Trwa ładowanie...
Przejdź na

Internauci włożyli do "puszki Adamowicza" PRAWIE 16 MILIONÓW! "Rozbity bank ludzkich serc"

295
Podziel się

Pieniądze brakujące do pełnej kwoty dołożył mężczyzna, który prowadził oddzielną zbiórkę na WOŚP.

Internauci włożyli do "puszki Adamowicza" PRAWIE 16 MILIONÓW! "Rozbity bank ludzkich serc"
bDzaGYXp

Śmierć Pawła Adamowicza zaatakowanego przez nożownika na 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poruszyła całą Polskę. Prezydent Gdańska od lat wspierał Orkiestrę, a tragicznego dnia osobiście kwestował na ulicach miasta. Udało mu się wtedy pobić swój rekord i zebrać ponad pięć tysięcy złotych, z czego był bardzo dumny.

Po tragicznych wydarzeniach Patrycja Krzymińska postanowiła uruchomić internetową zbiórkę pod hasłem "Ostatnia puszka Pawła Adamowicza". Kobieta tłumaczyła, że chciałaby wrzucić datek do puszki prezydenta, a skoro nie będzie już miała takiej możliwości, to chce chociaż w ten symboliczny sposób kontynuować jego dzieło.

Serce mi pękło, jak zobaczyłam, ile radości przyniosło panu prezydentowi zebranie ponad pięciu tysięcy złotych i nie chciałam się zgodzić, żeby na tym się skończyła jego ostatnia puszka - mówiła w rozmowie z serwisem gdansk.pl.

bDzaGYXr

Początkowo akcja miała być skierowana głównie do znajomych Patrycji, a cel wynosił tysiąc złotych. Niespodziewanie wpłat zaczęło dokonywać coraz więcej internautów i w ciągu dziewięciu dni zebrano 15 990 352 złotych. Brakujące do okrągłej sumy pieniądze przekazał inny internauta, który także prowadził zbiórkę na WOŚP. Użytkownik Facebooka o nicku Miło Ko uzbierał 11 719 złotych, które przekazał Krzymińskiej.

Hej, Patrycjo, zgubiłaś coś. Chyba coś ci wypadło po drodze w tym całym szaleństwie! Czekaj, pozbieram i zaraz ci przyniosę - napisał na Facebooku. Pani Patrycjo, melduję wykonanie zadania! Wysyłam moje najbardziej zaufane gołębie z Pani zgubą.

Akcja trwała do północy z wtorku na środę i wzięło w niej udział ponad 260 tysięcy darczyńców. Jurek Owsiak nie kryje wzruszenia.

Ludzieeeeee!!!!! To jest najpiękniejsze, obywatelskie szaleństwo na świecie!!!! To było coś nieprawdopodobnego! Patrycjo, całujemy, ściskamy, jesteśmy wniebowzięci! Paweł!!! Twoja dzisiejsza skarbonka będzie z nami do końca świata i jeden dzień dłużej! Kochani! Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy! - napisał na Facebooku.

bDzaGYXx

Pod ogromnym wrażeniem jest także Krzymińska.

Ktoś napisał: "rozbity bank ludzkich serc" i ja myślę, że to jest tak naprawdę tytuł tej zbiórki - powiedziała na antenie TVN24 organizatorka zbiórki.

Jak poinformowano na oficjalnym profilu WOŚP na Facebooku, za pieniądze zebrane w ramach tej akcji zostanie zakupiony sprzęt dla szpitali pediatrycznych w całym województwie pomorskim, karetka neonatologiczna dla szpitala św. Wojciecha w Gdańsku oraz sprzęt dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

bDzaGYXy
bDzaGYXz
bDzaGYXS
KOMENTARZE
(295)
Gość
2 lata temu
Bo ludzi dobrej woli jest wiecej...
Gość
2 lata temu
Tak się cieszył z 5
Gość
2 lata temu
Pan Owsiak musi rozliczyc sie co do zlotowki jako fundacja... Musi wykazac na co poszla kasa w sprawozdaniach rocznych. Nie martw sie - kasa nie wyparuje... Trafi tam gdzie powinna. Zadna fundacja nie jest tak skrupulatnie sprawdzana jak on...
bDzaGYXT
Gość
2 lata temu
Polacy to dziwny naród
Asia
2 lata temu
I bardzo dobrze, rzad nie daje nic ! A z takich ludzi co nawet 1zł wrzuca jestem bardzo dumna ! Bo kto ma dbac o te małe Serduszka?
Najnowsze komentarze (295)
gość
2 lata temu
Czy to nie Andrzej D..da powiedział w 2012 "Zacznie się od noża a skończy na nożu lub obrzynie' myślę że duck faraon chce położyć łapki na majątku Adamowiczów
gość
2 lata temu
wszechpolaki wydali na niego wyrok śmierci , atakowano go, teraz atakują Trzaskowskiego, rodzinę Adamowicza oraz Tuska, trzeba ich zdelegalizowac, oni chcą rządzic/ Antoni M tworzył listy polskie z nazwiskami (kto jest polak a kto nie-listy niemieckie na wzroór) jak będą u władzy ,uruchomią ponownie obozy konc
gość
2 lata temu
"Owsiak przejął połowę mieszkania po zmarłej. Jej córka została na lodzie. Nie ma pieniędzy na leczenie ojca"
gość
2 lata temu
Jak Owsiak ze swojej pensji ufunduje sprzęt to możesz na[pisać że on zakupił. On tylko dysponuje środkami które zebrali inni i zbiera laury..
gość
2 lata temu
Z fundacji musi się rozliczyć, ale on potworzył spółki z o.o. w których jest wspólnikiem on albo żona, dzieci. Te spółki dostają zlecenia z WOŚP np. na produkcję gadżetów i dostają następnie przelew z pieniędzy ze zbiórki. Nie uważacie że to trochę nie w porządku? Wszyscy wspomagają WOŚP za darmo: dzieci, wolontariusze zbierający do puszek, organizujący koncerty, gminy dają pieniądze na organizację finałów, artyści występują za darmo. Jedynie Jurek robi na tym biznes. Owszem pensja dla niego z fundacji, nawet wysoka, jest w porządku, ale te spółki?
gość
2 lata temu
Sekta Owsiaka wyznaje mu podporzadkowanie, oddanie i zarzyguje nas serduszkami, a z drugiej strony mordują słowem jak nożem.. A Owsiak milczy i tylko ten hejt podsyca, nie pozwoli mu nigdy umrzeć bo tylko na hejcie Orkiestra gra, tylko HEJTEM się karmi, tylko dzięki hejtowi Owsiakowie trwają i robią ludziom wodę z mózgu.[/cytat]10/10[/cytat]Poproszę o przykładu tego hejtu na którym niby orkiestra gra ! Baa twierdzicie ze tylko na tym ! To co w takim razie robiła przez jakieś 22 lata kiedy żadnego hejtu w jej stronę nie było ? Przypomnę ze kiedyś TVP promował orkiestra , również za czasów poprzednich rządów PiS ! A Lech Kaczyński z żona ja wspierali ![/cytat]Moze tak bylo do momentu kiedy wyszly machlojki z Mrowka Melonem i innymi firmami rodziny owsika.Nie chce faktur w sadzie pokazac .
gość
2 lata temu
Sa glosy,ze byly prezydent zyje .Podobno bal sie konsekwencji swoich machlojek
Gość
2 lata temu
Bo to j****y TvN podsyca I szczuje Ppolakow na siebie
bDzaGYXL
Gość
2 lata temu
Ty padniesz pierwszy cymbale
Gość
2 lata temu
Ty padniesz pierwszy cymbale
Zniesmacznion...
2 lata temu
A ja sobie nie życzę aby pisać w moim imieniu jako "Naród" bo dla mnie ta całą szopka z P.z Gdańska jest ponad miarę przesadzona.Tyle tragedii wokół a tu ciągle jedno i to samo.
Zniesmacznion...
2 lata temu
A ja sobie nie życzę aby pisać w moim imieniu jako "Naród" bo dla mnie ta całą szopka z P.z Gdańska jest ponad miarę przesadzona.Tyle tragedii wokół a tu ciągle jedno i to samo.
gość
2 lata temu
Brawo my !!
gość
2 lata temu
Pamięć on SP prezydencie Adamowiczu nie zaginie i będzie trwać wiecznie.
...
Następna strona
bDzaGYYn