Trwa ładowanie...
Przejdź na

Eurowizja 2019: w tym roku reprezentanta wybierze Telewizja Polska!

169
Podziel się:

Kandydat zostanie wyłoniony spośród nadesłanych zgłoszeń. Myślicie, że Jacek Kurski osobiście zasiądzie w komisji?

Eurowizja 2019: w tym roku reprezentanta wybierze Telewizja Polska!

Choć Konkurs Piosenki Eurowizji od lat już nie jest uważany za prestiżowy, a zwycięzcy rzadko kiedy robią międzynarodowe kariery, co roku plebiscyt budzi sporo emocji. Od czasu zajęcia przez Edytę Górniak drugiego miejsca w 1994 roku, Polacy występują na Eurowizji bez większych sukcesów, a nawet bywały lata, że w ogóle nie było nas w finale. Z każdym rokiem nadzieja na podbicie europejskiej sceny odżywa jednak na nowo, gdy rozpoczyna się giełda nazwisk do krajowych preselekcji.

Ostatnio chodziły słuchy, że jedną z osób, które wystąpią w tegorocznych eliminacjach ma być Natalia Szroeder, którą do wzięcia udziału w konkursie namawiał ponoć jej partner, Quebonafide.

Podobno Jackowi Kurskiemu zależało na pozyskaniu "dobrego nazwiska", a nie wysłaniu przypadkowej osoby, która i tak nie ma szans w rywalizacji. Natalia przez moment dała fanom nadzieję, że zobaczą ją w konkursie, zapowiadając na luty niespodziankę.

Serwus! Ostatni czas był bardzo intensywny. Nawet jeśli rzeczy, które się działy, nie widziały jeszcze słoneczka, to one są i czekają grzecznie na swój moment. Luty będzie takim miesiącem, gdzie będę mogła się niektórymi sprawami podzielić. Dziękuje, ze jesteście ze mną tak cierpliwie - napisała na Instagramie.

Niestety, okazało się, że miała na myśli co innego.

Drodzy. By rozwiać wątpliwości. W ostatnim wpisie o nowościach ode mnie w lutym, miałam na myśli nowy singiel - nie konkurs Eurowizji - wyjaśniła na InstaStory.

Tymczasem Telewizja Polska wydała oświadczenie w sprawie tegorocznych preselekcji do 64. edycji festiwalu, który odbędzie się w Tel Awiwie. Okazuje się, że tym razem reprezentanta Polski nie wybiorą widzowie, a specjalna komisja.

Reprezentanta Polski na 64. Konkurs Piosenki Eurowizji 2019 w Tel Avivie wyłoni powołana przez Telewizję Polską specjalna Komisja Konkursowa. Zgłoszenia do preselekcji można nadsyłać do 5 lutego. W tym roku reprezentant zostanie wybrany wewnętrznie przez nadawcę. Spośród nadesłanych propozycji, Komisja Konkursowa wybierze piosenkę, którą zaprezentuje polski wykonawca w Tel Avivie. TVP do 8 lutego ogłosi nazwisko reprezentanta Polski. Regulamin nadsyłania zgłoszeń został opublikowany na stronie eurowizja.tvp.pl - napisano w oficjalnym komunikacie.

W regulaminie zgłoszeń zastrzeżono m.in., że utwory muszą posiadać oryginalną muzykę i tekst oraz nie mogą trwać dłużej niż trzy minuty. Wykonawcy nie muszą mieć polskiego obywatelstwa. W każdej prezentacji na scenie może wystąpić maksymalnie sześciu artystów. Oprócz tego obowiązuje zakaz wprowadzania na scenę żywych zwierząt, a wykonawca nie może w danym roku reprezentować więcej niż jednego państwa.

Ciekawe, czy Jacek Kurski osobiście zasiądzie w komisji. Znając jego zamiłowanie do disco polo, można chyba zacząć się obawiać werdyktu...

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(169)
gość
4 lata temu
no to będzie zenek martyniuk
Gość
4 lata temu
No to szykujmy sie na „oczy zielone”
Gość
4 lata temu
Czyli albo Zenek albo Maryla
Gość
4 lata temu
No i dobrze bo ostatnio jak widzowie wybierali to byl dramat. Przypomne że jak jechała Cleo tez wybrala komisja ;)
gość
4 lata temu
proponuj ę duet Jareczek K i Kryska P
Najnowsze komentarze (169)
elincia13
3 lata temu
Kurski nawet nie umie sie nauczyć na pamięć.,wiec ,,,,czyta,,,,,,
Gość
4 lata temu
Natalia Szroeder 😘✨
Gość
4 lata temu
Natalia Szroeder 😘✨
gość
4 lata temu
brawo !!!! Soros i Zachód przejmujcie polskie media / zbawcie nas ode zlego
Gość
4 lata temu
Dobrze że beznadziejny Janowski już nie będzie jurorem!
Smerfetka :)
4 lata temu
Moim faworytem jest Clödie - Devil in disguise Ma świetny drapieżny wokal piosenkę która daje max power-a do życia, i wierzę że TVP nie zawiedzie i wyśle Klaudię na ten wspaniały konkurs jakim jest Eurowizja 2019 :)
gość
4 lata temu
Kurski MUSI odejść od narodowej TVP- on nie reprezentuje ani poglądów, ani honoru Polaków- to jałowy człowiek- tylko dorobkiewicz, który za kasę zje nawet własne g.....
Wolfgard
4 lata temu
Czyli nie będzie to kandytat polski na eurowizję, tylko kandydat TVP.
Prostaczek
4 lata temu
No i pewnie Jarosław zasiądzie w komisji. Bo co to za komisja bez naczelnika. Albo Antoniego wyśle. On jest wprawiony w komisjach
Prostaczek
4 lata temu
No i pewnie Jarosław zasiądzie w komisji. Bo co to za komisja bez naczelnika. Albo Antoniego wyśle. On jest wprawiony w komisjach
Gość
4 lata temu
Znajomek jakiś albo Sławomir
xvz
4 lata temu
Nie patrze na ten polityczny cyrk.
gość
4 lata temu
Wyśle swojego pupila Jana Pietrzaka
Gość
4 lata temu
Pojedzie Zenek lub Sławomir
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie