobotę. Rodzina prosi, by mieszkańcy Gdańska na pożegnanie prezydenta zamiast kwiatów i zniczy przynosili datki na WOŚP.

Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze, by Jerzy Owsiak mimo tych tragicznych wydarzeń dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po drugie, byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska - ma do spełnienia 50 apolitycznych celów, jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców. Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża - mówi Magdalena Adamowicz.

Od czwartku w Europejskim Centrum Solidarności wystawiona będzie trumna z ciałem Pawła Adamowicza. Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę o godzinie 12 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz będzie tam pochowany.

KOMENTARZE
(194)
gość
rok temu
piekna postawa rodziny ! taka szkoda,taki cieply i dobry czlowiek odszedl..
Gość
rok temu
Zbyt młodo , zbyt szybko zbyt okrutnie .. odeszedl na ten drugi świat .. serce się kraje
Gość
rok temu
Mądry gest na szczytny cel.
Gość
rok temu
Pokój jego duszy
Gość
rok temu
żeby w takiej chwili wciąż moc myśleć o pomocy innym, niezwykła kobieta, życzę jej i jej rodzinie jak najwiecej siły
Najnowsze komentarze (194)
gość
12 miesięcy temu
uderzono w niepokornego, teraz mogą uderzyć w jego rodzinę, myślę że Kaczor dyktator i naftalina planują położyć łapska na majątku Adamowiczów/ chcą zając środki i skonfiskować, radzę wyjazd i transfer srodkow aby przeczekać dyktaturę, bankster uczy naftalinę jak kraś,, w białych rękawiczkach, kaczor dał 3 mln bratanicy za nic
gość
rok temu
Barłomiej Radziejewski mna przeprosić za słowa "Jeszcze t**p Adamowicza nie ostygł! skandal/ ma przeprosić rodzine/ pospieszalski k***l iV RP się podśmiewywałi go nie sprostowal/ zdymisjonować Andruszkiewicza tego gościa o złym spojrzeniu/ zdelegalizować, wszechpolakow ,onr, dume i nowoczesność i zlikwidowac w tyle wizji
gość
rok temu
przestępców na ołtarze, kler psuje moralność
gość
rok temu
Trzeba zmienić prawo, osądzic i ukarać z******j naszego majątku narodowego, skończy się mafia we władzach, skończą się egzekucje i mordy, a także mowa nienawiści, a ludzie będą mniej sfrustrowani, że ten we władzach kradnie bezkarnie a ja nie mogę. Ryba psuje się od głowy. Włdze zepsuły prawo i moralność w narodzie, trzeba przywrócić uczciwość a nie cwaniactwo, które jest teraz uznawane za cechę pozytywną.
Gość
rok temu
Właśnie taka moralność i dobroć serca ,a znów szyderstwo i sarkazm!
Sprawiedliwy
rok temu
Takiego idiotę i pscyholq powinno się wysłać na prace społeczne i zap*****l A nie trzymać go w ciepłym miejscu dawać posiłki łóżeczko . Co za kraj . Na organy takiego psychola !!!! Na tortury i zap*****l niech robi coś dla państwa i Charuje jak wół i tylko go utrzymywać przy życiu a nie paść za nasze pieniądze Został zamordowany tak ważny i niewinny człowiek
gość
rok temu
Pani Magdalena prosiła o datki nie tylko na WOŚP, ale też na hospicjum!
Gość
rok temu
widac co za glupota...z tym pochowkiem...zamiast na cmentarzu to na wawel go dac.... czemu innych prezydentow tam nie pochowaliście...szybko robic ekskumacje !!!!! . kto za to odpowiada zeb y facet ...adamowicz... ktory byl zamieszany w Amber Gold...działalnosc przestepcza.... nie rozliczyl sie z kilkunastu mieszkan???itd...zostaje pochowany w kosciele Mariackim....oj...będą sie owieczki odwracaly od kościoła...a co ten aktimelek ...Głodz??/tam robił...???to chore.... a czemu prezydenci miast nazywaja sie prezydent """ to niedlugo bedzie przywilej wszystkich chyba urzędasów co????? czemu nie ma nazwy Komisarz miasta xxxxx a Prezydent powinien byc 1 i to Prezydent Polski....szkoda ze Duda jest taki bardzi miekki....juz wiecej na niego nie zaglosujemy !!! czemy wyslal do AMERYKI PO ZONE I CORKI - PRYWATMY RZĄDOWY SAMOLOT....CO MY MAMY ZA TO PŁACIC....PRZECIEZ byly na wycieczceoplaconej i by wrocily !!!![/cytat]A prof Debskiemu odmawiali katolickiego pochowku!!!!
mela
rok temu
to sie owsiak na konec nachapie
gość
rok temu
Nie wierze w jego śmierć.
gość
rok temu
Szkoda człowieka, ale rodzina powinna swój koszt pochować swojego członka rodziny a nie na koszt państwa, córkę do kraju tez ściągali za nasze pieniądze. Trochę przesadzają z tą żałobą, jak zostanie zamordowana Barbara z 4 piętra przy Kościuszki nikt nad tym nie ubolewa i rodzina na swój koszt musi tą Barbarę pochować a wynagrodzenie członka rodziny miesięczne to najniższa krajowa,za którą muszą przeżyć przez cały miesiąc. Ludzie co z wami? to tylko człowiek, szkoda że tak się stało ale czyjejś matki, córki nikt by nie żałował i nie finansowałby wszystkiego i do tego nie porównujmy wynagrodzenia prezydenta miasta do najniższej krajowej jaka najczęściej występuje w naszym kraju, nawet średnia krajowa mado niej daleko....Otwórzcie oczy!!!!!!
gość
rok temu
Napisałam komentarz nie tak strasznie pochlebny o panu Adamowiczu i go nie pokazano¡!!!!!!!
gość
rok temu
Co takiego pan Adamowicz zrobił dla kraju i Polaków, że jest wynoszony na ołtarze i cały kraj po nim płacze jakby był bohaterem narodowym? Rozumiem że dla Gdańska coś robił bo był prezydentem i brał za to dużo kasy, ale dla narodu całego co?
Gość
rok temu
Ludzie skąd w was tyle jadu. Wstyd mi że moi rodacy są tacy podli nawet w obliczu takiej tragedii. WSTYDZCIE SIĘ.
...
Następna strona