Czwartek 17.01.2019 16:45

Edyta Górniak odmówiła Dodzie! "Używanie chwili tak tragicznej i kreowania siebie na bohatera jest wbrew mojej filozofii życiowej"

Doda Dorota Rabczewska Dorota Rabczewska-Stępień Edyta Górniak Agnieszka Chylińska Artyści przeciwko nienawiści

Edyta Górniak odmówiła Dodzie! "Używanie chwili tak tragicznej i kreowania siebie na bohatera jest wbrew mojej filozofii życiowej"

Tragiczne wydarzenia z 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku zmotywowały polskie gwiazdy do wspólnej akcji, której zadaniem ma być walka z nienawiścią w sieci. Pomysłodawczynią koncertu jest Dorota Rabczewska, która od wtorku nie ustaje w próbach zaangażowania jak największej liczby celebrytów do wspaniałomyślnej w założeniu inicjatywy. Wśród znanych nazwisk, które zdążyły wyrazić zgodę na udział w projekcie, znalazły się już Magda Gessler, Kasia Cerekwicka, Natalia Szroeder czy Grzegorz Hyży.

Zobacz: Gwiazdy jednoczą się po apelu Dody: Gessler, Cerekwicka, Szroeder, Hyży i inni... (ZDJĘCIA)

Wygląda na to, że nie wszyscy uważają pomysł Dody za godny podziwu: pierwszą piosenkarką, która odmówiła Rabczewskiej, jest Agnieszka Chylińska. W środę gdańszczanka ustosunkowała się do apelu w krótkim wpisie, w którym stwierdziła, że "zmienianie świata zaczyna się od siebie".

Post 42-latki spotkał się z mieszanymi reakcjami internautów, cześć otwarcie ją za to skrytykowało. Dorota postanowiła skomentować słowa Chylińskiej na Instagramie, apelując do fanów, aby "nie eskalowali tego, co ma mieć swój kres".

Proszę fanów, by nie hejtowali Agnieszki Chylińskiej za to, iż nie zagra z nami. Nie eskalujcie tego, co ma mieć swój kres. Akceptuje jej wybór i nie potępiam. Nie odbieram tego personalnie, w końcu to wspólny projekt wielu muzyków. Cieszę się z artystów, którzy będą tworzyć ten niezależny artystycznie koncert pokoju. Staram się nie tracić motywacji w jego realizacji. Jest już nas 100. Hura! - napisała Rabczewska.

Okazuje się, że Agnieszka nie jest jedyną gwiazdą, która nie zamierza wziąć udziału w wielkim koncercie #artyściprzeciwkonienawiści. W czwartek Edyta Górniak opublikowała na swoim profilu instagramowym zdjęcie z flagą Gdańska, pod którym odniosła się do prośby Dody, przy okazji między słowami oskarżając ją o "kreowanie się na bohatera dla nagłówków".

W odpowiedzi na Wasze zapytania o mój udział w koncercie Doroty - Używanie chwili tak tragicznej dla nagłówków i kreowania siebie na bohatera, zanim jeszcze nawet pochowano Pana Prezydenta Adamowicza, jest wbrew mojej filozofii życiowej i w moim odczuciu na cienkiej granicy przyzwoitości ludzkiej. Teraz wszyscy powinniśmy raczej w zadumie i wewnętrznej ciszy oddać się modlitwie o siłę i wsparcie dla dwojga osieroconych dzieci i ukochanej żony Świętej Pamięci Pana Prezydenta. Oczywiście każdy z nas ma prawo przeżywać ten szczególny czas inaczej... - stwierdziła Górniak.

Doda zachowała zimną krew i tym razem nie wdała się w internetową pyskówkę z odwieczną rywalką.

Każdy ma wolny wybór, szkoda tylko, że tyle w tym złości - napisała Doda. Koncert pokoju za parę tygodni, a już tyle niepotrzebnych emocji. Mimo wszystko, cała ekipa wysyła dobrą energię i zagramy dla wszystkich.

W rozmowie z Pudelkiem Rabczewska rozwinęła swoją wcześniejszą wypowiedź:

Po co tyle niepotrzebnych, złych emocji przez koncertem, który ma jednoczyć? Wyciągnęłam rękę do zgody. A jak zareagowała Edyta niech każdy oceni sam. Nie po to ja i ponad 100 artystów chcemy się przeciwstawić hejtowi i mówie nienawisci żebym teraz dała się sprowokować, jak bywało wiele lat temu.

Co myślicie o odpowiedzi Edyty?

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (1632)

« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1632
Odpowiedz
534 333
zgłoś
gość 17.01.2019 16:47
brawo Edyta!
Odpowiedz
487 289
zgłoś
gość 17.01.2019 16:47
Doda się promuje chwilą, ona wszystko wykorzysta dla sławy.
Odpowiedz
387 260
zgłoś
gość 17.01.2019 16:48
Brawo Pani Edyto!!
Odpowiedz
404 277
zgłoś
Gość 17.01.2019 16:49
Klasa Edytko. Jak zwykle klasa
Odpowiedz
439 246
zgłoś
gość 17.01.2019 16:49
Doda nie lansuj się
Ładowanie komentarzy…
« Najstarsze « Starsze Oglądasz 1-30 z 1632