Trwa ładowanie...
Przejdź na

MSWiA chce odebrać koncesję firmie, która ochraniała tragiczny finał WOŚP w Gdańsku! "Skala błędów jest porażająca"

354
Podziel się

W trakcie kontroli w agencji ochroniarskiej "Tajfun" wykazano liczne naruszenia i nieprawidłowości.

MSWiA chce odebrać koncesję firmie, która ochraniała tragiczny finał WOŚP w Gdańsku! "Skala błędów jest porażająca"
bCHaPtSJ

Tragiczne wydarzenia z 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku wstrząsnęły całą Polską. W trakcie "światełka do nieba" szaleniec wtargnął na scenę i zadał kilka ciosów nożem Pawłowi Adamowiczowi. Pomimo błyskawicznej interwencji ratowników i kilkugodzinnej operacji, prezydent nie przeżył.

Tuż po ataku Stefan W. wyrwał jednemu z prowadzących mikrofon i krzyczał ze sceny, że niesłusznie siedział w więzieniu i był "torturowany przez Platformę Obywatelską". Dopiero po chwili służby porządkowe obezwładniły agresora.

Od tamtego dnia trwa dyskusja na temat przyczyn tragedii. Wśród nich podaje się m.in. rzekomą chorobę psychiczną Stefana W. oraz panującą od dłuższego czasu w kraju atmosferę wrogości, co - według ekspertów - mogło wpłynąć na desperacji krok szaleńca. Kwestią czasu było, kiedy jako jeden z powodów zacznie się wymieniać także nieskuteczne działanie ochrony.

bCHaPtSL

Wiadomo, że za bezpieczeństwo na finale WOŚP odpowiadała firma ochroniarska Tajfun. Trudno jednak zrozumieć, dlaczego nikt nie zareagował na wtargnięcie na scenę obcego mężczyzny, uzbrojonego w 15-centymetrowy nóż. Dziwi też opieszałość ochroniarzy, którzy zamiast niezwłocznie po ataku unieruchomić napastnika, przez kilka chwil przyglądali się, jak wygłasza przez mikrofon swoje "przemówienie".

Co więcej, okazało się, że szef ochrony wprowadził śledczych w błąd, twierdząc, że W. posługiwał się plakietką, która miałaby wskazywać na to, że jest dziennikarzem.

MSWiA wszczęło procedurę odebrania koncesji firmie ochroniarskiej Tajfun. Decyzję w tej sprawie podjął Joachim Brudziński. W wywiadzie dla Radia Maryja szef resortu stwierdził, że "skala niefrasobliwości, nieodpowiedzialności, błędów i patologii jest porażająca".

bCHaPtSR

W agencji ochrony Tajfun przeprowadzono w ubiegłym tygodniu kontrolę, która wykazała, że w firmie dochodziło do rażących naruszeń. Dopuszczano do pracy osoby bez kwalifikacji i nie wymagano zaświadczenia o niekaralności. Ponadto kontrola wykazała braki w dokumentacji, a pracownicy nie posiadali stosownych legitymacji.

W agencji miały miejsce sytuacje zatrudniania w charakterze pracownika ochrony osoby, które w dacie podpisania umowy nie miały ukończonego 18. roku życia. Kontrolerzy stwierdzili też dopuszczanie do wykorzystywania przez pracowników ochrony prywatnych urządzeń - środków przymusu bezpośredniego - informuje ministerstwo.

Raport z kontroli zostanie przekazany prokuraturze, która ustali, czy impreza została prawidłowo zabezpieczona.

bCHaPtSS
bCHaPtST
bCHaPtTm
KOMENTARZE
(354)
gość
rok temu
no tak, ktoś musi beknąć
Gość
rok temu
Tacy ochroniarze jak w hipermarketach hehe agenci FBI i KGB w jednym
Gość
rok temu
I prawidłowo!💪
bCHaPtTn
gość
rok temu
Wszędzie tak jest , w sądach , prokuraturach , urzędach....poprzyjmowani znajomkowie i żadne prawo się nie liczy ...posłowie piszą ustawy też pod siebie bez ładu i składu...marnotrawione gigantyczne pieniądze i żadnej odpowiedzialności....niech sobie "nieswoi " zdychają w cierpieniach.....
Gość
rok temu
A organizator niewinny, tak?
Najnowsze komentarze (354)
gość
rok temu
Właśnie a gdzie była policja pisowska ! chyba gola strzelali albo wodę pili na służbie
Gość
rok temu
Perfekcyjnie napisany artykuł: "rzekoma" choroba, "eksperci" twierdzą że nienawiść w kraju przyczyną... Jesteście tak polityczni jak żadko który plotkarski portal. Czytam Was od jakiś 10 lat, ale to co robicie teraz przechodzi już granicę dobrego smaku. Ledwie kilka dni temu daliście artykuł o matce zabójcy w którym mówi że miał schizofrenię. Dziś ta choroba już jest rzekoma, a winni są politycy. Nie interesuję się polityką w ogóle, ale powiem tylko tyle: jesteście na pierwszej linii w korowodzie ludzi dziejących nienawiść
gość
rok temu
Ten rząd wypuścił na wolność terrorystę zamiast go leczyć !!!
Gość
rok temu
Zgadzam się, wszystko okej ale żeby Szef MSWiA chodził do radia maryja to już przegięcie.
takaprawda121...
rok temu
Wina tego co dźgał i tego co podpisał ze to nie impreza masowa... chwila...
gość
rok temu
Tzw. Ratownicy dobijali go naciskając na klatkę piersiową i wypompowując z niego krew przez uszkodzoną aortę brzuszną. Jedyną szansą na uratowanie go, było natychmiastowe położenie go na stole operacyjnym z pełnym wyposażeniem, jak do transplantacjnserca. Wtedy by przeżył. Dotarł OP już bez krwi.
Gość
rok temu
Powinni się w ogóle zabrać za te zlodziejskie firmy ochroniarskie.Placa marne pieniądze i biorą ludzi z łapanki bo kto przyjdzie im pracować za takie pieniądze? I co to za ochroniarze? Dziadki , emeryci,renciści co jak by tupnął to by uciekali gdzie pieprz rośnie...Osobom którzy zakładają takie firmy tylko kasa się musi zgadzać...
gość
rok temu
A organizator żadnej winy??? Skoro to nie byla masówka to kto odpowiada??? Może krasnoludki i skszaty...
bCHaPtTf
Gość
rok temu
A organizator??? Skoro to nie byla masówka...
Gość
rok temu
W tym wszystkim spanikowal I sklamal, niewiadomo jak my bysmy się zachowali na jego miejscu, bo strach ma wielkie oczy.
Gość
rok temu
I bardzo dobrze. Kto odpowiada za organizację??? Już wiecie dlaczego Owsiaka chciał zrezygnowac??? ODPOWIEDZIALNOŚĆ. WOŚP swoją drogą a organizacja i bezpieczeństwo swoją.
Gość
rok temu
I bardzo dobrze. Kto odpowiada za organizację??? Już wiecie dlaczego Owsiaka chciał zrezygnowac??? ODPOWIEDZIALNOŚĆ. WOŚP swoją drogą a organizacja i bezpieczeństwo swoją.
Gość
rok temu
Do dymisji
janusz
rok temu
i policji przy okazji że jej tam nie było jak kiedyś! i tym co wycofali policję, wojsko, strażaków z tej wielkiej akcji!
...
Następna strona
bCHaPtTH