Trwa ładowanie...
Przejdź na

Wnukowi Wałęsy grozi w sumie do 15 LAT WIĘZIENIA! "Wybił licealiście obie jedynki"

302
Podziel się

"Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą więzienia do 12 lat" - wyjaśnia rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej. "Natomiast za udział w pobiciu kara może wynieść do 3 lat pozbawienia wolność". 

Wnukowi Wałęsy grozi w sumie do 15 LAT WIĘZIENIA! "Wybił licealiście obie jedynki"
bCyEXfSJ

Lech Wałęsa nie miał, jak dotąd, okazji, by poczuć dumę z wnuków: Bartłomieja, Dominika oraz Michała. Z tej trójki relatywnie najlepiej wypada na razie Michał W. Został przyłapany "tylko" na posiadaniu 0,55 grama marihuany, co sopocka Prokuratura Okręgowa uznała za czyn o niskiej szkodliwości społecznej.

Dominik W., chociaż ma dopiero 21 lat, zdążył już zaatakować nożem swoją konkubinę, wspólnie z bratem Bartłomiejem pobić do nieprzytomności nastolatkę wracającą z dyskoteki oraz wybrać się na przejażdżkę samochodem mając 2,08 promila alkoholu w organizmie. Zanim go złapano, zdążył pokonać kilka przecznic, kompletnie ignorując sygnalizację świetlną i taranując inne samochody. Na koniec rozbił również auto, które prowadził, po czym próbował uciec z miejsca wypadku, ale był tak pijany, że udało mu się dotrzeć tylko na pobliski przystanek autobusowy. Tam znaleźli go policjanci, których na powitanieobrzucił stekiem wyzwisk, a jedną z funkcjonariuszek kopnął.

bCyEXfSL

Tymczasem Bartłomiej też nie próżnował. 21 maja 2018 roku około północy w samym centrum Gdańska, przy ulicy Katarzynki, w towarzystwie dwóch kolegów napadł, pobił i okradł grupę turystów ze Szwecji. Jedną z ofiar, która próbowała się bronić, uderzyli deską w głowę i zabrali jej telefon komórkowy o wartości 350 złotych.

Na szczęście zdarzenie nagrały kamery monitoringu. 1 czerwca policja opublikowała w Internecie zdjęcia sprawców pobicia i szybko zostali zidentyfikowani. Za udział w rozboju grozi im do 12 lat więzienia.

W międzyczasie, po napaści na szwedzkich turystów, ale jeszcze przed publikacją zdjęć z monitoringu, Bartłomiej W. w towarzystwie Dawida M. i Oskara N. zdążył zatakować dwóch licealistów i jednemu z nich wybić obie jedynki.

Wyszliśmy z pubu i poszliśmy się przejść z kolegami. Koło budynku LOT stali oskarżeni - zeznał w sądzie pobity Łalid E.A, który pełni rolę oskarżyciela posiłkowego. Jeden z nich zaczepił mojego kolegę. Reszta się przyłączyła i zaczęła go bić. Chciałem ich rozdzielić, krzyczałem, żeby go zostawili. Wtedy podszedł do mnie Bartłomiej W. i uderzył pięścią w twarz. Gdy doszedłem do siebie okazało się, że tym uderzeniem wybił mi dwa przednie zęby. Przechodzę długie i skomplikowane leczenie. Po maturze czeka mnie wstawienie implantu.

bCyEXfSR

Jak ujawniła rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej, napastnicy zastosowali ulubioną metodę Bartłomieja W, zastosowaną wcześniej na wracającej z dyskoteki Kindze P, czyli kopanie.

Pokrzywdzony stanął w obronie znajomego - wyjaśniła Grażyna Wawryniuk. Swoją agresję napastnicy przenieśli na niego. Był przez nich kopany. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia jamy ustnej.

Za udział w pobiciu Bartłomiejowi W. grozi do 3 lat więzienia. Jeśli wyrok zsumuje się z tym za napaść na szwedzkich turystów, może się z tego zrobić dłuższa odsiadka.

bCyEXfSS
bCyEXfTm
KOMENTARZE
(302)
Gość Beata
rok temu
Może dziadek trochę spuści z tonu i przestanie wszystkich pouczać
Paparapa
rok temu
Do p*****a z nim. Dziadziuś był zajęty polityką, zabrakło tatusia przy wychowywaniu to i z wnuków patologia wyrosła. Do tego jeszcze pieniążki w dupce poprzewracały. Z chama nigdy nie zrobisz pana.
gość
rok temu
Bolkom nigdy krzywda się nie dzieje , cały postępowy świat ich broni....Polacy od Jałty są pod okupacją i nie maja nic do gadania a pudel na tym zarabia i się cieszy bo niemiecki..
bCyEXfTn
Marta
rok temu
No tak! Nietykalni!
Gość
rok temu
Nie obchodzi mnie czyj to wnuk, okaleczył człowieka niech idzie siedziec. Wspolczuje temu chlopakowi ktory stracil zęby, nawet nie chce wiedziec jak sie musial czuc 😞
Najnowsze komentarze (302)
gość
rok temu
gdyby zwykły obywatel dokonał takich bandyckich wybryków to odrazu wylądowałby za kratami na długie wakacje a tu święte krowy miejmy nadzieję że wreszcie nasze sądownictwo będzie równe dla wszystkich bez względu na pochodzenie tytuły układziki i szma
Gość
rok temu
Wydaję mi się, że to moż nietylko złe skutki wychwania, ale może to juź być w genach.
Gość
rok temu
Dziadziuś ma dobrych adwokatów może wybronią wnuczusia jednego czy drugiego.
grudziądzanka
rok temu
TY BEZCZELNY PUDLU przestań wybierać głosy
grudziądzanka
rok temu
dlaczego nie napiszecie o wybrykach krewnych z pisu może będzie utrzciwiej
Gość
rok temu
Jest takie przyslowie: jaki ojciec taki syn, a może jaki dziadek taki wnuczek.... nic dodać nic ująć
Gość
rok temu
Może też dostaną pokojowa nagrodę Nobla za robienie porządku na dzielni
gość
rok temu
Cóż , przykro !
bCyEXfTf
Marcin B
rok temu
Poszukajcie w necie filmu dok. o Lechu z czasów młodości.... Całą wsią trząsł razem z bratem... B*****a zwykły
gość
rok temu
Widzę, że w Polsce jak w stanach sumujemy wyroki. hahahahahaha
gość
rok temu
Wnuk Bolka ma inne względy niż normalny obywatel.W Gdańsku kasa ma się dobrze!
gość
rok temu
a zamknąć wszystkich sku.....nów z dziadkiem na czele !!! na 50 lat !!!
gość
rok temu
patologiczna rodzinka, aż brak słów żeby to określić .
tom
rok temu
posadzić z k***y synka i tego matoła dziadziusia, pokraczne plemię...
...
Następna strona
bCyEXfTH