Poniedziałek 21.01.2019 21:45

MSWiA chce odebrać koncesję firmie, która ochraniała tragiczny finał WOŚP w Gdańsku! "Skala błędów jest porażająca"

agencja ochrony Tajfun Paweł Adamowicz nie żyje Paweł Adamowicz Joachim Brudziński

MSWiA chce odebrać koncesję firmie, która ochraniała tragiczny finał WOŚP w Gdańsku! "Skala błędów jest porażająca"

Tragiczne wydarzenia z 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku wstrząsnęły całą Polską. W trakcie "światełka do nieba" szaleniec wtargnął na scenę i zadał kilka ciosów nożem Pawłowi Adamowiczowi. Pomimo błyskawicznej interwencji ratowników i kilkugodzinnej operacji, prezydent nie przeżył.

Tuż po ataku Stefan W. wyrwał jednemu z prowadzących mikrofon i krzyczał ze sceny, że niesłusznie siedział w więzieniu i był "torturowany przez Platformę Obywatelską". Dopiero po chwili służby porządkowe obezwładniły agresora.

Od tamtego dnia trwa dyskusja na temat przyczyn tragedii. Wśród nich podaje się m.in. rzekomą chorobę psychiczną Stefana W. oraz panującą od dłuższego czasu w kraju atmosferę wrogości, co - według ekspertów - mogło wpłynąć na desperacji krok szaleńca. Kwestią czasu było, kiedy jako jeden z powodów zacznie się wymieniać także nieskuteczne działanie ochrony.

Wiadomo, że za bezpieczeństwo na finale WOŚP odpowiadała firma ochroniarska Tajfun. Trudno jednak zrozumieć, dlaczego nikt nie zareagował na wtargnięcie na scenę obcego mężczyzny, uzbrojonego w 15-centymetrowy nóż. Dziwi też opieszałość ochroniarzy, którzy zamiast niezwłocznie po ataku unieruchomić napastnika, przez kilka chwil przyglądali się, jak wygłasza przez mikrofon swoje "przemówienie".

Co więcej, okazało się, że szef ochrony wprowadził śledczych w błąd, twierdząc, że W. posługiwał się plakietką, która miałaby wskazywać na to, że jest dziennikarzem.

Zobacz: Szef ochrony finału WOŚP w Gdańsku zatrzymany! "Wprowadził policję w błąd, że Stefan W. posługiwał się plakietką media"

MSWiA wszczęło procedurę odebrania koncesji firmie ochroniarskiej Tajfun. Decyzję w tej sprawie podjął Joachim Brudziński. W wywiadzie dla Radia Maryja szef resortu stwierdził, że "skala niefrasobliwości, nieodpowiedzialności, błędów i patologii jest porażająca".

W agencji ochrony Tajfun przeprowadzono w ubiegłym tygodniu kontrolę, która wykazała, że w firmie dochodziło do rażących naruszeń. Dopuszczano do pracy osoby bez kwalifikacji i nie wymagano zaświadczenia o niekaralności. Ponadto kontrola wykazała braki w dokumentacji, a pracownicy nie posiadali stosownych legitymacji.

W agencji miały miejsce sytuacje zatrudniania w charakterze pracownika ochrony osoby, które w dacie podpisania umowy nie miały ukończonego 18. roku życia. Kontrolerzy stwierdzili też dopuszczanie do wykorzystywania przez pracowników ochrony prywatnych urządzeń - środków przymusu bezpośredniego - informuje ministerstwo.

Raport z kontroli zostanie przekazany prokuraturze, która ustali, czy impreza została prawidłowo zabezpieczona.

Pudelek.pl na Facebooku:
STOP HEJT!
Dzielenie się opinią jest cenne, ale nie rań innych. Więcej o akcji

Komentarze (480)

Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 451-480 z 480
Odpowiedz
5 0
zgłoś
Gość 22.01.2019 16:20
gość: A dlaczego Brudziński - minister z policyjną kartoteką - zabronił policji ochraniania WOŚp????????? Teraz szuka kozła ofiarnego, myśli, że ludzie tacy g***i i dadzą się nabrać na jego pozorowane działania
Zabronił policji? Haha to tak nie działa! Jak jest zgłoszona impreza masowa, to policja nie ma nic do gadania. Jak jest nie zgłoszona, ta sama sytuacja, ich to nie interesuje, że ktoś sobie imprezkę robi, mają inne obowiązki niż na prywatne party się udać i robić za ochronę.
Odpowiedz
3 0
zgłoś
Gośćolo 22.01.2019 16:48
A co na do tego firma. Za takie pieniądze które wyłożył organizator na ochronę można byłoby co najwyżej zabezpieczyć wiejska imprezę. Należy wreszcie głośno powiedzieć że winnym jest organizator który żeby zaoszczędzić nie raczył nawet właściwie imprezy zglosic
Odpowiedz
3 1
zgłoś
gość 22.01.2019 16:48
Gość: Panie Brudziński, z tego co wiem to Pan zabronił policji i straży brać udział w WOŚP. Odkąd pamietam policjanci strażacy lekarze pielęgniarki czynnie włączali się w akcje. A teraz pan winnych szukasz ?
Nie chcę Cię martwić, ale to Twoje bożyszcze Owsiak ma ludzi od tego żeby impreza została prawidłowo zgłoszona i zabezpieczona. Tak naprawdę jest współwinny całej sytuacji i dobrze o tym wie dlatego zrezygnował. Natomiast zobaczył ilu naiwnych ludzi zaczęło go bronić to wspaniałomyślnie wrócił i liczy,że mu się upiecze.
Odpowiedz
1 0
zgłoś
Gość 22.01.2019 16:50
Właściciele agencji ochrony to pazerni ludzie. Placa grosze. 6 złotych za godzinę i zatrudniaja emerytow? To ma byc ochrona ?
Odpowiedz
2 1
zgłoś
gość 22.01.2019 16:50
gość: A gdzie była policja ,wiedzieli że jest taka impreza ogólnonarodowa. Ich obecność powinna być obowiązkowa, to podatki Polaków ich utrzymują. Jak na miesięcznice smoleńskie ściągał policję z całego obszaru Polski to jest chamstwo, żeby własnego narodu nie chronić
Nie powinna bo impreza była źle zgłoszona....
Ładowanie komentarzy…
Najnowsze » Nowsze » Oglądasz 451-480 z 480