Niedziela 27.01.2019 18:45

Bilal Hassani będzie reprezentować Francję na Eurowizji. Już porównuje się go do Conchity Wurst... (ZDJĘCIA)

Bilal Hassani Conchita Wurst Eurowizja 2019

Choć Eurowizja uważana jest dziś bardziej za festiwal kiczu niż poważny konkurs otwierający artystom drzwi do międzynarodowej kariery, plebiscyt wciąż budzi w publiczności sporo emocji. Konkurujące państwa co roku prześcigają się w wystawianiu coraz to bardziej "zapamiętywalnych" reprezentantów, którzy zapewnią im później rozgłos i szansę na wygraną.

Jako że wielu osobom nie podoba się "barwny" image pochodzącego z Paryża Bilala Hassani, tegoroczny kandydat Francji już zdążył wywołać w kraju kontrowersje. Urodzony 9 września 1999 roku piosenkarz i Youtuber nigdy nie krył się ze swoją homoseksualną orientacją ani zamiłowaniem do eksperymentowania z wyglądem, w tym robienia makijażu i zakładania ubrań z damskiej oferty sklepowej.

W 2015 roku Hassani wziął udział w programie The Voice Kids, w którym zaśpiewał piosenkę swojej idolki, Conchity Wurst. Niedługo po zakończeniu show Hassani postanowił zająć się muzyką na poważnie i podpisał kontrakt z profesjonalną wytwórnią płytową. Od tej pory popularność Bilala rośnie dosłownie z dnia na dzień, a jego profil na Instagramie śledzi już prawie 400 tysięcy osób.

Zobaczcie zdjęcia tegorocznego reprezentanta Francji w Konkursie Piosenki Eurowizji. Myślicie, że zawojuje Europę?

« Poprzednie 1/14

Bilal Hassani będzie reprezentować Francję na Eurowizji

2Bilal Hassani będzie reprezentować Francję na Eurowizji